Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2257k odsłon
  915   0

Orban . Lichwa jako system długów niewolniczych

Orban „„Chrześcijańska Europanie pozwoliłabycałym krajom utonąć w niewolniczych długach” ..."Zanim jakiekolwiek odrodzenie gospodarcze będzie możliwe,Europa musi wrócić do chrześcijaństwa"…...”powiększający się kryzys w Europiema swoje źródła duchowe, a nie ekonomiczne.„...”aby przezwyciężyć kryzys i ocalić Stary Kontynentod zapaści gospodarczej, moralnej i społecznej, potrzebna jest odnowa kultury i polityki w oparciu o wartości chrześcijańskie„...”wartościami, które zawsze napędzały gospodarkę europejskąbyły spójność, rodzina, praca i zaufanie. „....”Europa zarządzana zgodnie w wartościami chrześcijańskimi odrodzi siꔄ.....”przed ReformacjąKościół był przeciwny lichwie– praktyce, która zdaniem tego protestanckiego polityka w dużej mierze przyczyniła siędo masowych, niemożliwych do spłacenia długów w wymiarze narodowym i indywidualnym.”...(źródło)
 
Profesor Ferguson uważa ,że polityczna poprawność jest „ religią państwową „ Zachodu . Profesor D'Alemo systemy takie jak polityczna poprawność określa jak religie polityczne . Socjalistyczna polityczna poprawność jest bękartem dwóch innych totalitarnych socjalizmów . Niemieckiego socjalizmu Hitlera i rosyjskiego socjalizmu Stalina .
 
Nikt by nie dostrzegł do jakiej ruiny gospodarczej , zapaści cywilizacyjnej doprowadziła Zachód polityczna poprawność , gdyby nie skok cywilizacyjny Chin . Propaganda krajów politycznej poprawności robi co może , aby ten fakt ukryć. Nowy przywódca Chin Xi Jinping zapowiedział ,że w ciągu 10 lat realne zarobki Chińczyków podwoją się .Co przy forsowanym od wielu lat przez chińskich przywódców wzrostem płac o około 20 procent rocznie nie jest zbyt wysokim wyzwaniem . Już za rok , najdalej dwa płace Polaków w II Komunie będą niższe od plac Chińczyków . „ Trium Tuska .Za rok polski robol tańszy od chińskiego” . Technologicznie Chiny praktycznie już wyprzedziły Europę, najlepszym przykładem jest przemysł kosmiczny , forsowna robotyzacja gospodarki , taśmowa budowa elektrowni jądrowych , czy budowa gigantycznych miast . „ Chiny budują 42 milionowe miasto„ Niedługo place w Chinach i stopa życiowa prześcigną te w krajach Europy, złoży się na to juan jako waluta światowa , kryzys regres gospodarczy Europy oraz nie dopuszczenie przez przywódców chińskich politycznej poprawności.
 
Propaganda państw socjalistycznej politycznej poprawności najpierw wyła jak to wykorzystywani są robotnicy chińscy . Teraz wyje przy 8 procentowym wzroście gospodarczym i 4 procentowy bezrobociu ,że Chiny są w fazie załamania gospodarczego , ponieważ ...place są …. za wysokie .
 
Orban podniósł problem socjologiczny, który wcześniej podniósł Weber , a ostatnio Ferguson w swoje książce . Civilization „ . O etycznych fundamentach rozwoju gospodarczego. Europa zdominowała świat , dzięki chrześcijańskiej idei wyższości praw i wolności ludzi w stosunku do państwa , chrześcijańskiej etyce pracy , oraz dzięki chrześcijańskiemu modelowi rodziny. Nowa demoniczna religia , polityczna poprawność , ze swoim legizmem , kultem przemocy silniejszego nad słabszym , totalitarną kontrola państwa, oligarchii nad życiem i umysłem człowieka, co skutkuje budową społeczeństwa niewolniczego zniszczyła fundamenty rozwoju gospodarczego , cywilizacyjnego Europy. Europa wchodzi w Wieki Ciemne .
 
 
Ilustracją problemu etycznych, religijnych podstaw rozwoju gospodarczego zrobiłem w pewnym sensie sensacyjne spostrzeżenia profesora Fergusona .
 
 
 
Ferguson przytacza informację jednego z chińskich akademików , który mówi ,że poprzedniprezydent Chin Jiang Zeminna krótko przed przekazaniem władzy i ustąpieniem ze stanowiska prezydenta Chin i lidera Komunistycznej Partii Chin na spotkaniu najwyższego kierownictwa tejże partii powiedział ,żegdyby mógł ustanowić tylko jeden dekret prawny , który musieliby wszyscy przestrzegać , to byłoby to ustanowienie chrześcijaństwa religia państwową Chin.
Ferguson przytacza również inny fakt . W 2007 roku nowy prezydent Hu Jintao prowadził nie mające precedensu wcześniej seminarium Biura Politycznego KPCh poświęconemu religii , na którym powiedział 25 najważniejszym w państwie ludziom ,że wiedza i siła ludzi wierzącym musi być wykorzystana do budowy prosperującego społeczeństwa”.....(więcej)
 
 
Jako ilustrację wypowiedzi Orbana dotyczącej lichwy jako źródła niewolnictwa i eksploatacji kolonialnej państw przytoczę profesora Wojciechowskiego z jego koncepcją długu publicznego jako kradzieży .
 
Profesor Wojciechowski „Powiększanie długu publicznego staje się więc zamaskowaną formą kradzieży „....”Oznacza to, że zaciąganie pożyczek przez rządzących narusza przykazanie "nie kradnij!" i właściwie powinno być ścigane przez prawo. „....”Zadłużanie państwa nie jest widziane jako kradzież czy ogólniej przestępstwo …..choć pozostaje nieodpowiedzialne i szkodliwe „ …..”Tradycyjna prawna definicja kradzieży brzmi: "Potajemne zabranie rzeczy cudzej z chęci zysku". W przypadku długu publicznego wszystko się zgadza! „.....”Następnie kradzieżą jest wywoływanie inflacji przez emisję pustego pieniądza i lewych papierów wartościowych, praktyka powszechna. „...”Cechy oszukańczej piramidy finansowej ma system emerytalny, w którym składkami ściągniętymi dziś spłaca się stare zobowiązania, a płacącym obiecuje, że kiedyś przyszły rząd coś im da. Tylko że ten przyszły rząd nie bardzo będzie miał z kogo ściągać. Rodzice chcieliby mieć więcej dzieci, ale przy obecnym systemie podatkowym ich nie stać. A młodzi podatnicy emigrują. „.....(więcej)
 
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
 

 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale