27 obserwujących
533 notki
170k odsłon
  98   0

Po co Polakom wybory? - wystarczy, że zagłosują!

Niektóre teksty są zbyt cenne aby swój żywot kończyły w skrzynce odbiorczej. Posłuchajcie co ma do powiedzenia Roman Kafel w kwestii farsy wyborczej.


Wybory w Polsce i co z tego ?

Kolejny Apel Stowarzyszenia Unum Principium - jak zwykle prosty i niezwykle prawdziwy.

Reakcje na niego jednak powodują,  że trzeba do niego dodać parę słów objaśnienia
     Znakomita bowiem większość Czytelników , nie za bardzo radzi sobie ze zrozumieniem pewnych pojęć, które cechuje jedna wspólna cecha jaką jest - głosowanie.  Są to pojęcia: Wybory...Referendum...Plebiscyt....przez większość mylone i zamiennie używane, co prowadzi do całkowitego zamieszania!
    Wybory.. w znaczeniu politycznym jest to zespół procesów prawno organizacyjnych , które mają na celu wyłonienie reprezentacji danej dużej grupy społecznej, w tym narodowej, której to zadaniem jest pełna i świadoma reprezentacja na zewnątrz, jak i wewnętrzna kontrola i regulacja życia danej społeczności.
    Ponieważ w procesie tym wybiera się ludzi, którzy z naszego wyboru i w naszym imieniu będą podejmować za nas decyzje o wadze obejmującej całokształt życia całego narodu, włącznie z decyzjami o życiu i śmierci - czasami wielu tysięcy i milionów ludzi-ludzie ci będą stanowić prawo, jakie będzie regulować nasze życie, będą podejmować decyzje ekonomiczne, od których zależeć będzie nasz los i byt.
     Dlatego też każdy z nas, zachowujący prawo czynne - jak i bierne, musi dokładnie rozumieć, jakie są nasze i prawa i obowiązki! Oddając legitymację prawną do sprawowania władzy komuś innemu, czy sami będąc obdarzeni owym społecznym zaufaniem, musimy dokładnie rozumieć co kryje się poza tym procesem i do czego nas to upoważnia!
     Ten proces w odróżnieniu od wszystkich innych jest dlatego tak ważny,że w nim przekazujemy własne niezbywalne i naturalne prawo decydowania o własnym losie. Oddając go w ręce drugiego człowieka, cedując na niego nasze zaufanie i poparcie i obowiązek pomocy w wykonaniu decyzji - jakie będą podejmowane przez niego, za nas, dla nas i w naszym imieniu!
     Aby ten proces miał sens, każdy z nas musi mieć możliwość autentycznego wyboru, dokonania ważnej decyzji, możliwość wybrania własnych kandydatów i udzielenia im naszego zaufania i oddania w ich ręce naszego losu! I do tego z możliwością kontroli ich działania.
     System - jaki panuje w Polsce, posługując się semantyką wyborów, zamienił je na zwykły plebiscyt.... gdzie zachowując prawo selekcji kandydatów i ich wyboru dla wąskich gremiów partyjnych, dla pospólstwa organizuje plebiscyt nazywając to wyborami
Pozwala nam głosować na wybranych nie przez nas, nie znanych nam i nie mających przed nami żadnej odpowiedzialności! Żądnych zobowiązań - uzurpatorów!
     Dokładnie, jak plebiscyt na miss Kłaja...nie możemy być misska, nie wolno nam spuścić portek na estradzie, nie my typowaliśmy uczestniczki...ot możemy oddać nasz głos na tą, która się nam najbardziej podoba...na takie ładniejsze, albo brzydsze, z mniejszymi bądź większymi cyckami - zło))
     Referendum jest instrumentem sprawowania odpowiedzialnie władzy, najczęściej robi się go , żeby uzyskać odpowiedz, która z opcji rozwiązania jakiegoś najczęściej kontrowersyjnego problemu ma największa akceptację rządzonych. Pomaga to zazwyczaj - już istniejącej władzy - na podjęcie decyzji , która znajdzie poparcie w społeczeństwie.
Referendum rożni się tym, że praktycznie tak samo - jak plebiscyt - odpowiada na krótkie pytanie i rozwiązujące pojedyncze problemy.
     Jak Układ Magdaleński traktuje Polaków najlepszym przykładem był brak referendum o przystąpieniu do Unii. To najlepszy przykład uzurpacji i całkowitego zlekceważenia Polaków i ich woli! Przez uzurpatorski Układ Bandy Czworga!
     Obecne wybory wg obowiązującej ordynacji nie są żadnymi wyborami - ale tylko plebiscytem, ogłaszanym przez uzurpujący sobie władzę w Polsce Układ Magdaleński, sprawujący uzurpacje poprzez Układ Czteropartyjny.
W tym plebiscycie za pieniądze podatnika i w jego czasie, dokonujemy głosownia na tzw, mniejsze zło - na które nie mamy i nie będziemy mieli , żadnego wpływu! Żadnego!
     Ten plebiscyt poprzez masowy bojkot zostanie zamieniony w Referendum, gdzie poprzez odmowę udziału w farsie, odpowiemy na pytanie...

Czy godzisz się - by Układ Magdaleński nadal w twoim imieniu uzurpował  sobie władzę w Polsce???


Autor:Roman Kafel

ps. Jak skończą się te celebry z plebiscytem zakasujemy rękawy w zabieramy się za wybory. Sporo już Was weszło na stronę Komitetu Wyborczego Wyborców "Samorządni, Uwłaszczeni, Zintegrowani": 

http://koreus.vot.pl/

Wcale nie pozostało tak wiele czasu aby sprostać tak skomplikowanej procedurze.  Śpieszmy się.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale