40 obserwujących
134 notki
99k odsłon
  4195   0

Zoofilia w Szwecji będzie zakazana

Cios w nos dla orędowników polityki miłości w wersji "2030". Jako odpowiedź na notki popełnione przez m.in. przez redaktora Terlikowskiego oraz blogera Łażącego Łazarza, parlament szwedzki przygotowuje ustawę zabraniającą odbywania praktyk seksualnych ze zwierzętami. Znana ze swobód obyczajowych Szwecja była typowana w satyrycznym tonie na jedno z pierwszych państw, które może dopuścić małżeństwa zoofilów z ich obiektami uwielbienia. Dla przypomnienia - zoofilia jest w tym kraju legalna od 1944r., pod warunkiem, że odbywa się za obopólną zgodą, a zwierzę nie jest poddawane torturom. Spuśćmy zasłonę żenującego milczenia na sposób, w jaki niby partnerzy mieli tę zgodę wyrażać.

W batalii pomiędzy "lewackimi ruchami" obrońcy praw braci mniejszych wysforowali się przed seksualnych wolnościowców i przypuścili szturm na media. Popołudniowy dziennik "Expressen" opublikował cykl reportaży poświęconych masowemu niedopuszczalnemu traktowaniu zwierząt. Symbolem walki opinii publicznej z prawem, którego ponoć sama chciała, został kucyk z różnymi przedmiotami znalezionymi w jego odbytnicy. Dziennikarskie śledztwo wskazało siatki hodowców zwierząt przeznaczonych specjalnie do czynności seksualnych. Szwedzki Związek Weterynarzy z kolei alarmował o wzrastającej przemocy właśnie na tym tle.

Minister rolnictwa, pan Eskil Erlandsson, zaniepokoił się procederem kiedy zrobiło się o nim wystarczająco głośno. Nagle wszyscy deputowani podkreślają swe oburzenie aktualnym stanem rzeczy, choć według sztokholmskiej korespondentki "Rzeczpospolitej", Anny Nowackiej-Issakson, wcześniejsze apele m.in. Szwedzkiego Związku Rolników przeszły bez echa.

Wiele europejskich ustawodawstw jednoznacznie nie zakazuje seksu ze zwierzętami. W Polsce również nie jest on penalizowany. Wychodzi na to, że w sprawach "wolności czynności" zamiast globalnego ocieplenia zaczyna się jednak ochłodzenie. A może to tylko dlatego, że do zmiany dochodzi w Skandynawii? No cóż, czekamy na ruch południowca Zapatero ;).

Lubię to! Skomentuj87 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale