135 obserwujących
760 notek
1778k odsłon
  2329   0

Z wielkimi oporami Sejm RP potępił ideologię i skutki rewolucji bolszewickiej

7 listopada 2017 roku do Sejmu grupa posłów z klubu Kukiz’15 złożyła w Sejmie projekt uchwały następującej treści:

Przed stu laty zbrodnicza rewolucja bolszewicka, która wybuchła w Rosji w listopadzie 1917 r., zmieniła oblicze tego państwa a później znacznej części świata, zaś jej tragiczne skutki społeczne i ekonomiczne odczuwane są w wielu krajach i samej Rosji do dzisiaj. Każda rewolucja dokonywana drogą krwawego zamachu stanu niesie za sobą zniszczenie i śmierć. Lewackie rewolty, chociaż często przykrywane pięknymi i górnolotnymi hasłami, zawsze przynoszą terror i zbrodnie oraz krzywdę dla poszczególnych ludzi i całych społeczeństw. Rewolucja bolszewicka ostrze swojej agresji wymierzyła przeciwko podstawowym wartościom człowieczeństwa i tradycjom cywilizacji europejskiej. Zrodzona ze zbrodniczej ideologii komunizmu, podsycana antyhumanitarnymi i antychrześcijańskimi hasłami, odcisnęła swoje okrutne piętno na życiu wielu pokoleń.

Jedną z największych ofiar rewolucji bolszewickiej stała się także Polska. Wprawdzie w 1920 roku dzięki męstwu Polskiego Żołnierza udało się zablokować najazd rewolucji na Europę, ale gdy w roku 1939 komuniści sprzymierzyli się z narodowymi socjalistami, hekatomby zbrodni nie udało się już powstrzymać. Tym bardziej, że wiele państw cywilizowanego świata jeszcze przez kilka kolejnych lat obojętnie lub z tajonym aplauzem przyjmowało demagogię z Niemiec i obłudną propagandę Sowietów.

W wyniku konfliktu między dotychczasowymi sojusznikami, Niemcami i Rosją, oraz braku woli i konsekwencji mocarstw zachodnich sprzymierzonych w koalicji antyniemieckiej, od 1945 roku możliwy stał się import rewolucji komunistycznej do wielu krajów w Europie oraz poza nią. Do milionów ofiar rosyjskich krwawej rewolucji bolszewickiej, doszły setki milionów jej ofiar na całym świecie, a przerażające skutki lewicowych eksperymentów ekonomicznych zrujnowały gospodarki kilkudziesięciu państwa świata.

Każdy cywilizowany człowiek powinien odrzucić zło niesione przez ideologię komunistyczną, nawet gdy przybiera ona szaty rzekomej sprawiedliwości społecznej. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej świadom wartości i wielkiego dorobku cywilizacji łacińskiej, do zniszczenia których dążyła rewolucja i jej realizatorzy, potępia ideologię, jaka legła u podłoża zbrodni i stała się jej usprawiedliwieniem, doprowadzając do tragedii wielu milionów ludzi.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddaje hołd wszystkim ofiarom bolszewickiej i lewackiej przemocy na całym świecie.


Projekt uchwały został zarejestrowany jako druk nr 1990. Zgłaszający projekt posłowie byli przekonani, ze zostanie on uchwalony przez aklamację podczas posiedzenia sejmu w dniu 8 listopada. Ku wielkiemu zaskoczeniu tych posłów projekt spotkał się ze sprzeciwem na posiedzeniu Konwentu oraz  Prezydium Sejmu. W związku z tym Sejm nie przyjął chwały przez aklamację, ale skierował projekt do I czytania w Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Na 52 posiedzeniu Sejmu, w dniu 22 listopada odbyło się drugie czytanie (punkt 15 porządku dziennego), podczas którego poseł Bogusław Sonik w imieniu klubu Platforma Obywatelska zgłosił poprawkę do projektu uchwały. Zgłoszona przez posłów PO poprawka polegała na usunięciu projektu uchwały tekstu zaznaczonego przez autorkę notki zielonym kolorem czcionki.

W dyskusji która wywiązała się na posiedzeniu plenarnym można było uslyszeć:

Poseł Piotr Babinetz w imieniu klubu Prawo i Sprawiedliwość

[….]Miliony ofiar bolszewizmu wołają o pamięć, o hołd. Ponadto bliźniaczy wobec komunizmu system narodowosocjalistyczny i jego niemieccy realizatorzy zostali potępieni, chociaż, na co słusznie zwrócono uwagę w projekcie uchwały, początkowo w wielu państwach podchodzono do niego obojętnie. Natomiast zbrodnicza ideologia i system komunistyczny ciągle cieszy się popularnością na różnych kontynentach świata. Przez kilkadziesiąt lat wiele państw – a potem pożytecznych idiotów – z aplauzem przyjmowało kłamliwą propagandę sowietów. Różnej maści lewackie ruchy w wielu zakątkach świata, nawiązując m.in. do postaci komunistycznego zbrodniarza Che Guevary, nadal dokonują mordów. Che Guevara cią- gle jest dla wielu symbolem lub elementem pseudopopkultury. Dlatego ta uchwała musi być również przestrogą i ostrzeżeniem we współczesnym świecie, ciągle potrzebnym potępieniem bolszewizmu w każdej jego postaci, jak śpiewali żołnierze wykleci. Wreszcie uchwała ta ważna jest szczególnie dla polskiego Sejmu ze względu na bezmiar cierpień, jaki komunizm przyniósł Polakom poprzez najazdy bolszewickie i rządy sowieckie wspierane przez zdrajców, rodzimych komunistów. Do dzisiaj trwają przecież w naszej ojczyźnie poszukiwania doczesnych szczątków do końca wiernych niepodległej Polsce żołnierzy niezłomnych zamordowanych przez czerwonych. Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Jak śpiewał Przemysław Gintrowski: „rewolucja dla mnie to czerwone paznokcie”. Podejmijmy tę uchwałę. To nasz obowiązek wobec milionów ofiar komunizmu, najbardziej nieludzkiego i sprzecznego z ludzką naturą systemu.

Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka