59 obserwujących
1429 notek
1426k odsłon
  5461   0

Kim jest "Petro Kozlovskyy" hojny donator fundacji Otwarty Dialog?

Fundacja Otwarty Dialog została zarejestrowana 12.04.2010 r., początkowo działała w Lublinie, teraz już siedzibę ma w al. Szucha, kilka nr od ukraińskiej ambasady i ciut więcej od MSZ RP. Zapewne od władz miasta (HGW) dostała do dyspozycji duży lokal na reprezentacyjnej ul. Nowy Świat.
 
Za autoprezentacją fundacji:

"Fundacja Otwarty Dialog powstała z inicjatywy Lyudmyly Kozlovskiej (pełniącej obecnie funkcję Prezesa Zarządu Fundacji) w 2009 r. w Polsce. Fundacja została założona w oparciu o doświadczenia i kontakty wyniesione z okresu Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie w 2004 r. i w latach późniejszych w ramach działalności i współpracy międzynarodowej ukraińskich organizacji studenckich i ruchów obywatelskich.
 
Celami statutowymi Fundacji są obrona praw człowieka, demokracji i rządów prawa na obszarze postsowieckim."

Rzeczpospolita z lutego 2015 r.:

"Zastraszyć Fundację Otwarty Dialog
Śledzenie wolontariuszy, groźby i propozycje łapówek. Fundacja czeka na reakcję ABW.
Rosyjska propaganda uderza w fundację Otwarty Dialog, która walczy o prawa człowieka m.in. w Kazachstanie i na Ukrainie. Fundacją interesuje się m.in. rosyjska telewizja Kanał 5, która próbowała zdyskredytować szefa MSZ Grzegorza Schetynę.
– Jesteśmy celem ataku od początku istnienia. Składaliśmy doniesienia do ABW, ale nie mamy informacji, żeby cokolwiek zrobiono w naszej sprawie – skarży się Bartosz Kramek, szef rady fundacji. (...)"
http://www.rp.pl/artykul/1180437.html

[ABW zainteresowała się, ale z innych względów - google: otwarty dialog abw kamizelki kuloodporne]

Wprost z lutego 2014 r. (niestety tylko część artykułu):
Polscy politycy na usługach kazachskiego oligarchy?

"Najważniejszą postacią drugiego planu będzie Nursułtan Nazarbajew, 73-letni autokrata rządzący Kazachstanem od 1989 r. Człowiek bajecznie bogaty, zaprzyjaźniony z demokratycznymi i niedemokratycznymi przywódcami państw świata. Kiedyś protektor Abliazowa, dziś jego największy wróg. Wystąpią również młodzi ludzie (niektórzy z nich też bardzo bogaci) z Fundacji Otwarty Dialog z siedzibą przy al. Szucha w Warszawie. Pojawią się polscy politycy różnych opcji. [gł.:Kowal, Senyszyn, Święcicki]"
http://www.wprost.pl/ar/436103/Polscy-politycy-na-uslugach-kazachskiego-oligarchy/?pg=0

Artykuł Wprost napisano najpewniej przed opublikowaniem sprawozdania finansowego fundacji za rok 2013, gdzie co najmniej spore kwoty na rzecz zarejestrowanej w Polsce fundacji wpłaciła grupa, jak można sądzić, Ukraińców.

2013:

Kim jest

http://odfoundation.eu/sprawozdania

Wysokością wpłaty wyróżnia się tu "Petro Kozlovskyy" (960 tys.). W związku z tym, iż wpłacił kwotę, której nie powstydziłby się Kulczyk, mozna było podejrzewać, że uda się o nim czegoś dowiedzieć, wpisując imię i nazwisko tak, jak brzmi ono w sprawozdaniu, tymczasem wyskakują tylko 3 wyniki wszystkie powiązane z powyższym sprawozdaniem. Prawie milion złotych przekazane fundacji i brak informacji, nie tylko w języku polskim, ale w ogóle w łacińskim alfabecie (wschodniego nie sprawdziałem):

Kim jest

***

Po eksperymencie z obcięciem jednego "y":
Khmelnytsky Business-Center
Director - Petro Kozlovsky
Khmelnytsky Business-Center is a member of the Ukraine Consulting Network, established with the help of the International Finance Corporation (member of the World Bank).

Khmelnytsky Business-Center jest członkiem Ukraine Consulting Network, założonego z pomocą International Finance Corporation (członek Banku Światowego).

Nie sposób (w alfabecie łacińskim) pogłębić wiedzę również nt. Petro Kozlovsky'ego przez jedno "y", podobnie z "Khmelnytsky Business-Center", strona na której znajdują się informacje została odnotowana w web archive 7 lutego 2009 r.:
http://www.rada.com.ua/eng/catalog/10336/
http://web.archive.org/web/*/http://www.rada.com.ua/eng/catalog/10336/

O Ukraine Consulting Network można przeczytać, że zostało założone przez International Finance Corporation z funduszy British Know-How Fund i US Agency for International Development.
http://www.wds.worldbank.org/external/default/WDSContentServer/WDSP/IB/2000/10/27/000094946_00101705305462/Rendered/PDF/multi_page.pdf

***

Oczywiście nie wiem czy "Petro Kozlovskyy" to "Petro Kozlovsky" - pewnie niee, bo różnice widać na pierwszy rzut yy...oka!

Szkoda, że ze sprawozdania finansowego fundacji nie można się dowiedzieć czy Petro Kozlovskyy przekazał fundacji Otwarty Dialog 960 tys. złotych już przed, czy już po ustawieniu Majdanu w końcu 2013 r.

BARDZO WAŻNY CIĄG DALSZY!!! - lipiec 2017:
http://bogdan607.salon24.pl/795729,astroturfing-czyli-kto-organizuje-majdan-w-warszawie


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale