Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2265k odsłon
  594   0

Przekręt gdański. Kaczyński przestraszył się Brauna

Braun zawiadomił PKW. Kandydatura Dulkiewicz nielegalna?”..”Grzegorz Braun, zgłosił jednak do Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienie w sprawie możliwego rażącego naruszenia procedury wyborczej przy rejestracji KWW Dulkiewicz. Zgodnie z Kodeksem wyborczym ,,nazwa i skrót nazwy komitetu wyborczego wyborców muszą być różne od nazw lub skrótu nazw partii politycznych lub organizacji, wpisanych odpowiednio do ewidencji lub rejestru, prowadzonych przez właściwy organ''. Tymczasem komitet wyborczy nazywa się w przypadku Dulkiewicz ,,Wszystko Dla Gdańska'' - tak samo, jak stowarzyszenie ,,Wszystko Dla Gdańska''. “...”Razem z Braunem o sprawie mówił mediom mec. Grzegorz Hambura. Jak wskazywał, ,, żyjemy w państwie prawa i oczekujemy, żeby dzisiaj nastąpiło bardzo pilne spotkanie PKW i żeby zostały wyciągnięte odpowiednie wnioski, żeby nie doszło do dalszego naruszania prawa''.

Wtórował mu Mariusz Dzierżawski, szef fundacji Pro - Prawo do Życia, który przy Braunie pełnifunkcję męża zaufania. Dzierżawski wskazywał, że premier Mateusz Morawiecki powinien wręcz odwołać Dulkiewicz z pełnionego obecnie stanowiska. “...(źródło)

Państwowa Komisja Wyborcza podjęła decyzję ws. Aleksandry Dulkiewicz”...”Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła skargę Grzegorza Brauna w sprawie komitetu wyborczego Aleksandry Wyborczej. Ubiegający się o fotel prezydenta Gdańska reżyser zawiadomił PKW o naruszeniu prawa przez Dulkiewicz. Jej komitet wyborczy nazywa się ,,Wszystko Dla Gdańska'', a tę samą nazwę nosi stowarzyszenie. To nielegalne, bo jak mówi art. 95 par.3 Kodeksu wyborczego, ,,nazwa i skrót nazwy komitetu wyborczego wyborców muszą być różne od nazw lub skrótu nazw partii politycznych lub organizacji, wpisanych odpowiednio do ewidencji lub rejestru, prowadzonych przez właściwy organ''. W poniedziałek sprawą zajęła się PKW. Jej przewodniczący Wojciech Hermeliński poinformował media, że komisarz wyborczy w Gdańsku musi wezwać komitet Dulkiewicz do zmiany nazwy. Ma na to pięć dni od otrzymania wezwania. Hermeliński wskazał, że nie jest to poważny problem; wystarczy dodać tylko jeden wyraz i rejestracja kandydata będzie natychmiastowa. Stąd sprawa nie będzie miała wpływu na przebieg wyborów w Gdańsku. W poniedziałek sprawą zajęła się PKW. Jej przewodniczący Wojciech Hermeliński poinformował media, że komisarz wyborczy w Gdańsku musi wezwać komitet Dulkiewicz do zmiany nazwy. Ma na to pięć dni od otrzymania wezwania. Hermeliński wskazał, że nie jest to poważny problem; wystarczy dodać tylko jeden wyraz i rejestracja kandydata będzie natychmiastowa. Stąd sprawa nie będzie miała wpływu na przebieg wyborów w Gdańsku. “..(źródło)

Zmarło najwięcej Polaków od czasu wojny”...”W ubiegłym roku zmarło ponad 414 tysięcy mieszkańców Polski, co oznacza największą liczbę od czasu zakończenia II wojny światowej, a przy tym trend ten jest cały czas wzrostowy. Główny Urząd Statystyczny przewidywał wcześniej, że tak duży stopień umieralności osiągniemy dopiero w 2032 roku,”...(źródło )

Należymy do państw w których pracuje się najwięcej”..”Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju podała najnowsze informacje dotyczące czasu pracy w krajach, które należą do czołówki najbardziej demokratycznych i rozwiniętych państw świata. Ze zgromadzonych danych wynika więc, że Polska należy do ścisłej czołówki państw jeśli chodzi o liczbę przepracowanych godzin, ponieważ średnio Polacy spędzili w pracy blisko 1895 godzin. Znaleźliśmy się więc w dziesiątce najbardziej zapracowanych narodów, do której zasadniczo nie należą szczególnie zamożne kraje.”...”Według publikowanych rokrocznie danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), znaleźliśmy się na siódmym miejscu pod względem liczby godzin spędzanych w pracy, stąd przeciętny Polak spędził w niej w 2017 roku blisko 1895 godzin. Na pocieszenie można jednak dodać, iż sytuacja nieco się poprawiła, bo często było jeszcze gorzej – w 2009 roku Polacy pracowali więc 1976 godzin, natomiast cztery lata później liczba ta spadła do 1918 godzin “...”Ciężej niż Polacy pracują więc przedstawiciele sześciu nacji. Na czele państw OECD znalazł się więc Meksyk z 2257 godzinami rocznie, na drugim miejscu znalazła się Kostaryka z 2178 godzinami, natomiast na trzecim Korea Południowa z 2024 godzinami. Dalsze miejsca zajmują Grecy (2018), Rosjanie (1980) oraz Chilijczycy (1954). “...”Zbyt duża liczba przepracowanych godzin wpływa oczywiście negatywnie na nasz stan zdrowia. „Jak wynika z badań, których metaanalizę opublikowano w 2015 r., 55-godzinny tydzień pracy zwiększa ryzyko poważnych chorób, takich jak udary czy choroby wieńcowe” – powiedziała portalowi PulsHR.pl Dominika Rossa z Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS. “...(źródło)

-------

Ważne

https://naszeblogi.pl/52431-winnicki-wystartuje-na-prezydenta-gdanska

https://naszeblogi.pl/52290-dobre-strony-nepotyzmu-szalejacego-w-pis-sie

-----

Mój komentarz

W Gdańsku mamy do czynienia z ordynarnym przekretem wyborczym PKW. Pomimo tego PiS, tak do tej pory zatroskany o uczciwe wybory nawet nie zająknął się o tym

Totalna cenzura nałożona przez propagandę PiS owska , a także obce gadzinówki typu TVN na Brauna i wybory w Gdańsku potwierdzają tylko moją tezę o ustroju ochlokratycznym w Polsce. Przecież w demokracji istnienie tak ordynarnej propagandy i cenzury jest nie do pomyślenia.

Przy czym chcę dodać, że popieram świetną robotę Kurskiego w praniu mózgów upośledzonych genetycznie wyborców.

Profesor Zybertowicz „bo spora część ludzi, być może większość, albo nie posiada genetycznego uposażenia, które by dawało im szansę na wielopoziomowe myślenie oraz autorefleksję, albo uwięziona jest w kontekstach społecznych, które nie preferują takiego myślenia, nie premiują go. ( więcej )

Dla Kaczyńskiego paradoksalnie największym zagrożeniem nie jest Platforma, ale Ruch Narodowy, który może pokusić się odebranie Kaczyńskiemu jego stałego elektoratu. Dlatego takie absolutne embargo nałożone przez Kurskiego na Ruch Narodowy i jego sojusznika Brauna. Szalejący nepotyzm i kumoterstwo w PiS ie, które to zjawiska zresztą popieram jako warunek utworzenia tak potrzebnej Polsce panującej elity urzędniczej na wzór chiński , zniechęca sporą część żelaznego elektoratu,który zaczyna szukać alternatywy. A tą alternatywą jest właśnie Ruch Narodowy.

Czy uda sie PiS ow przemilczeć Bauna na smierć ?

Marek Mojsiewicz

video Grzegorz Braun ujawnia nielegalną kandydatkę Dulkiewicz i jej KWW Wszystko dla Gdańska

video Dulkiewicz nie może kandydować na prezydenta Gdańska? - konferencja prasowa

video G. Braun | " Kandydatura Dulkiewicz nielegalna"

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka