Blog
.
szpak80
47 obserwujących 1189 notek 1165340 odsłon
szpak80, 21 kwietnia 2018 r.

Kłamią o nas a ci sami w Izraelu oddają cześć żydowskim zwolennikom współpracy z nazistami

Nagonka na Polskę i Polaków to już istne kuriozum. Polacy dla spadkobierców i potomków kolaborantów Sowietów - jednego ze zbrodniczych najeźdźców z 1939 r. - stali się dzisiaj istną zwierzyną łowną w swoim własnym kraju. Teraz jeszcze dołączyli do nich Żydzi, którzy swoją polityczną i ideową tradycję wywodzą od organizacji i postaci współpracujących z nazistowskimi Niemcami i faszystowskimi Włochami przed wojną i oferujących najpierw faszystom a później nazistom sojusz już w czasie wojny - jeszcze w 1941 roku (na początku i w końcu roku). A więc w czasie kiedy ci naganiani i szkalowani przez nich Polacy i przedstawiciele polskich władz w kraju i za granicą, na wszystkich możliwych frontach od dwóch lat walczyli i ginęli w walce z Niemcami, byli przez nich wypędzani z domów, zamykani w obozach lub od razu mordowani.
Ci sami przywódcy Izraela, którzy nas szkalują - jak premier i prezydent państwa żydowskiego - Netanjahu i Rivlin, jednocześnie czczą i oddają hołd żydowskim oferentom współpracy ze zbrodniczymi nazistami. Propozycja sojuszu złożona przez żydowską organizację Lehi pozostała bez odpowiedzi Niemców, naziści zamiast na Żydów zdecydowali się na Arabów, jako przeciwników Aliantów, w tym Polski. Lehi po tym niepowodzeniu zwróciła się do bolszewików - jedną z ofiar tej współpracy zostanie w 1948 r. polski konsul w Palestynie - Witold Hulanicki, którego przedstawia się jako ofiarę agentów Stalina w szeregach Lehi, w rzeczywistości Lehi współpracowała z sowietami po wcześniejszym niepowodzeniu z nazistami. Polaka zamordują ludzie Lehi - organizacji, której przyszłych członków przed wojną szkolił polski rząd, a sam antykomunista Hulanicki był jednym z głównych organizatorów tych szkoleń, pozostającym w bardzo dobrych - jak sądził i jak się to dzisiaj opisuje - stosunkach z przywódcami tej grupy.

Lehi z ofertą sojuszu, niemiecka ambasada w Turcji w styczniu 1941 r.: ...Wspólne interesy zakładają ustanowienie nowego ładu w Europie i zrealizowania żydowskich aspiracji narodowych zgodnie z niemiecką koncepcją. Utworzenie państwa żydowskiego na bazie narodowej i totalitarnej w oparciu o umowę z Rzeszą niemiecką wzmocni pozycję Niemiec jako siły na Bliskim Wschodzie...

image


image


Uroczystości na cmentarzu przy grobie A. Sterna, który oferował sojusz nazistowskim Niemcom, odbywają się w różnym składzie delegacji. Obecni byli m.in. szkalujący nas prezydent Izraela Rivlin, naczelny rabin Tel Avivu, lider młodego skrzydła Likudu, z pewnym smutkiem i rozczarowaniem, ze względu na łączność ideową, odnotowano nieobecność również szkalującego Polskę i Polaków, premiera Izraela - Beniamina Netanjahu, zwrócono przy tym uwagę, że jego syn Yair ma to samo imię co Stern miał pseudonim.

image

image

Opublikowano: 21.04.2018 20:50. Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 20:54.
Autor: szpak80
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @suveren tak, bardzo dobrze pamiętasz. Nie ten dział niestety.
  • @pink panther  Co ciekawe, brat działał nie po linii humanistycznej tylko inżynierskiej....
  • @Bazyli1969  To prawda jego brat to też pasmo takich "cudów".

Tematy w dziale