54 obserwujących
1325 notek
1331k odsłon
364 odsłony

Niemcy na swoim? Dyrekcja der Onet już nawet nie oznacza tekstów przeklejonych z die DW

Wykop Skomentuj7

?

(tłum. z niemieckiego, halo centrala)
- Kto pisze dzisiaj o Polsce i Węgrzech?
- Die Welt.
- Die Zeit.
- FAZ.
- No dobra losujmy, zakręć kołem.
- Handelsblatt?!
- Stary Handelsbladź!
- Hehehe HahahahaHail!
- Hehehe HahahahaHail!


Niemieckim autorem agitki propagandowej w Handelsblatt był Hans-Peter Siebenhaar (czyli po przetłumaczeniu H-P. Siedemwłosów). Wczoraj o poranku tekst pojawił się już przetłumaczony (bez tłumaczenia nazwiska autora) na stronach polskojęzycznej sekcji niemieckiej agencji propagandowej na zagranicę (Deutsche Welle), póżniej znika tam z jedynki i wskakuje do official "partners" - die interia (Bauer), a potem na der onet (Springer). Die interia oznaczyła tekst jako podaństwo z Deutsche Welle z logiem tej agencji, a der onet pod kierunkiem Węglarczyka, "legendującego się" hasłem "uczyńmy dziennikarstwo znowu wspaniałym" i flagami EU, USA i Polski, nawet tego nie zrobił. DW zilustrował agitkę-paszkwil pełen kłamstw Angelą Merkel zmiksowaną z logami EU na tekstyliach oraz flagami Niemiec, a der onet pod przewodem Węglarczyka, polskim kandydatem na komisarza EU.

Ciekawe czy Hans-Peter Siebenhaar, niegdyś pracownik gazety "Dzień Frankoński", wydawanej we Frankonii w Bawarii, to krewny pracownika bezpieki niemieckiej (w tym wywiadu i kontrwywiadu), nazywanej w krajach okupowanych przez Niemcy - Gestapo.

SS-Hauptscharführer Siebenhaar.

SS-Hauptscharführer Siebenhaar pracował w Bordeaux, przy Kommandeure der Sicherheitspolizei und des SD (KdS), którym to komendentem był SS-Sturmbannführer dr Luther.
("Dowódca policji bezpieczeństwa i służby bezpieczeństwa lub dowódca SiPo i SD , lub w skrócie BdS , byli oni szefami swego rodzaju biura terenowego RSHA - Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy (RSHA) na terytoriach okupowanych. Kilku „dowódców policji bezpieczeństwa i SD” (KdS) podlegało BdS". To funkcjonariusze tego szczebla kierowali i nadzorowali Einsatzkommandos (części składowe Einsatzgruppen) eksterminujące polskie elity, a później Żydów.

image

SS-Hauptscharführer Siebenhaar współkierował jednym z wydziałów bezpieki w Bordeaux - Abteilung I (wydział personalny i organizacyjny)

image

Na patkach SS-Hauptscharführer Siebenhaar nosił takie oznaczenia:

image

Tak wyglądał SS-Hauptscharführer wyglądający przez okno:

image

- Handels! Blatt! Gdzie idziecie?
- Rozejrzeć się trochę, herr Hauptscharführer!
- Przynieście coś i dla mnie.
- Sztuka czy błyskotki?
- Handels! Ja wam dam zaraz "czy"....
- Hehehe HahahahaHail!
- Hehehe HahahahaHail!

W Bordeaux, Niemcy z Gestapo w tym SS-Hauptscharführer Siebenhaar ulokowali się poza centrum miasta (w Buscat), zajmując 5 pałacyków przy alei Petain'a (później Wyzwolenia).

image

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale