Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2167k odsłon
1167 odsłon

Młode wilki Kaczyńskiego dobijają w PiS socjalizm ?

Wykop Skomentuj7

Referendum w sprawie likwidacji , przynajmniej  częściowej socjalistycznego przymusowego systemu ubezpieczeń społecznych . Czemu nie. Pawlak , co brunatne media przemilczały proponował w tej sprawie ogólnonarodowe referendum już prawie dwa lata temu  .

Sprawa jest o tyle wielopłaszczyznowa ,że może oznaczać rozbicie koalicji Platforma PSL i przedterminowe wybory . Bo kto w tej sytuacji zechce poparzyć się śmiertelnie  przy wyleniałym politycznie Tusku ?    

Młode wilki Kaczyńskiego , a raczej już młode wilki Mariusza Kamińskiego przygotowują antysocjalistyczny , kontrolowany przewrót w PIS . Taką mam przynajmniej  nadzieję.  Bo aż dziwne że konserwatywna, patriotyczna partia, a raczej obóz akceptował socjalistyczny wyzysk  ekonomiczny Polaków, poniewieranie ich przez zdegenerowaną , serwilistyczną  pasożytniczą klasę urzędników .  Nowa generacja przejmująca pod wodza sukcesora Kaczyńskiego, Mariusza Kamińskiego  władzę w PIS chce zlikwidować , lub przynajmniej znacząco ograniczyć jedno z największych socjalistycznych przekleństw świata  Zachodu  , niemiecki, bismarckowski pocałunek Almanzora . Przymusowe ubezpieczenia społeczne . Mało  kto zdaje sobie sprawę ,że upadek Zachodu jaki obserwujemy w tej chwili ma swe źródło w pozbawieniu obywateli wolności ekonomicznej , pozbawieniu prawa do swobodnego  dysponowania owocami swoje pracy  poprzez bandycki system podatków i właśnie równie bandycki , niewolniczy , niemiecki system ubezpieczeń społecznych     

Skrytykowałem wywiad z Mariuszem Kamińskim ( CBA ) jaki przeprowadził z nim Janke i Kozak , nie  za to co w nim było, ale za to , że nic w nim nie był , nic konkretnego . Inicjatywa PIS , jego uderzenie w jądro mechanizmu socjalistycznego , lewicowego złodziejstwa napawa optymizmem .  Kaczyński, PiS proponuje „System kanadyjski, zwany też emeryturą obywatelską, polega na zagwarantowaniu przez państwo jednakowego świadczenia dla wszystkich obywateli, którzy płaciliby jednakową niską składkę. „....”Dwa lata temu pomysł wprowadzenia systemu kanadyjskiego rzucił lider PSL Waldemar Pawlak. Według jego szacunków składka miała wynosić 120 zł miesięcznie, co w przyszłości miało przynieść ok. 1000 zł emerytury. PSL chętnie wróciłoby do niego. – Niestety nasz liberalny koalicjant nie chce poprzeć liberalnego pomysłu – mówi rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. „.....”System kanadyjski był też postulowany przez Centrum im. Adama Smitha. Według projektu Centrum miałby być finansowany z podatków ogólnych, a nie składek płaconych do ZUS. Szacunkowa emerytura obywatelska miałaby wynosić 900 zł.
To uczciwy i realistyczny system. Obecnie obowiązujący upadnie, co widzimy np. w Grecji. A sytuacja demograficzna i gospodarcza powoduje, że przez najbliższe pół wieku nie ma szans na wzrost emerytur– uważa wiceszef Centrum Andrzej Sadowski.”....( źródło)  

 


 Pomysły Pawlaka i Centrum Adama Smitha omawiałem już na swoim blogu. Fakt że PIS, Kaczyński , Kamiński , Wipler chcą wdrożyć liberalne  gospodarczo rozwiązania jest optymistyczny . Sprawa jest poważna , gdyż mówmy o wolności Polaków . Wolność ekonomiczna  dla Polaków , czyli niskie  podatki  i likwidacja przymusowych ubezpieczeń społecznych jest sprawą kluczową dla Polski . Tylko wolność ekonomiczna może być podstawą istnienia wolnych  obywateli , istnienia Wolnej Polaki .

Przypomnę pomysły Pawlaka i Centrum Adama Smitha

Pomysł Pawlaka „Chcesz płacić do ZUS tylko 120 zł? Jeżeli się zgodzisz, będziesz miał niską emeryturę, ale będziesz więcej zarabiał. Takie pytanie w referendum chce zadać Polakomwicepremier Waldemar Pawlak”…Pawlak chce, żeby wszyscy płacili jednakową, niewielką składkę, i to tylko do ZUS. - W zamian na starość każdy dostałby emeryturę wystarczającą na przeżycie bez pomocy opieki społecznej. Ta emerytura dla wszystkich byłaby jednakowa- mówi wicepremier. Ile mogłaby wynosić? - Powinna pozwolić godnie żyć. Na dzisiejsze warunki mogłoby to być 1200 zł.”…” Pawlak chce o referendum rozmawiać z innymi członkami rządu. Emerytury to teraz wśród członków gabinetu jeden z najgorętszych tematów. Co roku państwo dopłaca do nich ponad 40 mld zł. Na dłuższą metę budżet tego nie wytrzyma. „...( więcej)

Pomysł Centrum Adama Smitha „
Wydaje się, że z wymienionych przyczyn bezrobocia, najważniejszą jest opresja podatkowa, której praca podlega. Głównym celem nowego systemu podatkowego powinno być więc uwolnienie zasobów przedsiębiorczości i pracy. Waga tego celu powoduje, że niektóre inne cele muszą zejść na plan dalszy. Najważniejsze elementy w projekcie Centrum Adama Smitha to:
(i)  likwidacja składek na ZUS i wszystkich innych składek obciążających pracę,
(ii)  likwidacja podatku PIT,
(iii) likwidacja podatku CIT,
(iv) wprowadzenie podatku od funduszu wynagrodzeń w wysokości 25%płaconego przez każdego przedsiębiorcę niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, który wypłaca jakiekolwiek wynagrodzenie, bez względu na jego tytuł prawny, osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej,
(v) wprowadzenie podatku od wartości sprzedaży przedsiębiorstw prowadzących pełną rachunkowość w wysokości 1%,
(vi) wprowadzenie podatku od kapitału własnego przedsiębiorstw prowadzących pełną rachunkowość w wysokości 2 promili miesięcznie (2,4% rocznie),
(vii) wprowadzenie jednolitej stawki podatku VAT w wysokości 20% na wszystkie towary i usługi płaconego przez przedsiębiorstwa prowadzące pełną rachunkowość,
(viii) wprowadzenie zryczałtowanego podatku VAT dla małych przedsiębiorstw w wysokości 350 złotych miesięcznie;
wprowadzenie zryczałtowanego podatku od działalności gospodarczej dla małych przedsiębiorstw w wysokości 350 złotych miesięcznie;” „...( więcej )

Zaraz zobaczymy , już dzisiaj w mediach jak zacznie wierzgać przeciwko wolnościom Polaków lewicowa Platforma z socjalistą Tuskiem na czele i co powie lewica lewacka Palikota .
Mam nadzieję ,że Mariusz Kamiński z młodymi wilkami PiS u rozpoczął  dobijanie socjalizmu  w obozie Wolnych Polaków.    


 Marek Mojsiewicz
   
 

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale