Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2125k odsłon
464 odsłony

Kamiński CBA o serwiliźmie i wazeliniarstwie Sikorskiego

Wykop Skomentuj

 


 
Pacyfikacja PiS i Kaczyńskiego,oraz próba przekształcenia tej partii w opozycje koncesjonowaną jedzącą pokornie z reki oligarchii raczej się nie udała . A już , już witano się z PiS em Kluzik Rostowskiej , a później PiS em Kurskiego , dobrego znajomego Niesiołowskiego i Ziobry.A tu taki pasztet . Kaczor otrząsnął się z kunktatorów i karierowiczów . Na następcę desygnował twardego antykomunistę i przeciwnika oligarchii Mariusza Kamińskiego . Czy istnieje analogia pomiędzy Polską a Rosją ? Zwycięską partię w Rosji , która wygrała wybory przy pomocy terroru propagandowego oligarchicznych mediów nazywa się partią „Żulików i Złodziei „
Zanim przejdę do oceny Sikorskiego jakiej dokonał Kamiński chciałbym zwrócić uwagę na stanowiący pewne tło dla tej oceny artykuł Ślubowskiego „Mocna karta rosyjskiego nacjonalizmu „  warto przeczytać ten artykuł , który poprzez  pryzmat sytuacji ,struktury władzy w Rosji pokazuje polskie zagrożenia , pokazuje jak bardzo jest zagrożona demokracja w Polsce, a raczej jej resztki i co się stanie w Polsce z prawami człowieka i wolnościami obywatelskimi . W artykule Ślebowskiego warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden element . Wszyscy pamiętamy jak brunatne media w czasie Marszu Niepodległości w Polsce starały się , aby rzad dusz Polaków przejęły małe skrajne organizacje reprezentujące XIX wieczny nacjonalizm . Kamiński raczej nie dopuści do takiego rozwoju sytuacji . Na czele buntu , czy raczej antykolonialnego powstania jeśli do czegoś takiego dojdzie stanie nowoczesny PiS .
Oddajmy głos Kaczyńskiemu ,który liczy się z takim rozwojem sytuacji „Dziś łamanie prawa, w tym także praw obywatelskich i praw człowieka, przybiera ostentacyjny charakter „ ....” jesteśmy formacją, która domaga się w Polsce dobrze funkcjonującej, nie fasadowej, demokracji i pełnej praworządności, tzn. m.in. rzeczywistej równości obywateli wobec prawa i rzeczywiście wolnego rynku.”...” Musimy bronić praworządności i demokracji. “....”przed ofensywą sił lewicowych chcących zaszczepić w naszym kraju reguły tzw. poprawności politycznej, czyli w istocie antychrześcijańskiego i sprzeciwiającego się wszelkim tradycyjnym wartościom porządku. „...”Ma odwrócić uwagę społeczeństwa od skutków kryzysu zawinionego przez światowy, europejski, ale także polski, establishment, ma służyć ochronieniu go przed słusznym społecznym gniewem.”.....( więcej )     
 
Teraz na chwile wróćmy do Ślubowskiego     
 
Ślubowski .”  Wybory parlamentarne w Rosji wygrała Jedna Rosja. W coraz szerszych kręgach nazywana też Partią Żulików i Złodziei. Nazwa wymyślona i wprowadzona w obieg przez blogera Aleksieja Nawalnego robi – przynajmniej w Internecie – zawrotną karierę. Bo żulików i złodziei faktycznie jest w niej sporo, choć wydaje się, że bardziej adekwatna byłaby nazwa "Partia Cyników i Karierowiczów".”....” Nic tak nie spaja środowiska władzy jak koniunkturalizm”.... Wszystkie partie zasiadające w Dumie – może poza komunistami – są opozycją systemową”....” W praktyce w Rosji panuje putinizm, czyli rządzi elita, na której czele stoi Władimir Putin bez względu na to, jaką akurat funkcję sprawuje. Rytuały demokratyczne są jedynie fasadą, która służy legitymizacji rządzącej elity.”... ( źródło)  
. Warto przypomnieć ,że Kamiński  zapowiedział twardą, bezkompromisową pozycje PiS w opozycji do agresywnej  Platformy w swojej wypowiedzi zatytułowanej „Zaostrzenie retoryki PiS „..(wiecej)
I na koniec wracamy do Mariusza Kamińskiego i jego wypowiedzi o Sikorskim w kontekście jego Mowy Berlińskiej
Kamiński „- Będę uczestniczył w pochodzie Niepodległości i Solidarności - zadeklarował Kamiński. - Będzie to pochód upamiętniający wydarzenia sprzed 30 lat, przypominający, że zbrodnie z okresu stanu wojennego nie zostały rozliczone. Ważnym aspektem marszu będzie też zwrócenie się do opinii publicznej ws. zagrożeń suwerenności - podkreślił polityk.Zdaniem Kamińskiego minister Sikorski "co pewien czas dokonuje bardzo radykalnych zmian w swoich poglądach politycznych". W tym kontekście przypomniał, że szef polskiej dyplomacji przed kilkoma laty nazwał gazociąg północny "nowym paktem Ribbentrop-Mołotow". Polityk PiS podkreślił, że teraz takie słowa nie przeszłyby Sikorskiemu przez gardło, z powodu "serwilistycznej i wazeliniarskiej polityki".Jak podkreślił Kamiński reakcja na słowa Sikorskiego nie mogła być łagodniejsza. - Nie mogłoby się skończyć na zwykłej awanturze. Mamy do czynienia z potężną manipulacją polską opinią publiczną - mówił polityk.”....” To potężna manipulacja. Minister spraw zagranicznych mówi o tym, że Polska wnosi do Europy gotowość do kompromisu ws. podejścia do suwerenności. To rzecz niebywała, że te bardzo ważne deklaracje padają bez jakiejkolwiek debaty w Polsce. Tak wielkie deklaracje muszą być poprzedzone ogromną debatą - ocenił wiceprezes PiS. - Sikorski nie miał żadnego mandatu do takiego wystąpienia.”....(źródło )  
Sikorski w swojej Mowie Berlińskiej nie opowiada się za demokratyzacją Europy, opowiada się za Europa oligarchiczna , autorytarna , antydemokratyczną , w której kluczowe dla Europejczyków decyzje będą podejmowane przez wąskie grupki kleptokratów i oligarchów , a reszcie 500 milinów  pozostanie  rola pozbawionego  praw politycznych chłopstwa pańszczyźnianego, pracującego aż do śmierci na rzecz oligarchii . Polacy nie mogą pozbyć się resztek swoich praw politycznych i wolności obywatelskich na rzecz amorficznego establishmentu niemieckiego i francuskiego . Dlatego tak ważna jest twarda opozycja wobec takich planów polskiej partii „ Kunktatorów i Karierowiczów „
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale