148 obserwujących
100 notek
408k odsłon
  915   0

Smoleńsk i bezpieczeństwo energetyczne Polski

W nawiązaniu do dzisiejszego artykułu Pana Aleksadra Ściosa o umowie gazowej pomiędzy Polską i Rosją cogito.salon24.pl/227381,umowa-gazowa-ostateczna-normalizacja postanowiłem rozszerzyc temat i przypomniec jeszcze raz wiele istotnych informacji. Zdaniem wielu osób, również moim temat jest tak ważny, że wymaga ciągłego powtarzania aż do oddalenie niebezpieczeństwa od Polski i Polaków.

Najwięksi zwolennicy bezpieczeństwa energetycznego Polski i przeciwnicy umowy gazowej zginęli w Smoleńsku

12 kwietnia 2010 roku nawet Gazeta Wyborcza poinformowała, że najwięksi przeciwnicy umowy gazowej i zwolennicy bezpieczeństwa Polski zginęli w Smoleńsku
 

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,7769088,W_katastrofie_w_Smolensku_zgineli_rzecznicy_dywersyfikacji.html


(...)Jak po katastrofie pod Smoleńskiem będą wyglądać debaty o bezpieczeństwie energetycznym? Ze sceny politycznej odeszli najgłośniejsi zwolennicy zapewnienia Polsce dostaw gazu i ropy z różnych źródeł(...)

Tekst stawia sprawę jasno. W Smoleńsku zginęli wszyscy najwięksi zwolennicy zapewnienie Polsce bezpieczeństwa energetycznego w tym nawet szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Franiciszek Gągor.

(...)Bezpieczeństwem energetycznym zajmował się szef Sztabu Generalnego gen. Franciszek Gągor, który także zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Przed rokiem na międzynarodowej konferencji "NATO - wyzwania i zadania" gen. Gągor wskazywał, że NATO potrzebuje "prawa energetycznego", aby radzić sobie z nowymi zagrożeniami spowodowanymi przez wykorzystywanie energii jako broni w konfliktach międzynarodowych.(...)

A że wypowiedzi generała Gągora nie są bezpodstawne świadczą poniższe wypowiedzi ekspertów zagranicznych, którzy analizowali strategię i politykę Gazpromu.

GAZPROM I WŁADIMIR PUTIN

http://www.europeanenergyreview.eu/data/docs/Viewpoints/Putin%20and%20Gazprom_Nemtsov%20en%20Milov.pdf

Z tekstu wynika, że Gazprom swoją potęgę i wpływy osiągnął gdy zainteresował się nim osobiście Władimir Putin. Można powiedziec, że Gazprom to przedłużenie polityki niepodzielnie panującego od wielu lat W.Putina.

Informacje o Gazpromie

Wunderwaffe Kremla - Gazowa Dywizja Kremla

http://www.wprost.pl/ar/129995/Wunderwaffe-Kremla/
 
(...) Europejscy politycy zdają się nie dostrzegać, że Gazprom to nie jest zwyczajna firma, tylko rosyjska broń. „To nic innego jak gazowa dywizja Kremla" – komentował Edward Lucas, czołowy publicysta „The Economist".„Gazprom to nie jest firma, to najważniejszy element rosyjskiej polityki" – podreśla „Financial Times”. (...)
 

 Gazprom, czyli ZSRR-bis

Strategia Gazpromu polega na podpisywaniu dwustronnych umów z poszczególnymi krajami UE, skutecznie rozbijając w ten sposób wspólny front unijny" – uważa prof. Dieter Helm z Oxford University(...)

(...) Beztroskie zachowanie europejskich polityków robiących interesy z Gazpromem można porównać do kapitalistów, o których pisał Lenin: „Sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy". „Władimir Putin wykorzystuje Gazprom jako pałkę" – można przeczytać w książce o superkoncernie(...)


Walerij Paniuszkin, Michaił Zygar: Gazprom. Rosyjska broń

http://www.psz.pl/tekst-12149/Walerij-Paniuszkin-Michail-Zygar-Gazprom-Rosyjska-bron

(...)W Rosji gospodarka i polityka to jedno, Gazprom i polityka to jedno, Gazprom i Rosja to jedno. A może bardziej poprawne będzie stwierdzenie, że Gazprom to państwo w państwie(...)

(...)Książka przedstawia, jak ważne jest dla władzy utrzymanie kontroli nad spółką. Kiedy już zdano sobie sprawę z potęgi, jaką może być Gazprom w rękach Kremla, zapewniono państwu większościowy pakiet udziałów i postawiono na czele ludzi lojalnych(...)Tak jak wspomniałem wcześniej przeciwko umowie gazowej z Rosją, która naraża Polskę na duże straty protestowało wiele osób, które zginęło w Smoleńsku.

Przeciwko tej umowie ostro protestowal prezydent L.Kaczyński i Biuro Bezpeczeństwa Narodowego pod przewodnictwem Aleksandra Szczygła oraz wiele innych osób, które zginęły w Smoleńsku.
 

Sama umowa gazowa ma bardzo duże zależności w nawiązaniu do wydarzeń przed 10.04.2010 roku.

19 lipca 2009 roku. Prezydent L.Kaczyński rozpoczyna zainteresowanie kontraktami gazowymi.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezydent-chce-znac-szczegoly-w-sprawie-kontraktow-gazowych-1988078.html

Prezydent chce znać szczegóły w sprawie kontraktów gazowych
Prezydent zwrócił się do rządu o udostępnienie kontraktu na skroplony gaz z Kataru, oraz instrukcji na negocjacje z Gazpromem - nieoficjalnie dowiedział się ’Wprost".


Oba wnioski trafiły na biurko premiera Donalda Tuska.1 wrzesień 2009      Gaz i Katyń.

Premier D.Tusk zmienia plany wizyty i zabiera W.Putina na samotną 30 minutową przechadzkę po sopockim molo.

Półgodzinnym spacerem po sopockim molo rozpoczęło się spotkanie Donalda Tuska i Władimira Putina. Premierzy rozmawiali o współpracy gospodarczej. Tusk poruszył też sprawę katyńską.

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale