57 obserwujących
1388 notek
1379k odsłon
481 odsłon

Od wyrzutni TOW w Syrii do think tanku w Waszyngtonie (taka podróż)

Wykop Skomentuj3

"W Internecie opublikowano nagranie, na którym widać [anty]syryjskich dżihadystów korzystających z amerykańskiego uzbrojenia - przeciwpancernych pocisków kierowanych TOW. Niszczą z jego pomocą dwa wozy bojowe sił rządowych.

Materiał przedstawiający walki w rejonie miasta Idlib na północnym-zachodzie Syrii opublikowała organizacja Dżabhat an-Nusra, powiązana z al.-Kaidą. Zestawy przeciwpancerne zostały najprawdopodobniej zdobyte na ugrupowaniach umiarkowanych rebeliantów walczących w Syrii. W ciągu ostatnich miesięcy były one dozbrajane m.in. przez USA." (kresy.pl)

(to nie pierwszy taki film).

TOW jest produkowane przez Raytheon, który produkuje też słynne ostatnio "u nasz" rakiety Tomahawk, jak również Stingery i systemy Patriot. Producent TOW jest wymieniony wśród firm wspierających think tank wojenny założony przez Kimberly Kagan, która wespół z mężem Frederickiem Kaganem obstawia wojny i rewolucje na Bliskim Wschodzie (nie mylić z bratem Fredericka - Robertem Kaganem, który wespół z żoną Victorią Nuland obstawia Europę Wschodnią). Jako ciekawostkę, oby tylko, można dodać, że pracując w West Point Frederick wykładał m.in. taki przedmiot jak wojna rewolucyjna (ponadto wielką strategię i historię dyplomacji). A w 2004 r. pisał, że kto atakuje Rosję, atakuje nas/US. "Rosja jest młodym, nie całkiem stabilnym państwem, którego rozwijająca się demokracja jest stale zagrożona" (“One War, Many Fronts: The Attacks on Russia Are Attacks on Us, Too.”).

Institute for Study of War - kogo tam nie ma w radzie niezależnego Instytutu - producenci Tomahawków, F-16, armie do wynajęcia. Np. niezależny DynCorp miał w jednym roku przeszło 3 mld. dolarów dochodu - 96% z tego to kontrakty rządowe.

Od wyrzutni TOW w Syrii do think tanku w Waszyngtonie (taka podróż)

http://www.understandingwar.org/our-supporters

http://www.understandingwar.org/

Analitykiem Institute for Study of War była Elizabeth O'Bagy (rocznik 1987), specjalizacja - Syria [Syria researcher]. Po czasie okazało się, że nie miała, jak twierdziła, doktoratu [Dr. Elizabeth O'Bagy]. Co wyszło przy okazji przesłuchania w Senacie USA, kiedy to 26 letnia Elizabeth lobbowała za interwnecją Stanów Zjednoczonych w Syrii (po stronie rebeliantów). Okazało się również, że niezależna badaczka była powiązana z Syrian Emergency Task Force, organizacją, która zmierza do obalenia Assada. Pani doktor pobierała stamtąd wynagrodzenie. O'Bagy jest Demokratką (zarejestrowaną), która wkrótce po zwolnieniu z Institute for Study of War została zatrudniona w charakterze legislative assistant przez republikańskiego (neocon) senatora McCaina, który jest więcej niż zaprzyjaźniony z obiema gałęziami Kaganów - tymi pracującymi na odcinku europejskim i tymi od Bliskiego Wschodu. Od 1 października 2013 do 30 września 2014 O'Bagy zarobiła w biurze senatora ledwie $84,595.78.

W czasie pracy dla Instytutu i jednocześnie dla Syrian Emergency Task Force lobbowała u amerykańskich liderów by wysłali ciężką broń dla grup walczących z Assadem.

O'Bagy sprzeciwiała się określaniu organizacji Al Nusra, powiązanej z Al Kaidą, mianem grupy terrorystycznej.
http://www.independentsentinel.com/obama-advisor-opposed-labeling-al-nusra-a-terrorist-group/

***

Od wyrzutni TOW w Syrii do think tanku w Waszyngtonie (taka podróż)

Kagany Blisko-Wschodnie

Od wyrzutni TOW w Syrii do think tanku w Waszyngtonie (taka podróż)

1/2 Kaganów europejskich
(rozdawanie żywności uczestnikom Majdanu)

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale