56 obserwujących
1336 notek
1339k odsłon
296 odsłon

"Lustknaben" - "chłopcy do uciech", Wiedeń 1940.

Wykop Skomentuj2

image

Druk z Wiednia informujący o przybyciu tęczowych nazistów, mówiący, jak czytamy w opisie, o "przybyciu mniejszości homoseksualnej z III Rzeszy". Do dzisiaj udało się, mimo przeciwności, zachować kilka egzemplarzy, dlatego właściciel w 2016 r. wycenił tę litografię na 1000 niemieckich euro, a sprzedał za 1400, można się tylko domyślać kto ją kupił.

Treść nawiązuje do przybycia w 1940 r. lewicowego postępowca Baldura von Schiracha - gubernatora-Gauleitera Wiednia, twórcy i przywódcy Hitlerjugend, organizacji powszechnie wówczas kojarzonej w Europie z rozwiązłością seksualną, w tym homoseksualizmem i trawiącymi ją w związku z tym chorobami wenerycznymi. Podany adres Gauleiterii NSDAP w Wiedniu (a przy tym Schirach pełnił też funkcję Reichsstatthaltera, namiestnika Rzeszy - jego odpowiednicy to np. Forster w Gdańsku, Greiser w Poznaniu, czy przybyły później do Warszawy Kutschera w Karyntii), ul. Edelmensch 175, po odkodowaniu to nawiązanie do wystąpienia ulubionego pisarza Hitlera - Karola Maya w Wiedniu w 1912, gdzie mówił o szlachetnych ludziach (Endelmensch) a nr 175 odnosi się do paragrafu niemieckiego kodeksu karnego z 1871 r. o karaniu za sodomię, i zoofilię.

"Lustknaben aus dem Dritten Reich sind soeben in Wien eingetroffen" czyli „Lustknaben z Trzeciej Rzeszy właśnie przybyli do Wiednia”.

Pierwsze słowo z plakatu - Lustknaben to "chłopcy przyjemności", "chłopcy do uciech" i wiąże się oczywiście z tęczową historią ówczesnych sił postępu z Niemiec - nazistów.

„Ciekawie przedstawiają się dzieje homoseksualistów w Nimczech. Grupują się oni niezwykle licznie w Berlinie i w Hamburgu...".

Przy okazji walk frakcyjnych w Niemczech z 1934 r.: [Edmund] Heines [nazistowski władca Śląska, dowodzący armią 200 000 członków SA], ten sam Heines, który z jednej strony mianowany nadprezydentem policji we Wrocławiu inicjował i brał czynny udział w prześladowaniu i maltretowaniu Bogu ducha winnej ludności [ten homoseksualista to m.in. założyciel jednego z obozów koncentracyjnych, nazywanego jego prywatnym obozem], a z drugiej odegrał znaną rolę w historii z pożarem w Reichstagu, w czasie gdy Hitler osobiście aresztował szefa sztabu Roehma, leżał… w drugim pokoju z homoseksualnym chłopcem [„z policzkami pomalowanymi na czerwono”, Lustknaben – „chłopiec przyjemności” „chłopiec do uciech”].

„Jak wiadomo S.A. zostały stworzone przez [tęczowego] Roehma… „On sam przyznaje, że w tym okresie [zesłania] „zarabiał na życie zajęciami, przy wymienieniu których każdy przyzwoity człowiek musi się rumienić ze wstydu”.

„dowódca [Karl] Ernst, komendant szturmówek berlińskich, którego Roehm poznał w bardzo podejrzanym lokalu i bardzo szybko zamianował komendantem nad armią 250 tysięcy ludzi".

W 1934 skazano z tego paragrafu (ale tu przemyślnie bez podziału na rodzaj nierządu) 1069 osób, w tym poniżej 18 lat - 121; dla porównania w 1912 było to 761 (a stanęło przed sądem w tymże 1912: za sodomię 603, a za zoofilię 322). Niemcy potępiali te czyny u siebie a w państwach podbijanych już nie, podobnie jak z tzw. aborcją, ścigali ją u siebie, promowali na terenach kolonizowanych.

Brak niestety danych ilu spośród skazanych wówczas w czasie walk frakcyjnych z paragrafu 175 było członkami NSDAP, SA, czy nawet podwładnymi ww. tęczowych przywódców, bo tak chyba można określić działaczy nazistowskich dobierających się i awansujących na zasadzie homoseksualnego popędu, dowodzących setkami tysięcy członków SA.

Ww. grupa to reprezentanci jeszcze bardziej lewicowej frakcji w partii NSDAP, frakcji przeciwnej sojuszowi rewolucjonisty Hitlera z kapitałem i korporacjami międzynarodowymi, również zainteresowanymi niszczeniem tradycyjnych stosunków społecznych, handlowych oraz całych nieskomercjonalizowanych grup społecznych.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale