Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2292k odsłony
  568   0

Migalski spotkał się z Korwinem Mikke

 
Korwin Mikke „Pojawił się również p. Marek Migalski (CEP, PJN) z ciekawą propozycją wzajemnego się obwąchiwania. Mowy nie ma oczywiście o jakichkolwiek łączeniach tych partyj – zupełnie inny styl uprawiania polityki – ale właśnie dlatego te partie ze sobą w praktyce nie konkurują. Oczywiście, że my jesteśmy bardziej zadziorni, a PJN-owcy „mięczakowaci” – ale zapewne jedni wyborcy lubią taką łagodność, a drudzy ostrość. Konkludując: nie ma powodu, by KNP nie popierał PJN wtedy, gdy PJN walczy o słuszna sprawę – i odwrotnie! „....(źródło)
 
Migalski musi być w desperacji . Chce doprowadzić do przekształcenia PJN w przystawkę Korwina Mikke . Dziwne , bo Korwin Mikke robi to co sobie życzy reżim II Komuny . Przez 20 lat zrobił wszystko , aby UPR , a potem PJN nigdy nie dostały się do Sejmu . Gdy już się wydawało ,że się uda ,zawsze niczym Belka , który pozbawił Millera większości w Sejmie celową wypowiedzią , wyskoczył , a to z lekką pedofilią , a to z rządami absolutnymi, a to dziedziczną arystokracją i już po mrzonkach o Sejmie . Zadanie wykonane. Korwin Mikke przez 20 lat nigdy nie dopuścił do żadnego sensownego sojuszu , koalicji wyborczej , która pozwoliłaby działaczom UPR wejść do Sejmu . Zawsze jeśli i była taka szansa zrywał , torpedował taka koalicję . Przypadek?
 
Oczywiście może też istnieć inny scenariusz . Reżim II Komuny musi odchodzącego Korwina Mikke kimś zastąpić. Ktoś musi pacyfikować, wysterylizować politycznie niezwykle groźnych młodych , ideowych ludzi o poglądach antysocjalistycznych i wolnorynkowych. Przecież , gdyby nie krecia robota Korwina Mikke wzmocniliby oni Obóz Patriotyczny.
Wszyscy przygotowują się do wali o schedę po znajdującym się już w politycznej smudze cienia Korwini Mikke . Ma to o tyle sens , że Mikke niczym Stalin co jakiś czas dokonuje czystek eliminując najzdolniejszych ze swojego . Coraz bliższego politycznej emeryturze polityka nie ma kto w jego nowej formacji zastąpić . Ba nie ma również nikogo w czysto wolnorynkowym segmencie .
 
Być może istnieje plan ,że tych młodych ludzi będzie teraz sterylizował „ zoologicznie „ anty pisowski Migalski i inni działacze PJN . Migalski już zachowuje się jak jak koncesjonowany przez reżim II Komuny Korwin Mikke. Zaciekle atakuje opozycję i jej szefa.
 
Z drugiej strony PJN to taki potworek polityczny . Praktycznie bezideowy jak większość partii funkcjonujących w II Komunie. Propagują program liberalny , wolnorynkowy ale bez entuzjazmu , przestraszyli się bo nie wiedzą jak odczytać , do jakiego stopnia ,jak daleko posunięty program reżimowe media zaakceptują . Migalski i PJN znajdują się teraz między młotem a kowadłem. Kaczyński postawił na młode wilki , które budują mocne wolnorynkowe skrzydło PiS . Z drugiej strony jest ultra ortodoksyjny Korwin Mikke . Praktycznie nie ma miejsca dla Migalskiego i PJN .
„Mięczaki” , a wśród nich Migalski jak ich określa Korwin Mikke mogą planować przy wsparciu reżimu przejęcie elektoratu starzejącego się Mikke .
 
W każdym razie rozgrywka o schedę po Korwinie Mikke będzie bardzo istotna dla rozłożenia politycznych sił w Polsce. Miejmy nadzieję ,że coraz silniejsze skrzydło wolnorynkowe PiS będzie będzie na tyle atrakcyjne dla młodych ideowców KNP ,że właśnie tam przepłyną.
 
"To raz jeszcze potwierdza, że PiSmeni to po prostu neo-komuniści" - w taki sposób Janusz Korwin-Mikke skomentował propozycję PiS, odbierania czy też drastycznego ograniczania esbeckich emerytur. „....”Korwin Mikke przypomina, że nawet za czasów Hitlera w Generalnej Guberni wypłacano Polakom emerytury wyrobione w okresie sanacji. Lider KNP podał wiele innych takich przykładów: PRL wypłacała emerytury zasłużone w II RP i Generalnej Guberni, RFN wypłaca emerytury oficerom SS. Wyjątkiem są tutaj komuniści: "Gdy w 1945 komuniści objęli byli (z łaski sowieckiej...) władzę w Polsce, też chcieli karać sędziów, prokuratorów i urzędników II RP - za to, że ci, zgodnie z ówczesnym prawem, wsadzali do więzień komunistów" - pisze i nazywa polityków PiS neokomunistami.Korwin-Mikkego tłumaczy, że emerytura obywatela powinna być dla każdego polityka świętością, której się nie narusza nawet w czasie najbardziej przełomowych wydarzeń w naszej historii. „....(źródło )
 
Marek Mojsiewicz
 
Mam na facebook u ponad pięć tysięcy znajomych. Osoby chcące otrzymywać informację o nowych tekstach kliknięcie „lubię to „ na moje stronie publicznej Marek Mojsiewicz
 
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale