20 obserwujących
1059 notek
708k odsłon
  103   1

Edmund Klich w Moskwie - trenażer ; wysłano ignoranta, który łyknął kłamstwa MAK

 


  Nieznajomość fizyki nie zwalnia  od odpowiedzialności za  rażące niedopełnienie zadania wykonywanego w imieniu  Państwa;

- wystarczyło nie podejmować się  tego zadania, które go przerosło.

- Kto w ogóle zdecydował  by go tam  wysłać w charakterze eksperta ?

image

Edmund Klich:

-Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie. Od 1961 związany z lotnictwem. Służył w jednostkach lotniczych Sił Powietrznych RP i Wyższej Oficerskiej Szkole Lotniczej w Dęblinie na stanowiskach od instruktora-pilota do zastępcy dowódcy pułku i starszego inspektora bezpieczeństwa lotów.

uzyskał stopień doktora nauk wojskowych rozprawą doktorską pt. Kierunki doskonalenia działalności służby bezpieczeństwa lotów w siłach zbrojnych RP na Wydziale Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej Akademii Obrony Narodowej.


Widać z jego dossier , że nie  ma potrzebnej wiedzy  technicznej.


- Klich skompromitował się nie tylko przyklepaniem zmanipulowanego eksperymentu na symulatorze,  ale także  tym, że potem , po fakcie nie naszła go żadna refleksja,  że może coś tam było nie tak ....

wręcz przeciwnie- w  mediach nadal  udawał eksperta i wspierał  manipulacje i kłamstwa  MAK dotyczące  i eksperymentu  i  zawartości  raportu MAK w zakresie  przejścia samolotu Tu-154  na wznoszenie...

image

image

image

image

ad.1     Pan dr Klich nie  załapał że w rzeczywistości w eksperymencie ( i narracji MAK w raporcie) Tu-154  zaczyna manewr przejścia na wznoszenie  na wysokości ok 12 m względem podłoża!!! 

- nie uwzględnił wznoszącego się  terenu !!

ad.2  Pan dr Klich nie ogarnia , że głębokość przepadania  rośnie w przybliżeniu  proporcjonalnie do kwadratu prędkości początkowej  zniżania a nie liniowo!

tak więc przy wzroście prędkosci początkowej  z 3,5 m/s (standard)  do 7 m/s  głębokość przepadania  wzrośnie nie 2 razy ( 7;3,5)

ale oczywiście 4  razy !  czyli z 10 m zrobiłoby się 40m a nie 19 !!

to są obliczenia z podstawówki a wiedza z fizyki Newtona z I klasy szkoły średniej!


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale