60 obserwujących
1446 notek
1465k odsłon
  259   0

Nie będzie już zdjęć Putin jako dżudoka?
image

Wasilij Anisimow (1951) - przewodniczący Ros. Federacji Judo, oligarcha, miliarder, "który dorobił się fortuny w różnych branżach, w tym aluminium, nieruchomości i produkcja wódki".

"Ukończył ekonomię w Instytucie Gospodarki Narodowej w Ałma-Acie w 1977 r. Po ukończeniu studiów pracował jako ekspert ds. towarów, a następnie został dyrektorem handlowym bazy handlowej Kaztorgodezhda w Kazachstanie. W latach 1982-1986 Anisimow był szefem Elektrowni Jądrowej Kalinin, a następnie w latach 1986-1989 był dyrektorem generalnym moskiewskiej hurtowni sprzętu komputerowego Roskhoztorg. Swoją działalność wspominał jako sprzedaż deficytowych towarów, posiadanie własnego biura i samochodu Wołga. Anisimow utrzymywał osobiste relacje z urzędnikami, „wszystko było rozstrzygane na poziomie wódki. Poszliśmy z odpowiednią osobą do jakiejś restauracji, napiliśmy się i ustaliliśmy, jak szybko przejść przez biurokratyczne procesy” [yhm]
W 1992 Anisimow założył Trust Company, firmę eksportującą metale nieżelazne. Specjalny status eksportera firmy umożliwił handel z klientelą w krajach zachodnich, a Anisimow rozwinął swoje osobiste podejście do przyspieszania procedur biurokratycznych, zabierając na obiad odpowiednich ludzi. [yhm] Trust otrzymał z każdego projektu milion dolarów i w ciągu trzech lat pracy wybudował 24 cegielnie. Firma została przemianowana na Transconsult, a działalność firmy przeniosła się na handel aluminium. Transconsult nabył rafinerie i huty, w tym Krasnojarsk Aluminium Plant, Achinsk Alumina Refinery i Bratsk Aluminium Hut. Pierwotnym celem Anisimowa było zarobienie pieniędzy i opuszczenie Rosji na całe życie na Zachodzie, "[gdy] rozpoczęła się prywatyzacja. Nie mogłem oprzeć się pokusie zostania właścicielem przedsiębiorstw, z którymi już pracowałem...” [yhm]

(...)

Wraz z karierą w aluminium Anisimow założył Coalco w 1994 r. Coalco początkowo zajmowało się przemysłem metalowym, w tym posiadaniem hut aluminium, kopalni boksytu , producentów półfabrykatów, fabryk kabli , producentów energii i zakładów kriolitu . Jednak po zerwaniu Anisimowa z górnictwem, Coalco przeniosło się do nieruchomości.

(...)

Coalco utrzymuje również obecność na rynku nieruchomości w Nowym Jorku za pośrednictwem Coalco New York, i spółkę zależną Corigin Holdings budującą mieszkania dla studentów na Uniwersytecie Nowojorskim, a także przejęcia, rozwój i zarządzanie nieruchomościami. Firma posiada oddział w Zurychu".

więcej:
https://en.wikipedia.org/wiki/Vasily_Anisimov


10.2011 rok:
"Pan Freedman, lat 29, jest prezesem i dyrektorem generalnym Corigin Holdings, firmy deweloperskiej i inwestycyjnej z siedzibą w Nowym Jorku oraz jednego z największych prywatnych dostawców mieszkań studenckich dla New York University.
[5 lat wcześniej, w 2006 roku ożenił się z jedną z córek Anisimowa.]
Corigin jest spin-offem Coalco New York, amerykańskiej części międzynarodowej firmy nieruchomościowej Coalco Development z Moskwy.

- Jesteś dużo młodszy niż przeciętny dyrektor generalny. Jak początkowo reagują ludzie, z którymi prowadzisz interesy?

- Często ich to zaskakuje, ale na razie żadnych problemów.

(...)

- Twoja firma, pod inną nazwą, była kiedyś powiązana z rosyjską firmą Coalco. Dlaczego podział?

- Byliśmy spółką zależną Coalco — zarządzaliśmy wszystkimi ich nieruchomościami w Stanach Zjednoczonych i działaliśmy jako Coalco New York.

- Niemal równo rok temu zdecydowaliśmy się :) oddzielić od Coalco i przejąć tutaj kilka innych krajowych holdingów, a następnie zagregować wszystko i zrestrukturyzować w ramach Corigin Holdings. Po prostu chcieliśmy być trochę bardziej wydajni w zakresie naszej działalności. Nadal inwestują w niektóre z naszych starszych projektów, ale teraz jesteśmy oddzielnymi firmami. :)

[Spin-off: "W ramach wydzielenia spółka dominująca rozdziela akcje wydzielonej spółki zależnej wśród dotychczasowych akcjonariuszy proporcjonalnie, w formie specjalnej dywidendy. Spółka dominująca zazwyczaj nie otrzymuje wynagrodzenia pieniężnego za wydzielenie. Obecni akcjonariusze czerpią korzyści z tego, że po wydzieleniu posiadają teraz akcje dwóch oddzielnych spółek zamiast jednej. Spółka wydzielona jest podmiotem odrębnym od spółki dominującej i posiada własny zarząd. Spółka dominująca może wydzielić 100% udziałów w spółce zależnej lub może wydzielić 80% udziałów swoim udziałowcom i posiadać udział mniejszościowy w spółce zależnej poniżej 20%.
https://www.investopedia.com/articles/investing/090715/comparing-spinoffs-splitoffs-and-carveouts.asp ]

https://www.multihousingnews.com/russian-cre-company-spins-off-u-s-multifamily-specialist/?amp
https://studenthousingbusiness.com/corigin-forms-as-nyu-s-largest-student-housing-provider/ ]
(...)

- Skąd czerpiesz kapitał do pożyczania?

- Do tej pory to wszystko było naszym własnym kapitałem. Mamy tu dobrą bazę aktywów — mamy duży portfel mieszkań studenckich, portfel Uniwersytetu Nowojorskiego — a to powoduje wpływ dużej ilości gotówki.

- Czy mieszkania studenckie są waszym największym źródłem dochodu?

- Nazywamy to fundamentem naszej działalności. Mamy 715 jednostek; mamy 2400 studentów; i zajmujemy się całym zarządzaniem nieruchomościami we własnym zakresie.

- Musisz mieć kilka historii do opowiedzenia o tych lokatorach.

- O tak. Wymagają nieco więcej zarządzania niż inni najemcy, i konserwacji. W ciągu roku wiele się dzieje. Co kilka miesięcy mamy sporadyczne pożary z jakiegoś powodu i jest kilka innych zdarzeń, które prawdopodobnie nie nadają się do druku".

https://web.archive.org/web/20111003003611/https://www.nytimes.com/2011/10/02/realestate/ryan-freedman.html

No, no, ładnie, pięknie. Zaopiekowani na lata.

I jeszcze Uniwersytet Kalifornijski Berkeley?

https://www.corigin.com/casestudies/student-housing/


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale