niemcy i europa
Na moim blogu zajmuję się sprawami niemieckimi i pragnę czytelnikom przybliżyć niemiecką politykę i kulturę.
11 obserwujących
455 notek
268k odsłon
250 odsłon

Afera z afrykańskim piłkarzem w Niemczech c.d.

Wykop Skomentuj4

O aferze pisałem kilkanaście tygodni temu.

Po mojej notce na salonie 24 policja niemiecka przeprowadziła badania czaszek na podstawie fotografii obu piłkarzy. Ich wynikiem jest analiza według której Bakery Jatta jest Bakary Deffeh.  

Nowe dokumenty wystawione na Bakery Jatta są sfałszowane. Za gotówkę w Gambii można kupić nowy paszport.  

Jestem oburzony.

*** 

Gambijczyk Bakery Jatta (ur. 6 czerwca 1998) ma bardzo wielkie podobieństwo do zaginionego latem 2015 piłkarza Bakary Daffeh (ur. 6 listopada 1995).  

Bakery Jatta przybył do RFN w 2015 roku bez dokumentów jako nieletni uchodźca i jako nieletni nie był zobowiązany do złożenia wniosku na azyl. Bakery Jatta twierdził, że nigdy przedtem nie grał w żadnym zespole i grał w piłkę z kolegami na ulicy po prostu boso. Przed zawarciem kontraktu z HSV został poddany badaniom lekarskim, które potwierdziły u niego zakończony rozwój biologiczny. Bakery Jatta miał w chwili badań zatem co najmniej 20 lat. W takim przypadku HSV powinien był zawiadomić władze z powodu fałszywej tożsamości.

HSV odrzucił wszystkie zarzuty wobec Jatty z oburzeniem, a po przedłożeniu przez niego nowych dokumentów gambijskich jesienią 2019 roku władze Hamburga zamknęły jego akta.

W czasie przybycia do Niemiec Bakery Jatta podał swój adres mailowy Bakary Daffeh@xyz co nie przeszkadzało w zamknięciu akt. Bardzo dziwne jest też, że nie przeprowadzono kryminalistycznych badań porównania czaszek obu piłkarzy na podstawie fotografii. 

W czwartek 2 lipca 2020 roku doszło do przeszukania jego mieszkania i zabezpieczenia telefonu oraz komputera przez policję. Okazało się, że Bakery Jatta ma kontakt telefoniczny z dawnymi kolegami zaginionego Bakary Daffeh oraz przesyłał im na konto drobne sumy pieniędzy.

https://www.salon24.pl/u/niemcy-europa/1064523,afera-z-afrykanskim-pilkarzem-w-niemczech

https://www.bild.de/bild-plus/sport/fussball/fussball/hsv-jatta-ist-laut-foto-gutachten-zu-mehr-als-90-prozent-daffeh-72861192,view=conversionToLogin.bild.html


imageWykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport