nikander nikander
163
BLOG

Lobbing obywatelski – i jak tu nie mieć satysfakcji.

nikander nikander Gospodarka Obserwuj notkę 1

Powiecie: kolejna interpelacja, którą Vincent oleje. NIE oleje - nie ma takiej opcji!

       Skontaktowało się kilka osób, które coś dla Podkarpacia zrobić by chcieli. Poszło o te „stowarzyszenia do poszczególnych czynności handlowych na wspólny rachunek”co to jeszcze za cysorza na tej ziemi były. Pomysł tworzenia „inkubatorów związków gospodarczych o integracji produktowej” w oparciu o miejscowe uczelnie zaczyna żyć własnym życiem. Od czasu do czasu coś nowego się dowiaduję i to cieszy. Przedsiębiorcy z nadzieją powitali dwie nowe umowy (umowa wspólnego działania i umowa wspólnego przedsięwzięcia) którą niesie MSSF 11, a które to umowy mają zastąpić archaiczną umowę konsorcjum i leciwą umowę kontraktacyjną. Nie mają więc łatwego życia podkarpaccy parlamentarzyści.

     Ucieszyła mnie więc interpelacja kolejnego posła Bogdana Rzońcy, który się do sprawy przyłączył. Tak więc obok Krosna (zobacz Nowe idzie z południa. ) ruszyło i Jasło. A wszystko zaczęło się tu (link..)

Za zgoda posła Rzońcy i z osobistą satysfakcją tę interpelację ogłaszam, bo dotyczy konkretów.


 

Jasło,dnia23.04.2013r.

Poseł na Sejm RP

Bogdan Rzońca

Klub Parlamentarny PiS

www. bogdanrzonca.eu

 

 

Pani

Ewa Kopacz

Marszałek Sejmu

 

 

Na podstawie art. 192 Regulaminu Sejmu RP, składam na ręce Pani Marszałek interpelację skierowaną do Ministra Finansów Pana Jana Vincenta-Rostowskiego, w sprawie utworzenia  prawnego dokumentu umożliwiającego ewidencję sprzedaży udziałów  wspólnych  działań  i wspólnych przedsięwzięć

 

                                                                                     Zpoważaniem

                                                                                    BogdanRzońca

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej


 

Jasło,dnia23.04.2013r.

Poseł na Sejm RP

Bogdan Rzońca

Klub Parlamentarny PiS

www. bogdanrzonca.eu

 

Pan

Jan Vincent-Rostowski

Minister Finansów

 

INTERPELACJA

 

w sprawie utworzenia prawnegodokumentu  umożliwiającego ewidencję sprzedaży udziałów  wspólnych działań  i wspólnych przedsięwzięć

 

Szanowny Panie Ministrze!

 

W związku z rozbudzonymi na Podkarpaciu nadziejami na reaktywacje istniejących w powszechnej ustawie handlowej zaboru austro-węgierskiego „stowarzyszeń do poszczególnych czynności handlowych na wspólny rachunek” proszę o odpowiedź na następujące pytania:

Kiedy zostaną podjęte prace legislacyjne umożliwiające ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych występujących we „wspólnych ustaleniach umownych”? Dotyczyłoby to w szczególności:

  1. Podjęcia prac związanych z opodatkowaniem podatkiem VAT „grupy podatkowej” o czym traktuje art.11 DYREKTYWY 2006/112/WE RADY z dnia 28 listopada 2006 r. w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej.

  2. Podjęcia prac związanych z implementacją ROZPORZĄDZENIA KOMISJI (UE) NR 1254/2012 z dnia 11 grudnia 2012 r. zmieniające rozporządzenie (WE) nr 1126/2008 przyjmujące określone międzynarodowe standardy rachunkowości zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 1606/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do Międzynarodowego Standardu Sprawozdawczości Finansowej 10, Międzynarodowego Standardu Sprawozdawczości Finansowej 11, Międzynarodowego Standardu Sprawozdawczości Finansowej 12, Międzynarodowego Standardu Rachunkowości 27 (z 2011 r.) oraz Międzynarodowego Standardu Rachunkowości 28 (z 2011 r.)

Powstające na Podkarpaciu inicjatywy klastrowe oczekują jasnych wytycznych zwłaszcza w obszarach, o których nie wspominają w/w akty. Według mojej wiedzy powinien zostać stworzony i osadzony prawnie dokument pozwalający na ewidencję sprzedaży udziałów wspólnych działań i wspólnych przedsięwzięć. Powyższy dokument powinien działać na zasadzie refaktury do faktury sprzedaży dokonanej przez podmiot sprzedający produkty wspólnych działań i wspólnych przedsięwzięć. Takie rozwiązanie gwarantuje, że z obszarów wspólnej kontrolinie zostanie wyrugowana kontrola kształtowania się udziałów we wspólnych ustaleniach umownych. Ten aspekt jest szczególnie podnoszony w dyskusjach
z
przedsiębiorcami.

Powyższe działania nie wyczerpywałyby wszystkich spraw związanych
z
obrotem gospodarczym tych nowych stowarzyszeń, ale stanowiłyby znaczący krok do powstawania u nas związków gospodarczych o integracji produktowej.

 

 

Z należnymi wyrazami szacunku

                                                                                                     BogdanRzońca

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej


 

Powiecie: kolejna interpelacja, którą Vincent oleje. NIE oleje - nie ma takiej opcji!

nikander
O mnie nikander

Józef Kamycki - obecnie na emigracji wewnętrznej

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka