Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2167k odsłon
1967 odsłon

Orban znowu robi pośmiewisko z Tuska

Wykop Skomentuj11

POLITYKA DYDANSTYCZNA JAGIELLONÓW W XV i XVI WIEKU Władysław Jagielończyk (1434- 1444), w 1440 r. został wybrany przez Węgrów na króla. Związek Polsko- Węgierski (unia personalna) istniał do 1444 r. - król Władysław zginął w bitwie pod Warną. „...”Na przełomie XV i XVI w. władztwo jagiellońskie obejmowało państwa: Koronę (Polskę), Litwę, Czechy, Węgry- rozciągało się na północy od Morza Bałtyckiego, na wschodzie od ziem ruskich, na południu do Morza Czarnego i Adriatycjiego, na zachodzie do rzek Odry, Nysy Łużyckiej i środkowego biegu Dunaju, po granice z Italią. „....(źródło )

uroczyste przemówienie Viktora Orbána

Panie Premierze! Szanowni Panie i Panowie!
Ze wzruszeniem witam premiera Polski! Dla naszego pokolenia uczestnicy polskiej Solidarności i antykomunistycznego oporu są naszymi osobistymi bohaterami. Od nich uczyliśmy się jakimi sposobami walki można obalić komunizm. Pamiętamy, gdy Papież Jan Paweł II. przybył na Węgry i powiedział: Nasze narody, polski i węgierski łączy wspólnota losu, jak mówi przysłowie „jesteśmy braćmi i do szabli i do szklanki”. I rzeczywiście, od wieków szczególna więź łączy narody polski i węgierski.Szanowni Panie i Panowie!Niewielu wie, że w bitwie pod Mohácsem [1526], obok węgierskich bohaterów zginęło również 1600 polskich rycerzy. Również mało się mówi o tym, że w XV. wieku centrum intelektualnym nie tylko dla polskich studentów, lecz również dla węgierskich, był Kraków. Wówczas na tamtejszym Uniwersytecie liczba Węgrów przekroczyła 1200 osób, co stanowiło 20 procent studentów.No i razem przeżywaliśmy rok 1956. W październiku i w listopadzie po całej Polsce zbierane były dary i krew dla Węgrów. Liczba ochotników była tak wielka, że – jak piszą notatki z tamtych czasów – pracownicy Czerwonego Krzyża z trudem sobie radzili. Zanotowano również, że Polacy zebrali 21 milionów złotych dla Węgrów, chodź wówczas przeciętny zarobek Polaka wynosił tyko 1000 złotych. Z relacji polskiego dziennikarza wiemy, że gdy u nas lądowali z darami, to pierwsze słowa obsługi tutejszego lotniska były następujące: „Niech żyje Warszawa!”. Zanotowano również, że między innymi w Olsztynie zorganizowano demonstrację poparcia dla węgierskiego Powstania a ówczesny Plac Armii Czerwonej studenci uroczyście przemianowali na Plac Powstańców Węgierskich.Powszechnie wiadomo, że polscy żołnierze walczyli na Węgrzech w latach 1848-49 obok węgierskich powstańców. W 1863 natomiast Węgrzy wsparli polskich powstańców. W 1920 – i o tym mało się zbyt mówi - w bardzo ważnym dla Polski momencie, który Polacy pamiętają jako cud nad Wisłą, również my, Węgrzy zdobyliśmy zasługi.Szanowny Panie Premierze! Drodzy Polscy Przyjaciele!My, Węgrzy wierzymy, że nasz wspólny region może być jednym z motorów gospodarczej i kulturowej odnowy kontynentu. Jesteśmy również przekonani, że to nasze wspólne posłannictwo (misja) jeszcze bardziej może nas do siebie zbliżyć i dla obu naszych krajów niesie ono w sobie możliwość nowej, wspaniałej epoki. Naród polski i jego przywódcy – i tu osobiście muszę złożyć podziękowania panu premierowi Donaldowi Tuskowi – jak wiele razy w trudnych dziejach historii, tak i w ostatnich latach stanął obok nas, więcej - w naszej obronie. Dlatego naszym polskim Przyjaciołom należą się serdeczne podziękowania!Szanowny Panie Premierze!Pragnę pozdrowić Państwa słowami, które dla wielu z nas brzmią bardzo serdecznie, są bliskie naszym sercom. To początkowe słowa Mazurka Dąbrowskiego, polskiego hymnu państwowego:

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy...

Panie Premierze, Pan Bóg przyprowadził Państwa na Węgry!
„.....”Prezentujemy uroczyste przemówienie Viktora Orbána z okazji koncertu pod wspólnym patronatem premierów węgierskiego i polskiego w Akademii Muzycznej im. Ferenca Liszta 29 stycznia 2014 roku, Budapeszt: …(źródło)


Orban „„Chrześcijańska Europanie pozwoliłabycałym krajom utonąć w niewolniczych długach..."Zanim jakiekolwiek odrodzenie gospodarcze będzie możliwe,Europa musi wrócić do chrześcijaństwa"...”powiększający się kryzys w Europiema swoje źródła duchowe, a nie ekonomiczne....”aby przezwyciężyć kryzys i ocalić Stary Kontynentod zapaści gospodarczej, moralnej i społecznej, potrzebna jest odnowa kultury i polityki w oparciu o wartości chrześcijańskie...”wartościami, które zawsze napędzały gospodarkę europejskąbyły spójność, rodzina, praca i zaufanie. „....”Europa zarządzana zgodnie w wartościami chrześcijańskimi odrodzi się”.....”przed ReformacjąKościół był przeciwny lichwiepraktyce, która zdaniem tego protestanckiego polityka w dużej mierze przyczyniła siędo masowych, niemożliwych do spłacenia długów w wymiarze narodowym i indywidualnym. ( http://naszeblogi.pl/40234-jurek-sojusz-chrzescijanskich-panstw-kaczynskiego-i-orbana )

----
Mój komentarz


Wiktor Orban do lewaka, ateisty i fanatyka religijnego politycznej poprawności i gender jakim jest Tusk zwraca się „Panie Premierze, Pan Bóg przyprowadził Państwa na Węgry”...a do tego mówi o odnowie kulturowej
„!My, Węgrzy wierzymy, że nasz wspólny region może być jednym z motorów gospodarczej i kulturowej odnowy kontynentu. Jesteśmy również przekonani, że to nasze wspólne posłannictwo (misja) jeszcze bardziej może nas do siebie zbliżyć i dla obu naszych krajów niesie ono w sobie możliwość nowej, wspaniałej epoki. „...

Orban , człowiek , który podobnie jak Kaczyński Polskę , chce odbudować Węgry jako państwo chrześcijańskie w subtelny sposób poniża Tuska, nie traktuje go poważnie , nie traktuje jako poważnego partnera .

Faktycznie mówiąc o wspólnej misji Węgier i Polski oraz o istnieniu „wspólnego regionu „ ponad plecami ogłupiałego lewackimi dogmatami Tuska zwraca się do Kaczyńskiego .

Był czas że wspólny obszar jagielloński obejmował współczesną Polskę , Białoruś ,Ukrainę cześć współczesnej Rosji, Litwę , Łotwę , Czechy ,Węgry , całe Prusy, Słowację , Rumunie , Chorwację, Słowenię, Bośnię I Hercegowinę , Mołdawię, Rumunię . Mniej więcej .

Co ciekawe cały ten obszar wyraźnie odróżnia się od obcej nam już kultury lewacko, muzułmańskiego Zachodu który masowo poniża i prześladuje chrześcijan . Cały ten wielki obszar znajdujący się pod panowaniem litewskich Jagiellonów wciąż jest obszarem chrześcijańskim , w większości słowiańskim .

Kataklizm geopolityczny o niewyobrażalnych skutkach w Europie i Rosji nadciąga .Ameryka stacza się coraz bardziej gospodarczo i militarnie .Jej względna pozycja w globalnym udziale procentowym populacji , PKB, militarnej , światowej kontroli zasobów surowców i ropy oraz pozycja dolara jako waluty światowej gwałtownie spada . Nie bez powodu Niemcy i Rosja zbroją się na niespotykaną skalę. Ale siła nic tu nie da. Chaos jako zapanuje w Europie Zachodniej związany z implozją ludności białej i chrześcijańskiej oraz eksplozją islamu będzie katastrofalny .

Gdyby polityka jagiellońska , czy idea stworzenia sojuszu czy Bloku Środkowoeuropejskiego była czystą mrzonką, czy dziecinadą to nie byłaby tak ostro zwalczana przez Sikorskiego , Tuska i funkcjonariuszy partii kolaboracyjnej w stosunku do Niemiec . Nie bez powodu kolaboracyjny rząd chce nie dopuścić , aby polskie dzieci uczył się historii . Bo dla przykładu z Węgrami mieliśmy już parokrotnie w naszej historii unię personalną , wspólnotę państwową , coś na kształt Unii Europejskiej , tylko w odróżnieniu od IV Rzeszy bez totalitarnych zapędów i prześladowań religijnych.

Orban doskonale zdaje sobie sprawę ,że ustrój gospodarczy i polityczny jego państwa, Polski i reszty państw europejskich jest chory , jest obłąkany , a liderzy polityczni to prymitywni socjalistyczni fanatycy. Orban sam może polec, ale, gdyby Kaczyński wygrał to kto wie , obaj mogliby zacząć demontować to totalitarne obrzydlistwo

Warto przypomnieć ,że Wielki Polak Jan Paweł II był zwolennikiem Unii Lubelskiej . Ale Unia Europejska jest bliższa wizji Hitlera niż Jana Pawła II . Więc może posłuchajmy Orban z jego wizją chrześcijańskiego Regionu Środkowo Europejskiego.

WD 90 „"W1942 rokuodbyła się w Berlinierzadowo-partyjna konferencja na temat utworzenia pod egidą Niemiec Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Referaty tam wygłoszone zostały następnie wydane w formie broszury pt.Europaische Wirtschaftsgemeinschaft.Celem realizacji planów wynikłych z tej konferencjiAdolf Hitler powołał ściśle tajny Komitet Europejski, a jego sekretarzem mianował 5IV 1943 r. jednego z dyplomatów Heinza Trützschler von Falkenstein.Otóż tej właśnie osobistości ze starej gwardii Ribbentropa Adenauer powierzył w 1949r. podobne stanowisko, dzięki czemu Komitet Europejski przetrwał wojnę."
J.Chodorowski,Rodowód ideologiczny Unii Europejskiej”.....( http://naszeblogi.pl/40027-michnik-popiera-rzady-zwolennikow-hitlera-w-rfn )

video Grunwald - wojna dwóch cywilizacji (Piotr Jaroszyński)
Video Nowa Europa (Federacja) | New Europe (Federation)
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitte

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale