54 obserwujących
1325 notek
1331k odsłon
330 odsłon

Rosyjska gałąź "rodziny Discovery", właściciela TVN.

Wykop Skomentuj1

image

2015. "Discovery Moves Russian Channels to Venture With Putin Ally" [Discovery przenosi swoje rosyjskie programy do spółki utworzonej z przyjacielem Putina]

image

Yuri Kovalchuk - "uważany za osobistego bankiera Władimira Putina”, gospodarz ślubu córki Władimira Putina.

21 listopada 2019 - "Władze łotewskie ogłosiły, że zawieszają pozwolenie na nadawanie programów dziewięciu rosyjskojęzycznych kanałów telewizyjnych. Są one kontrolowane przez multimilionera Jurija Kowalczuka. Uchodzi on za "bankiera” Władimira Putina". "W odróżnieniu do kanałów, których emisję zawieszono przed kilkoma miesiącami, bo nadawały programy wrogie wobec Łotwy, dziewięć kanałów właśnie zawieszonych nie odzyska na Łotwie prawa do emisji, jeśli Kowalczuk pozostanie na liście osób, wobec których UE nadal utrzymuje sankcje w związku z rolą Moskwy w kryzysie ukraińskim.

Sankcje te zostały przedłużone we wrześniu na dalsze sześć miesięcy i pozostaną w mocy co najmniej do 15 marca 2020 r. Wszystkie wspomniane kanały są kontrolowane przez Jurija Kowalczuka i amerykańską telewizję Discovery". 

***
29 września 2010 r. prezes i dyrektor zarządzający korporacji Discovery Communications David Zaslav ogłosił plany większego zaangażowania się w Rosji.

Po pięciu latach....

27 sierpnia 2015 r. poinformowano, że Discovery "znalazło miejscowego partnera, co pozwoli pozostać na rynku rosyjskim". Odnosi się to do zmian w prawie wprowadzonych w Rosji. Z dniem 1 stycznia 2016 r. weszło w życie ograniczenie - 20% kapitału zagranicznego w firmach medialnych. (kij + marchewka = 20%)

"We współpracy z rosyjskim partnerem - głównym prywatnym holdingiem National Media Group - Discovery Communications utworzy nową spółkę, która będzie zarządzać 11 kanałami Discovery w Rosji, poinformowały spółki w czwartek we wspólnym oświadczeniu prasowym. Napisano w nim, że nowa firma utworzona przez Discovery Communications i National Media Group, będzie działała pod nazwą Media Alliance. Jak powiedział Alexander Ordzhonikidze, CEO National Media Group, transakcja, która zostanie zakończona w ciągu kilku tygodni, stworzy Media Alliance solidną podstawę do pojawienia się nowego poważnego gracza na rynku płatnej telewizji.
Z kolei Olga Paskina, menedżer Discovery na północno-wschodnią Europę poinformowała, że National Media Group otrzyma 80% udziałów nowej spółki Media Alliance.
National Media Group jest jednym z największych prywatnych podmiotów medialnych w Rosji. Firma jest współwłaścicielem rosyjskich kanałów telewizyjnych Channel One, REN TV, i Channel Five a także posiada udziały w gazetach Izviestia i Metro-Petersburg, rosyjską radio News Service i firmę filmową Art Pictures vision.
Zarządem spółki kieruje rosyjska mistrzyni olimpijska i była deputowana [partii Jedna Rosja (Putin)] Alina Kabajewa [Putin].

Discovery Communications prowadzi [m.in.] rosyjskie kanały telewizyjne Discovery Channel, Animal Planet, TLC i Eurosport.

Według informacji prasowych w ostatnich latach Discovery Communications zwiększyło liczbę lokalnych wersji swoich kanałów w Rosji".


image
image

National Media Group (NMG) a adres internetowy wybrali sobie taki: nm-g.ru:

"Jest rosyjskim "prywatnym" holdingiem medialnym. Główna siedziba znajduje się w Moskwie. "Została założona w lutym 2008 r. Poprzez połączenie aktywów medialnych JSC Rossiya Bank ["służy elicie Kremla"], Alexey Mordashov, Surgutneftegas OJSC i Sogaz Insurance Group. W maju 2008 r. National Media Group nabyła 50,19% udziałów w dzienniku ogólnopolskim Izvestia od holdingu Gazprom Media. 15 kwietnia 2010 r. National Media Group podpisało umowę opcji z luksemburską grupą RTL, aby połączyć działalność REN TV i Kanału 5. W styczniu 2011 r. Rostelecom przejął 71,8% grupy spółek National Telecommunications od National Media Group W lutym 2011 r. National Media Group odkupiła 25% udziałów w kanale pierwszym od struktur Millhouse Romana Abramowicza. W czerwcu 2011 r. National Media Group nabyła 30% udziałów w holdingu REN TV od RTL Group. W zamian inwestor zagraniczny otrzymał 7,5% udziałów w NMG, stając się tym samym udziałowcem rosyjskiego holdingu medialnego (w 2013 odsprzedał te 7,5% akcji z powrotem NMG). W październiku 2013 r. National Media Group nabyła 100% udziałów w Three Crowns Publishing House, która wydaje gazetę Metro Saint Petersburg.
W sierpniu 2015 r. NMG wraz z Discovery Networks ogłosiły utworzenie Media Alliance, która na początku 2016 r. Nabyła 11 kanałów telewizyjnych amerykańskiego nadawcy telewizyjnego Discovery (w tym Discovery Channel , TLC , Animal Planet i Eurosport ), 12 rosyjskich wersji kanałów telewizyjnych Viasat ( były w trakcie nabywania) i 3 kanały grupy Turner. W ten sposób firma stała się właścicielem 20% rynku płatnej telewizji w Rosji.
W marcu 2016 r. National Media Group nabyła 25% udziałów w Sport-Express CJSC, założycielu jednej z największych rosyjskich gazet sportowych, Sport-Express.
Wiosną 2016 r. NMG zostało założycielem National Advertising Alliance (NRA) z 25% udziałem.
W marcu 2017 r. Pozyskano AmberData, która analizuje dane użytkowników w Internecie i rozwija platformę do zarządzania anonimowymi danymi użytkowników w Internecie (Data Management Platform, DMP).

2 czerwca 2017 r. Uruchomiono multimedialne centrum informacyjne Izvestia, które stało się producentem i dostawcą wiadomości dla kanałów z National Media Group (REN TV i Channel Five)
W czerwcu 2017 r. National Media Group ogłosiło utworzenie we współpracy z STS Media agencji sprzedaży reklam Everest LLC a także Art Pictures Distribution.

W lutym 2018 r. Okazało się, że NMG stała się współwłaścicielem kanałów telewizyjnych Sony Pictures w Rosji. W wyniku transakcji NMG uzyskała 80% w branży telewizyjnej w Rosji.

Udziałowcy:
W 2009 r. Severstal posiadał 26% udziału w NMG, w 2015 r. Sogaz posiadał 21,22%, Bank Rossija na koniec 2012 r. - 35,5%, a na 30 marca 2016 r. Surgutneftegaz - 23,98%.

Dyrektorem generalnym holdingu National Media Group jest Paskina Olga Alexandrovna. Stanowisko Przewodniczącego Rady Dyrektorów sprawuje Kabaeva Alina Maratovna".

image

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale