Blog
wiesława
66 obserwujących 471 notek 819162 odsłony
wiesława, 8 czerwca 2017 r.

Krakowski sąd nie rychliwy, ale….

792 20 0 A A A

W kwietniu 2012 r. blogerka R.R-K. opublikowała notkę, w której zarzuciła posłowi Dawidowi Jackiewiczowi, że "zabił człowieka rzekomo w obronie własnej, jak jednoosobowo stwierdziła jakaś ówczesna prokurator, chroniąc świadomie i celowo Jackiewicza przed zbadaniem sprawy przez niezawisły sąd"; że "zabił z zimną krwią", "bestialsko".

Dawid Jackiewicz wniósł prywatny akt oskarżenia przeciw blogerce R.R-K. Jackiewcz oskarżył blogerkę, że umieszczając w środkach masowego przekazu zniesławiającą i poniżającą go notkę, naraziła go na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania mandatu posła na Sejm RP.

W listopadzie 2016 roku krakowski sąd uznał, że blogerka Renata R.-K. zniesławiła byłego ministra skarbu Dawida Jackiewicza, pisząc w internecie jakoby był zabójcą. W wyroku wydanym po procesie karnym o zniesławienie sąd uznał, że blogerka podawała nieprawdę i naruszyła dobra osobiste polityka PiS, przekraczając granice dozwolonej krytyki i co najmniej godząc się na to, że jej słowa mogą go narazić na utratę zaufania niezbędnego do sprawowania mandatu posła na Sejm. Z tego powodu ukarał oskarżoną grzywną w wysokości 1 tys. zł, obciążył ją kosztami procesu w wysokości blisko 5 tys. zł i zarządził podanie wyroku do publicznej wiadomości.

Blogerka R.R-K. odwolała się od tego wyroku do sądu wyższej instancji. W ubiegły wtorek, 6 czerwca 2017 r.  sąd utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji. Renata R-K musi zapłacić tysiąc złotych grzywny, wyrok zostanie też podany do wiadomości publicznej. Wyrok jest ostateczny.

 No proszę - pięć lat minęło jak jeden dzień.i sąd wydal wyrok w sprawie, którą nie sposób uznać za skomplikowaną


***

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,21922051,blogerka-skazana-za-nazwanie-bylego-ministra-z-pis-u-zabojca.html

Opublikowano: 08.06.2017 19:24.
Autor: wiesława
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @deda "Z tym, że władza ludowa walczyła z reakcyjnym podziemiem, gdy ono żyło i strzelało...
  • Internetowa menda i notoryczny kłamca napisał: "nie był wstanie opanować kryzysu w powiecie o...
  • "czy wystarczy jak Cię kopne w dupę platfusie... Ja go znam, on tu, w S24, od dawna się...

Tematy w dziale Społeczeństwo