Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2257k odsłon
  556   0

Chcemy elektrowni jądrowych to musimy usunąć Tuska

Opcja niemiecka  w energetyce to opcja pozbawienia Polaków elektrowni jądrowych  .

Bez elektrowni jądrowych, dostępu do dużych ilości energii elektrycznej nie rozwiniemy się cywilizacyjnie , nie zbudujemy ekologicznego społeczeństwa opartego na transporcie samochodami elektrycznymi, nie zbudujemy opartych  na tych właśnie e -samochodach zielonych miast, nie zbudujemy w końcu żadnych smart city .  

 Kto i zdaje sobie sprawę o jakościowym skoku cywilizacyjnym  ,uzależnionym jednak od dostępu do dużych ilości  energii elektrycznej związanym  z rozwojem ekologicznego transportu energetycznego.  Ponieważ samochody elektryczne nie spalają tlenu drogi będą przypominały linie metra. Wcześniej  czy później schowa się je pod ziemię. Na miejscu brudnych , otulonych obłokami spalin dróg miejskich i alei powstaną parki  . Ogłuszający  hałas miejski ustąpi miejsca ciszy .

Przebudowa pod względem transportowym miast napędzi gospodarkę , ekonomię i technologię i naukę . Budowa inteligentnych miast, osiedli , czy tylko przebudowa sektorów tradycyjnych miast to kolejny cywilizacyjny krok do przodu .

Tusk to największy oszust wyborczy II Komuny , III RP . Mistrz kłamstwa wyborczego. Przypomnę tylko niektóre kłamstwa Tuska i jego ferajny . Okręgi jednomandatowe, VAT w wysokości 15 procent. Podatek dochodowy 15 procent . Obietnica nie podnoszenia podatków . Ukrócenie korupcji . Tanie państwo ,. Sprzyjanie przedsiębiorczości .Ograniczenie biurokracji .

No i oczywiści elektrownie jądrowe . Tylko osoba naiwna mogłaby wierzyć temu oszustowi wyborczemu . Nie wierzy mu nawet Rokita  . Już dwa lata temu  ostrzegał nas przed Tuskiem . Tusk ,szef tak zwanego stronnictwa pruskiego realizuje interesy polityki  niemieckiej .  Tusk jest niedojdą   jeśli chodzi o zarządzanie państwem . Wystarczy przyjrzeć się prymitywnym z technologicznego punktu widzenia przedsięwzięciom typu drogi , czy stadion narodowy . Aż strach takiemu  niedojdzie i jego różnie niekompetentnemu rządowi powierzyć budowę elektrowni jądrowych .  Lub tezą Tusk  jest jak to sugeruje Rokita ślepcem. Jedno jest pewne nie ważne, czy Tusk to po prostu zwykła niedojda , czy też „ślepiec „ kierujący stronnictwem, czy już raczej obozem pruskim  w Polsce . Nie mamy co marzyć o elektrowniach jądrowych, zielonych miastach , inteligentnych miastach , samochodach elektrycznych jeśli nie usuniemy całkowicie Tuska i całego stronnictwa pruskiego od władzy. Tusk jedynie obiecuje że zbuduje elektrownie . Praktycznie robi wszystko , aby opóźnić ich budowe . Słynne niszczenie polskiej gospodarki metoda „ na stocznie „ .   Co mówi Różyński 'Teraz nie możemy się doczekać, kiedy największa, kontrolowana przez państwo, grupa energetyczna PGE ogłosi przetarg na dostawcę reaktorów. Brakuje przepisów prawnych, kadr, a nawet prezesa. Problemem może być zdobycie pieniędzy w bankach, a państwo nie kwapi się z gwarancjami,”

 

Zresztą nie kto inny jak żona Sikorskiego , jak by ktoś nie wiedział ministra spraw zagranicznych  III RP  Anne Applebaum forsuje publicznie opcje niemiecką w polskiej energetyce.   Rokita „Narastają niebezpieczeństwa, których nie było widać. A Tuskowy paradygmat polityki jest na nie ślepy.” ...”Polska szkoła wchodzi w okres degradacji, a uniwersytety nie pełnią misji cywilizacyjnej, gdyż tak bardzo zapadły się już w drugorzędność. Eksperci mówią, że od 2013 roku zacznie się trwały okres deficytu energetycznego. Dobrze, że Tusk podjął kwestię elektrowni atomowych, ale powstaną one za 15 – 20 lat, a po drodze jest 15 lat próżni „....( więcej )

Świat już wybrał . Wybrał rozwój cywilizacyjny, wybrał  energetykę jądrową . Przytoczę parę Danych  Pawła  Różyńskiego z artykułu „ Opcja niemiecka w odwrocie„ Świat otrząsa się z traumy po katastrofie w Fukushimie i przeprasza z energią jądrową. Wbrew nadziejom ekologów ekonomii nie da się oszukać, a rozwoju cywilizacji opierać tylko na wiatrakach, słomie i krowim łajnie – „...”Kilka ostatnich dni zwiastuje prawdziwy przełom. W piątek Hiszpanie przedłużyli o pięć lat działanie swojej najstarszej siłowni nuklearnej w Santa Maria de Garona na północy kraju. Uznali, że w obecnej trudnej sytuacji ekonomicznej nie stać ich na pozbawienie się taniej energii.
Francuzi i Brytyjczycy zapowiedzieli z kolei rychłe podpisanie umowy w sprawie m.in. wspólnej budowy na Wyspach nowej elektrowni atomowej. Brytyjczycy wiedzą, że bez dywersyfikacji źródeł energii długo nie pociągną.
Ale prawdziwa sensacja przyszła zza oceanu. Po raz pierwszy od 34 lat rządowy regulator od badań i energetyki nuklearnej wydał zezwolenie na budowę elektrowni jądrowej. Powstanie ona w Vogtle w stanie Georgia. W planach są już kolejne inwestycje.”....”Choć kolejne ekipy podkreślały, że bezpieczeństwo energetyczne jest priorytetem, nigdy nadzwyczajnego pośpiechu u nas nie było. Teraz nie możemy się doczekać, kiedy największa, kontrolowana przez państwo, grupa energetyczna PGE ogłosi przetarg na dostawcę reaktorów. Brakuje przepisów prawnych, kadr, a nawet prezesa. Problemem może być zdobycie pieniędzy w bankach, a państwo nie kwapi się z gwarancjami, bo te dolicza się do długu, a z nim mamy poważny problem. „....( źródło )

Smart City „The Economist „ Living on a Platform „…„ Projekty Inteligentnego miasta powielają się na całym świecie .”..” Najbardziej znanym inteligentnym miastem jest Masdar , całkowicie nowe przedsięwzięcie architektoniczne w Abu Dhabi, które właśnie przywitało pierwszych mieszkańców, w planach ma mieć 40 tysięcy mieszkańców. Miasto  Masdar jest zbudowane w całości na wznoszących się do góry platformach , co czyni budowanie zarządzanie instalacjami dużo łatwiejszym .Poniżej platform znajduje się inteligentna infrastruktura , włączając instalację wodną zer znajdującymi się w niej sensorami , i sieć światłowodową.. Powyżej ma być pokaz dla wszelkiego rodzaju zielonych technologii. Energooszczędne budynki, małe moduły , które będą krążyć wokoło na ścieżkach ( żadne samochody nie są dozwolone. Znajduje się tam system, który wychwytuje wodę deszczową.”’...” Cisco próbuje zademonstrować coś  takiego w Sengdo City , niedaleko Seulu w Korei Południowej”..” Projektowany koszt 35 miliardów dolarów i ma mieć 65 tysięcy mieszkańców.„’…”Mieszkańcy ,p[pierwszego ukończonego zespołu apartamentów już mogą cieszyć się korzyściami z wszystko ogarniającymi połączeniami .Inteligentne telefony otwierające drzwi . Klimatyzacja , żaluzje , i system bezpieczeństwa jest kontrolowany i pokazywany na we wszystkich apartamentach , a także pozwala na dostęp do wszelkiego  rodzaju usług serwisowych on line . Kilka kliknięć i użytkownik może wziąć udział w wideokonferencji  z lekarzem , załatwić lokalne sprawy urzędowe i znaleźć jak najłatwiej dostać się do pracy. „...(więcej )

Samochody Elektryczne „„Na całym świecie (m.in. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Japonia, czy Australia)rządy krajowe i lokalne zachęcają do tej podróży w nieznane sowitymi subsydiami i ulgami podatkowymi dla samochodów emitujących zero lub niewiele zanieczyszczeń, które wejdą na rynek w najbliższych trzech latach.”…” Podczas inauguracji Leafa Ghosn stwierdził, że do 2020 r. czysto elektryczne samochody będą stanowić ok. 10% sprzedaży wszystkich nowych aut.” …Aby złagodzić nieco koszty pionierskim nabywcom, Wielka Brytania jako jeden z kilku krajów planuje od 2011 r. wprowadzić ulgi podatkowe o wartości do 5 tys. funtów (8,225 tys. dolarów). Amerykańscy nabywcy samochodów podłączanych do gniazdka – np. Chevroleta Volt produkowanego przez GM, który trafi na rynek w przyszłym roku – skorzystają na zwolnieniu podatkowym o wartości 7,5 tys. dolarów.”.. W Izraelu obie firmy łączą siły z Better Place, amerykańskim przedsiębiorstwem budującym krajową sieć punktów ładowania baterii. Na stacjach będzie również wymieniać zużyte baterie na pełne. Projekt zyskał poparcie izraelskiego rządu, który wprowadził hojne zachęty podatkowe.”… Wielka Brytania i Portugalia udzielają firmom pożyczek i grantów o nieujawnionych wartościach z przeznaczeniem na budowę nowych fabryk mających produkować litowo-jonowe baterie.”.. W Stanach Zjednoczonych Nissan stał się pierwszym producentem spoza USA, który zakwalifikował się do programu grantów dla czystych technologii w motoryzacji prowadzonego przez Departament Energii. Koncern uzyska 1,6 mld dolarów niskooprocentowanej pożyczki na modernizację swojej fabryki w Smyrna w Tennessee. Produkcja aut elektrycznych miałaby tam ruszyć od 2012r.” …. ( więcej )    

 

Żona Radosława Sikorskiego Anne Applebaum napisała artykuł pod wiele mówiącym tytułem „Koniec nuklearnego renesansu ?„ , tezy którego powinno zaniepokoić wszystkich zwolenników modernizacji Polski
Anne Applebaum „ W sposób nieunikniony ogromne koszty utylizacji odpadów spadają na barki podatników, a nie branży energetycznej. Koszty oczyszczenia terenu ze skażeń, nawet w przypadku relatywnie małego wypadku, w końcu ponosi budżet. Również koszty leczenia poniesie w ten czy inny sposób społeczeństwo. Jeśli w Japonii dojdzie do naprawdę wielkiej katastrofy, cały świat zapłaci za to cenę. Mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie. Czuję podziw dla japońskich inżynierów walczących ze skutkami trzęsienia od wielu dni. Jeśli ktoś w ogóle może zapobiec katastrofie, to na pewno Japończycy dadzą radę. Ale mam też nadzieję, że fakt, iż o mały włos nie doszło do tragedii, spowoduje, że ludzie na całym świecie zastanowią się dłużej, jaka jest prawdziwa cena energii nuklearnej, i zatrzymają ruszający pełną parą nuklearny renesans.””... (więcej )

 

Ponieważ mam już 5000 znajomych na Facebook osoby, które chcą otrzymywać linki  z tekstami   dopisywać   o dopisywanie się  do mojej strony publicznej
Facebook

Marek Mojsiewicz    

 
Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale