Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2257k odsłon
  892   0

Ziobro został atomowym „pożytecznym idiotą” Niemiec

Socjalistyczną partię jaką jest Solidarna Polska uważałem za mniejsze zło o hunwejbina politycznej poprawności , jakim jest Palikot, czy partii socjalistów rosyjskich jakim jest SLD. Ziobro ta ciekawa postać polskiej sceny politycznej , coś nowego , socjalista ...katolicki . Miałem jednak rację kiedy pisałem , że socjalizm to ideologia wroga człowiekowi , wroga Polsce.
 
Ziobro w swoim zaciekłym lewicowym fanatyzmie robi krecią robotę na rzecz Niemiec . Swoją działalnością chce doprowadzić do pogłębienia zacofania gospodarczego i cywilizacyjnego Polski . Co więcej ulega ideologi zielonych , jednego z kluczowych zbiorów dogmatów politycznej poprawności .Co więcej to Ziobro został wmanewrowany w bycie pomagierem Tusk i Platformy , która opieszałością i celową nieudolnością blokuje budowę elektrowni jądrowych , hamuje powstanie związanego z tym powstania przemysłu samochodów elektrycznych , budowy nowego typu budownictwa typu smart city , czy mającej skalę cywilizacyjną , rewolucji urbanistycznej , przebudowy miast . Ilustruje to najlepiej bardzo dziwna opinia żony Sikorskiego Anne Applebaum„Ale mam też nadzieję, że fakt, iż o mały włos nie doszło do tragedii, spowoduje, że ludzie na całym świecie zastanowią się dłużej, jaka jest prawdziwa cena energii nuklearnej, i zatrzymają ruszający pełną parą nuklearny renesans.”...(więcej)
 
Ziobro jest zwolennikiem zablokowania budowy elektrowni jądrowych. Cala moja nadzieja w tym ,że Kaczyński budując katolicką lewicę w Polsce poprzez wyrzucenie z PiS u frakcji katolickich socjalistów Ziobry wiedział co robi i że będzie trzymał na krótkiej smyczy swojego przyszłego koalicjanta.
 
„Zbigniew Ziobro wezwał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, aby zerwał koalicję z Platformą Obywatelską. Lider Solidarnej Polski twierdzi, że obie partie utworzyły sojusz w sprawie budowy elektrowni jądrowych.”.....”Według szefa Solidarnej Polski to "zły projekt dla Polski,... (źródło )
 
Aby przybliżyć problem bezmyślnego i zapewne niechcianego wysługiwania się Niemcom przez Ziobrę i Solidarną Polskę przypomnę istotę problemu .
 
Na początek tekst Westrwelle , który uzasadnia , dlaczego uważam , że Ziobro to „ pożyteczny idiota „ służący interesom Niemiec
 
Westrwelle” Każdy kraj samodzielnie podejmuje decyzje dotyczące dywersyfikacji źródeł energii, i dotyczy to także Unii Europejskiej. Wiele zagrożeń nie zatrzymuje się jednak na narodowych granicach. Dlatego jest rzeczą pozytywną, że bezpieczeństwo urządzeń nuklearnych sprawdza się dzisiaj pod kątem niezawodności oraz porównawczo, stosując europejskie testy obciążeniowe. Zapewnienie możliwie największego bezpieczeństwa przy zachowaniu najwyższych standardów powinno być też naszym wspólnym celem w gremiach międzynarodowych, takich jak Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (IAEA) „.....”By zrealizować nasze cele, musimy udoskonalić rynek wewnętrzny Unii Europejskiej także w odniesieniu do energetyki. Niezbędnymi po temu instrumentami są efektywność energetyczna, dalszy rozwój wewnętrznego rynku energetycznego oraz konkurencji z pożytkiem dla konsumentów, bezpieczeństwo zaopatrzenia poprzez poprawę infrastruktury i dywersyfikacja źródeł oraz dróg zaopatrzenia. Sieci zaopatrzenia energetycznego poszczególnych państw wymagają inteligentnego wzajemnego powiązania. „.....”Niemcy czują się odpowiedzialne za realizację tych celów. Zabiegi Unii Europejskiej oraz krajowej polityki energetycznej poszczególnych państw członkowskich muszą się uzupełniać. Także w dziedzinie polityki energetycznej musi obowiązywać dewiza brzmiąca: "Nie mniej, lecz więcej Europy!". …..” Wspieramy realizację projektu Desertec, który zakłada możliwość dostarczania do uprzemysłowionych krajów czystej energii elektrycznej pochodzącej z wybudowanych na terenach pustynnych elektrowni słonecznych, wiatrowych lub fotowoltaicznych. „..( więcej)
 
 
" Skierowany przeciwko Polsce rosyjsko-niemiecki sojusz energetyczny spotyka się z nieśmiałymi protestami pro forma" Artykuł :" Polscy jurgieltnicy" autorstwa Mariusza Muszyńskiego i Krzysztofa Raka porównuje II Rzeczpospolita i III pod katem występowania obcej agentury.
Rosja pomimo upływu 20 lat ciągle dostarcza nam 90 procent ropy i 60 procent gazu.
Ponieważ bezpieczeństwo energetyczne wiąże się również z niezależności polityczna państwa autorzy skonstruowali tezę że właśnie stosunek do dywersyfikacji dostaw świadczy o tym czy nasze państwo jest mocno infiltrowane przez obca agenturę.
Wnioski są smutne. Storpedowano próby uzyskania  dostępu do złóż kaspijskich i norweskich.  A przede wszystkim ciągle mimo wieloletnich prób nie możemy się zabrać za budowę elektrowni jądrowej. A to przecież elektrownie atomowe realnie mogą nas w dużym stopniu uniezależnić od szantażu energetycznego  Rosji. „...(więcej )

 
Rokita „Narastają niebezpieczeństwa, których nie było widać.A Tuskowy paradygmat polityki jest na nie ślepy.” ...”Polska szkoła wchodzi w okres degradacji, a uniwersytety nie pełnią misji cywilizacyjnej, gdyż tak bardzo zapadły się już w drugorzędność. Eksperci mówią, że od 2013 roku zacznie się trwały okres deficytu energetycznego. Dobrze, że Tusk podjął kwestię elektrowni atomowych, ale powstaną one za 15 – 20 lat, a po drodze jest 15 lat próżni „....( więcej )

Świat już wybrał . Wybrał rozwój cywilizacyjny, wybrał  energetykę jądrową . Przytoczę parę Danych  Pawła  Różyńskiego z artykułu „
Opcja niemiecka w odwrocie„ Świat otrząsa się z traumy po katastrofie w Fukushimie i przeprasza z energią jądrową. Wbrew nadziejom ekologów ekonomii nie da się oszukać, a rozwoju cywilizacji opierać tylko na wiatrakach, słomie i krowim łajnie– „...”Kilka ostatnich dni zwiastuje prawdziwy przełom. W piątekHiszpanie przedłużyli o pięć lat działanie swojej najstarszej siłowni nuklearnejw Santa Maria de Garona na północy kraju. Uznali, że w obecnej trudnej sytuacji ekonomicznej nie stać ich na pozbawienie się taniej energii.
Francuzi i Brytyjczycy zapowiedzieli z kolei rychłe podpisanie umowy w sprawie m.in. wspólnej budowy na Wyspach nowej elektrowni atomowej. Brytyjczycy wiedzą, że bez dywersyfikacji źródeł energii długo nie pociągną.
Ale prawdziwa sensacja przyszła zza oceanu.
Po raz pierwszy od 34 lat rządowy regulator od badań i energetyki nuklearnej wydał zezwolenie na budowę elektrowni jądrowej. Powstanie ona w Vogtle w stanie Georgia. W planach są już kolejne inwestycje.”....”Choć kolejne ekipy podkreślały, że bezpieczeństwo energetyczne jest priorytetem, nigdy nadzwyczajnego pośpiechu u nas nie było.Teraz nie możemy się doczekać, kiedy największa, kontrolowana przez państwo, grupa energetyczna PGE ogłosi przetarg na dostawcę reaktorów. Brakuje przepisów prawnych, kadr, a nawet prezesa. Problemem może być zdobycie pieniędzy w bankach, a państwo nie kwapi się z gwarancjami, bo te dolicza się do długu, a z nim mamy poważny problem. „....( źródło )

Smart City „The Economist „ Living on a Platform „…„ P
rojekty Inteligentnego miasta powielają się na całym świecie .”..” Najbardziej znanym inteligentnym miastem jestMasdar , całkowicie nowe przedsięwzięcie architektoniczne w Abu Dhabi, które właśnie przywitało pierwszych mieszkańców, w planach ma mieć40 tysięcy mieszkańców. Miasto  Masdar jest zbudowane w całości na wznoszących się do góry platformach , co czyni budowanie zarządzanie instalacjami dużo łatwiejszym .Poniżej platform znajduje się inteligentna infrastruktura , włączając instalację wodną zer znajdującymi się w niej sensorami , i sieć światłowodową..Powyżej ma być pokaz dla wszelkiego rodzaju zielonych technologii. Energooszczędne budynki, małe moduły , które będą krążyć wokoło na ścieżkach ( żadne samochody nie są dozwolone. Znajduje się tam system, który wychwytuje wodę deszczową.”’...” Cisco próbuje zademonstrować coś  takiego wSengdo City , niedaleko Seulu w Korei Południowej”..”Projektowany koszt 35 miliardów dolarów i ma mieć 65 tysięcy mieszkańców.„’…”Mieszkańcy ,p[pierwszego ukończonego zespołu apartamentów już mogą cieszyć się korzyściami z wszystko ogarniającymi połączeniami .Inteligentne telefony otwierające drzwi . Klimatyzacja , żaluzje , i system bezpieczeństwa jest kontrolowany i pokazywany na we wszystkich apartamentach , a także pozwala na dostęp do wszelkiego  rodzaju usług serwisowych on line . Kilka kliknięć i użytkownik może wziąć udział w wideokonferencji  z lekarzem , załatwić lokalne sprawy urzędowe i znaleźć jak najłatwiej dostać się do pracy. „...(więcej )

Samochody Elektryczne „„
Na całym świecie (m.in. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Japonia, czy Australia)rządy krajowe i lokalne zachęcają do tej podróży w nieznane sowitymi subsydiami i ulgami podatkowymi dla samochodów emitujących zero lub niewiele zanieczyszczeń, które wejdą na rynek w najbliższych trzech latach.”…” Podczas inauguracji Leafa Ghosn stwierdził, żedo 2020 r. czysto elektryczne samochody będą stanowić ok. 10% sprzedaży wszystkich nowych aut.” …Aby złagodzić nieco koszty pionierskim nabywcom,Wielka Brytania jako jeden z kilku krajów planuje od 2011 r. wprowadzić ulgi podatkowe o wartości do 5 tys. funtów (8,225 tys. dolarów). Amerykańscy nabywcy samochodów podłączanych do gniazdka – np. Chevroleta Volt produkowanego przez GM, który trafi na rynek w przyszłym roku – skorzystają na zwolnieniu podatkowym o wartości 7,5 tys. dolarów.”..W Izraelu obie firmy łączą siły z Better Place, amerykańskim przedsiębiorstwem budującym krajową sieć punktów ładowania baterii. Na stacjach będzie również wymieniać zużyte baterie na pełne. Projekt zyskał poparcie izraelskiego rządu, który wprowadził hojne zachęty podatkowe.”…Wielka Brytania i Portugalia udzielają firmom pożyczek i grantów o nieujawnionych wartościach z przeznaczeniem na budowę nowych fabryk mających produkować litowo-jonowe baterie.”.. W Stanach Zjednoczonych Nissan stał się pierwszym producentem spoza USA, który zakwalifikował się do programu grantów dla czystych technologii w motoryzacji prowadzonego przez Departament Energii.Koncern uzyska 1,6 mld dolarów niskooprocentowanej pożyczki na modernizację swojej fabryki w Smyrna w Tennessee. Produkcja aut elektrycznych miałaby tam ruszyć od 2012r.” …. ( więcej )    
 
Żona Radosława Sikorskiego Anne Applebaum napisała artykuł pod wiele mówiącym tytułem „Koniec nuklearnego renesansu ?„ , tezy którego powinno zaniepokoić wszystkich zwolenników modernizacji Polski
Anne Applebaum „ W sposób nieunikniony ogromne koszty utylizacji odpadów spadają na barki podatników, a nie branży energetycznej. Koszty oczyszczenia terenu ze skażeń, nawet w przypadku relatywnie małego wypadku, w końcu ponosi budżet. Również koszty leczenia poniesie w ten czy inny sposób społeczeństwo. Jeśli w Japonii dojdzie do naprawdę wielkiej katastrofy, cały świat zapłaci za to cenę. Mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie. Czuję podziw dla japońskich inżynierów walczących ze skutkami trzęsienia od wielu dni. Jeśli ktoś w ogóle może zapobiec katastrofie, to na pewno Japończycy dadzą radę. Ale mam też nadzieję, że fakt, iż o mały włos nie doszło do tragedii, spowoduje, że ludzie na całym świecie zastanowią się dłużej, jaka jest prawdziwa cena energii nuklearnej, i zatrzymają ruszający pełną parą nuklearny renesans.””... (więcej )

 
Marek Mojsiewicz

 
Mam na facebook u ponad pięć tysięcy znajomych. Osoby chcące otrzymywać informację o nowych tekstach kliknięcie „lubię to „ na moje stronie publicznej Marek Mojsiewicz
 

 
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale