Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  2816   0

Profesor Wojciechowski . Dług Publiczny To Kradzież !!!

„ Ilekroć banda złodziei uchwyci w pewnym stopniu władzę, potrafią oni zagrabić całe państwa, nie obawiając się wcale represji prawa, ponieważ czują się silniejsi od prawa. Są to jednostki o skłonnościach oligarchicznych, spragnione tyranii i panowania, a dokonując potwornych kradzieży, osłaniają je dostojną nazwą majestatu legalnej władzy i rządu, które są w istocie dziełem rabunku” ten cytat żydowskiego filozofa Filona z Aleksandrii użyty prze Wojciechowskiego w jego tekście pod tytułem „ Dług publiczny to kradzież„ jest najlepszym, najkrótszym i najbardziej trafnym opisem większości rządów poskomunistycznej III RP ze szczególnym uwzględnieniem epoki tuskizmu . Najprościej to ujmując rządzi nami prymitywna , zdemoralizowana kleptokracja .
 
Polecam tekst Wojciechowskiego , eksperta Centrum Adama Smitha gdyż do tej pory tak twardym językiem w stosunku do rządu i stojącej za nią oligarchii wykazywał się jedynie niszowy Korwin Mikke i jego partyjki polityczne.
 
Tekst Wojciechowskiego ten jest ważny, gdyż pozwala rozpocząć rzeczową, twardą debatę publiczną o pozbawionych etyki, wręcz kryminalnych aspektach działania rządu i oligarchii . Wojciechowski opisuje Polskę jako łup zdemoralizowanych politycznych grup przestępczych , które dokonują potwornych kradzieży , które dokonują ordynarnych oszustw takich jak chociażby gigantyczne oszustwo nazywane systemem emerytalnym .
 
Szczególnie chciałbym podkreślić zdefiniowanie przez Wojciechowskiego systemu emerytalnego III RP jako przestępczej piramidy finansowej . Wojciechowski tak pisze „Cechy oszukańczej piramidy finansowej ma system emerytalny, w którym składkami ściągniętymi dziś spłaca się stare zobowiązania, a płacącym obiecuje, że kiedyś przyszły rząd coś im da.”
 
Wojciechowski , z czym się całkowicie zgadzam stoi na gruncie delegalizacji praktyk i systemów państwowych mających cechy przestępstw kryminalnych . Oszustw, kradzieży , złodziejskich piramid finansowych.
 
Wojciechowski , co też warto podkreślić uważa ,że jednym z beneficjentów przestępczej działalności rządu jest biurokracja, która niczym rak wysysa siły ze społeczeństwa.
 
Pod spodem najistotniejsze według mnie fragmenty z artykułu Wojciechowskiego . Polecam gorąco przeczytanie całego tekstu , do którego podałem link . Polecam również przeczytanie innego uzupełniającego tekstu Wojciechowskiego pod tytułem „Daleko do kapitalizmu i demokracji ,. Pełzający totalitaryzm „
 
 
Wojciechowski „Za obecny dług zapłacą obywatele. Powiększanie długu publicznego staje się więc zamaskowaną formą kradzieży „....”Oznacza to, że zaciąganie pożyczek przez rządzących narusza przykazanie "nie kradnij!" i właściwie powinno być ścigane przez prawo. „.....”Cytat: "Ilekroć banda złodziei uchwyci w pewnym stopniu władzę, potrafią oni zagrabić całe państwa, nie obawiając się wcale represji prawa, ponieważ czują się silniejsi od prawa. Są to jednostki o skłonnościach oligarchicznych, spragnione tyranii i panowania, a dokonując potwornych kradzieży, osłaniają je dostojną nazwą majestatu legalnej władzy i rządu, które są w istocie dziełem rabunku" „....„Ale zadłużanie państwa ma też wymiar moralny. Może nawet przede wszystkim moralny, gdyż jest nieuczciwe wobec obywateli i przyszłych pokoleń. Spłata nie jest przecież tak naprawdę problemem "ich", władzy, lecz naszym, jako podatników „.....”Zadłużanie państwa nie jest widziane jako kradzież czy ogólniej przestępstwo …..choć pozostaje nieodpowiedzialne i szkodliwe „....”Oficjalnie są to pożyczki na inwestycje itp. Jednakże, gdyby administracja wszystkich szczebli nie urosła przez 20 lat trzy- czy czterokrotnie, nie byłoby wcale dziury w budżecie i potrzeby pożyczania! „...” Tradycyjna prawna definicja kradzieży brzmi: "Potajemne zabranie rzeczy cudzej z chęci zysku". W przypadku długu publicznego wszystko się zgadza!Potajemne: rząd zaciąga długi, nie informując ogółu, o co tu chodzi, czym naprawdę jest deficyt budżetowy i pokrycie go przez emisję obligacji itd. Jeśli pojawi się informacja o kwocie zadłużenia, nie towarzyszą jej dane o kosztach oprocentowania. Tym bardziej nie dostaniemy kwitu z informacją, ile spadnie na nas samych i naszych potomków”......”Następnie kradzieżą jest wywoływanie inflacji przez emisję pustego pieniądza i lewych papierów wartościowych, praktyka powszechna. „...”Cechy oszukańczej piramidy finansowej ma system emerytalny, w którym składkami ściągniętymi dziś spłaca się stare zobowiązania, a płacącym obiecuje, że kiedyś przyszły rząd coś im da. Tylko że ten przyszły rząd nie bardzo będzie miał z kogo ściągać. Rodzice chcieliby mieć więcej dzieci, ale przy obecnym systemie podatkowym ich nie stać. A młodzi podatnicy emigrują. „.....( źródło )
 
Polecam również przeczytanie innego uzupełniającego tekstu Wojciechowskiego pod tytułem „Daleko do kapitalizmu i demokracji ,. Pełzający totalitaryzm „ „Albo pójdziemy kupaństwu nadzoru biurokratycznego, politycznego i propagandowego, albo kuwolnościowemu. „...”Na pewno jednak państwo nie służy większości – przeciwnie,zabiera obywatelom coraz więcej wolności i pieniędzy, krok po kroku idąc kukontroli typu totalnego „...( więcej )
 
Marek Mojsiewicz
 
 
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale