Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2257k odsłon
  471   0

Warzecha Tusk wykorzystuje efekty tresury

 

Zbudowanie fenomenu współczesnej zdezintegrowanej społecznie Europy jakim jest blok Kaczyńskiego nazwany przez Rymkiewicza Obozem Wolnych Polaków jest faktem . Nikt już nie zaprzecza ,że istnieją masy społeczne, które oparły się terrorowi propagandy i udaremniły , przynajmniej na razie przewrót ideologiczny . Obóz jak ich nazywa Warzecha Ludzi Wytresowanych również dokonuje wojennej konsolidacji . Rząd w tej wojnie ze społeczeństwem polskim używa starej zasady divide et impera . Dziel i rządź . Zastosował wynalazek , który można śmiało nazwać kanibalizmem ekonomicznym . Państwo pozwala klasą uprzywilejowanym , jak chociażby urzędnicy i donosiciele komunistyczni przy użyciu podatków , oraz przywilejów eksterminować ekonomicznie ( ujemny przyrost naturalny ) niepokorne klasy i grupy społeczne .
 
Warzecha „Osoby, które należą do elit obu obozów, a jednocześnie nie chcą się w nich zamykać i widzą jakąś szansę na porozumienie z drugą stroną, można policzyć na palcach jednej ręki. „...”
Takie osoby ryzykują zresztą wiele. Jeśli pochodzą z obozu "wolnych Polaków" (by odwołać się do określenia Jarosława Marka Rymkiewicza), bardzo łatwo mogą zasłużyć na miano zdrajców.”...Po stronie lemingów istnieje przekonanie, że żyją w państwie całkowicie normalnym, które ma może jakieś wady, ale generalnie działa dobrze. Przyczyny ulegania temu złudzeniu są rozmaite – od czystego koniunkturalizmu i wygodnictwa, poprzez umysłowe lenistwo, sprzyjające uleganiu medialnej tresurze, przyzwyczajenie, aż po stuprocentowy cynizm. „....„Bo rozjazd obu Polsk to w znacznej mierze odpowiedź na bieżące polityczne zapotrzebowanie dwu głównych partii. Choć to oczywiście również kwestia długotrwałego prania mózgów i wpajania odruchów warunkowych stronie zachwyconej obecnością ciepłej wody w kranach. Ta tresura miała nieco inne cele i wynikała z innych motywacji, co nie zmienia faktu, że jej rezultaty po mistrzowsku wykorzystuje od paru lat Donald Tusk. „...”Wynika z tego jednak również, że istnieje jakaś – być może całkiem spora – liczba Polaków, którzy w sensie Rymkiewiczowskim wolni nie są, ale nie dlatego, że takiej potrzeby wolności dobrowolnie się wyzbyli. Oni wielu spraw nie dostrzegają albo nie rozumieją, ale nie dlatego, iżby mieli złą wolę albo dobrze się czuli w warunkach umysłowego zniewolenia. Nie – oni z różnych przyczyn nie byli w stanie oprzeć się tresurze. Mają jednak w sobie potencjał wolności, który można by z nich przy odrobinie starań wydobyć. „....” (źródło )
 
Platforma skręca na lewo , a raczej przekształca się w partię lewicową co spostrzegł Krasnodębski „Ale w interesie Komorowskiego leży właśnie to, by w mediach publicznych zostały utrzymane wpływy jego ludzi oraz lewicy. Tak naprawdę jest to spór "domowy", bo PO jest w gruncie rzeczy również partią lewicową „...( więcej)
 
Oczywiście trik z powstaniem lewackiego , braterskiego w stosunku do Platformy ugrupowania Palikota może pozwolić Platformie na zabieg socjotechniczny i przesunięcie się na środek sceny politycznej . Wyjaśnieniem dlaczego oligarchia w eksploatacji społeczeństwa opiera się głównie n a środowiskach socjalistycznych znajduje się wynikach ostatnich badań naukowych .
 
„„Liberałów i konserwatystów różnią nie tylko poglądy, ale również biologia – przekonują amerykańscy naukowcy „…”Po zakończeniu eksperymentu studentów poproszono o wypełnienie formularza zawierającego pytania o stosunek do aborcji, małżeństw gejowskich itp. oraz o podanie, czy uważają się za liberałów czy za konserwatystów. Okazało się, że liberałowie spoglądali w kierunku wskazanym im przez komputerowe „oczy”, mimo że mniej więcej w połowie z 240 prób wprowadzały ich one w błąd (na przykład spoglądając w prawą stronę, podczas gdy cel pojawiał się po lewej). Osoby, które uległy tej mylącej wskazówce, potrzebowały nieco więcej czasu na odnalezienie pożądanego obiektu, bo ich uwaga skupiała się na niewłaściwej części ekranu. Konserwatyści byli zaś niemal całkowicie uodpornieni na sygnały wysyłane oczami przez twarz w komputerze.Zdaniem amerykańskich naukowców badanie pokazało, że konserwatyści są mniej skłonni do poddawania się wpływom innych od osób o lewicowych poglądach. Mają skłonności do wspierania indywidualizmu. Liberałowie są zaś z kolei często bardziej skłonni do empatii i podatni na wpływy innych ludzi. „....( więcej)
 
Kto by pomyślał , że intuicyjne określenie przez Warzechę zwolenników Platformy i Palikota Ludźmi Wytresowanymi znajdzie naukowe wytłumaczenie . Chociaż istnieje subtelna różnica pomiędzy wytresowaniem , a zmanipulowaniem to można dostrzec wykorzystanie tych dwóch narzędzi techniki władzy do budowy obozu hunwejbinów oligarchii . Rokita dodatkowo do narzędzi władzy zaliczył prowokację , za mistrza której uznał Tuska
 
„„Polityczny spryt sięgnął tak daleko, że używana publicznie retoryka pochwały dla tolerancji formułowana jest tak, aby przeciwnikowi przypisać nieprzezwyciężalne namiętności szału, wściekłości i gniewu. Pośród niezliczonych świadectw takiego używania retoryki tolerancji, a nawet przyjaźni ostatnim była mowa premiera podczas rocznicowego zjazdu „Solidarności”...”Do zdobycia i zachowania władzy potrzebne są posłuszne zastępy dworzan i żołnierzy, a podstęp i spryt są cenione tu znacznie bardziej niźli wiedza albo honor „....( więcej )
 
Po tej małej dygresji chciałbym spuentować naukowe doniesienia idealnie się w nie wpisującą analizą Ziemkiewicza „Palikot jest kwintesencją tego wszystkiego, do czego intelektualista Adam Michnik, totalny bankrut, doprowadził. Z tych całych wielkich idei, myśli, postępu, oświecenia nie zostało nic. Został gnój z Biłgoraja i nic poza tym. U nas nie ma dwóch konkurencyjnych wizji Polski, jest jedna wizja Polski i wściekłość, tych, którzy nie chcą jej przyjąć do wiadomości. „.....”Motłoch polski też jest częścią historii, ale nie przeceniajmy jego siły. Jego można podjudzić, by demolował krzyż, gasił papierosy na ludziach. Ale on nie jest w stanie niczego konkurencyjnego stworzyć. Różne mamy wady, ale jako naród mamy jedną cechę nie do przecenienia. Jesteśmy nie do za...nia. „...( więcej)
 
Marek Mojsiewicz
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale