0 obserwujących
31 notek
11k odsłon
96 odsłon

Życie we dwoje...

Wykop Skomentuj

Za nami jest już okres wakacji. Pozostały wspomnienia, przed nami nadzieja na kontynuowanie zawartych latem znajomości. Dla części osób jest to nadzieja na założenie rodziny...

W szczególnej sytuacji jest nasza młodzież - która spędza czas w szkole i wierzy w swoją gwiazdę. Mam tu na myśli relacje między uczniami sprzyjające rozwojowi uczuciowości. Niestety, nie zawsze są to związki "na zawsze" - bo często są to sympatie zbudowane na codziennej obecności w tym samym miejscu i życiem towarzyskim realizowanym tradycyjnie.https://youtu.be/4vq5l1aITSA


Kiedyś, przed II wojną światową zasadą było prowadzenie szkół męskich i szkół żeńskich a szkoły koedukacyjne były raczej niemile widziane.

Pomijając wszelkie inne opinie, sam przychylam się do osobnych klas dla chłopców i osobnych klas dla dziewcząt. Wynika to z bardzo prostej zasady - dziewczyny osiągają dojrzałość płciową nieco wcześniej, niż ich męscy rówieśnicy. Dlatego sympatie zawarte między uczniami tej samej klasy są takie trudne - są po prostu sprzeczne z naturą.

Tu przewodzi dziewczyna a chłopak jest dla niej i zabawką (może mu zagrać na nosie) i jednocześnie dodawać jej znaczenia, jeżeli chłopak cieszy się sympatią jej koleżanek.

Jednocześnie ten chłopiec nie jest jeszcze dojrzały do relacji gwarantującej wspólne życie w przyszłości. On jeszcze jest dzieckiem, któremu "atrakcyjna dama" dodaje animuszu... Czym kończą się takie związki ?

Na pewno kończą się wraz z rozejściem się uczniów do kolejnych szkół na etapie kształcenia albo też - kiedy młodzież po zakończeniu nauki rozjeżdża się po świecie - bo często młodzi ludzie z chwilą zakończenia obowiązkowej edukacji rozglądają się za pracą, o której w miejscu aktualnego zamieszkania raczej trudno marzyć... Wyjazd młodych ludzi za pracą sprzyja rozpadowi nawet najpiękniejszego związku.

Fakt, powstają nowe nadzieje z uwagi na poszerzenie kręgu znajomych, wśród których być może będzie partner/partnerka już na całe życie...


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo