nikander nikander
163
BLOG

Z Polakami gra w otwarte karty

nikander nikander Gospodarka Obserwuj notkę 0

Do czego służy portal koreus.vot.pl


      Portal stanowi zaplecze organizacyjne wspierające proces wystawiania do wyborów spójnej programowo, kadrowo i pod względem przywództwa ekipy, która zrealizowałaby na drodze parla­mentarnej aspiracje polityczne i gospodarcze Polaków. W szczególności ma :

    - Zapewnić dobrą komunikację społeczności połączonej wspólnymi celami i wartościami ofe­rując dogodności bazy danych, seryjnej korespondencji oraz newslettera.
    - Wesprzeć budowę struktur w skali kraju oraz w okręgach wyborczych zapewniając im moż­liwość korzystania z własnych kancelarii.
    - Wesprzeć proces budowy programu wyborczego poprzez zorganizowanie tematycznego think-tanku z możliwością inicjowania wątków dyskusji na wybrane tematy.
    - Wesprzeć pracę Komitetu Wyborczego Wyborców „Samorządni, Uwłaszczeni, Zintegrowa­ni” na etapie jego kompletowania, zbierania podpisów poparcia i rejestracji.
    - Wesprzeć proces przeprowadzenia prawyborów zapewniających „spójność programowa, ka­drową i pod względem przywództwa ekipę”.
    - Wesprzeć proces wystawiania kandydatów do pracy w komisjach wyborczych
    - Wesprzeć proces zbierania funduszy na prowadzenie kampanii wyborczej.

Budzenie aspiracji gospodarczych i politycznych

       Główne obszary wokół których skupiliśmy tematykę wyborczą zostały wypracowane pod­czas 5-letniego okresu funkcjonowania Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych. Szczegóły znajdziecie Państwo w zakładce „DOKUMENTY” w biuletynach KoReUs. Program nie jest prostą sumą postulatów wyborczych a stanowi system w cybernetycznym znaczeniu tego słowa. Poszcze­gólne podsystemy są ze sobą ściśle powiązane co narzuca pewną dyscyplinę w jego analizie i po­znawaniu.
      Skupiliśmy się zatem na wydobyciu potencjału jaki tkwi w niektórych zapisach naszej Kon­stytucji a mianowicie:

Art. 4.

    Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

    Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

Uważamy, że naród powinien śmielej sięgnąć po możliwość bezpośredniego sprawowania władzy a my mamy wypracować instytucje przy pomocy których poszerzymy bazę decyzyjną za­równo dla spraw krajowych, regionalnych jak i w obrębie samorządu gospodarczego. Zamiast za­tem wskazywać pilne zagadnienia do naprawy proponujemy budowę systemu, w którym będą zapa­dały dobre decyzje. Akt wyborczy nie powinien pozbawiać wyborców wpływu na stanowione pra­wo. Dążymy do realizacji zasady: wybrani piszą ustawy a wyborcy je zatwierdzają w drodze głoso­wania. Technologia a zwłaszcza e-voting sprawiają, że poszerzenie bazy decyzyjnej może być pro­cesem szybkim i tanim.

Art. 20.

Społeczna gospodarka rynkowa oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych stanowi podstawę ustroju gospodar­czego Rzeczypospolitej Polskiej.


       Uważamy, że dla realizacji społecznej gospodarki rynkowej nie wypracowano w Polsce wła­ściwych form prawnych przez co ten zapis konstytucyjny jest zapisem martwym. Będziemy wnio­skowali o prawo wspierające procesy deproletaryzacji (partnerski model partycypacji pracowniczej) oraz możliwość łączenia się przedsiębiorców w struktury sieciowe o integracji produktowej. Zdia­gnozowaliśmy problem. Ponieważ żyjemy w kraju katolickim mówimy jasno: kościół katolicki w Polsce musi powrócić do ducha encykliki Rerum novarum i Quadragesimo anno i powinien to zro­bić także w swoim interesie.

Art. 227.

    Centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej. Narodowy Bank Polski odpowiada za wartość polskiego pieniądza.

      Przyjmując ogólnoświatową architekturę monetarną polegającą na kreacji pieniądza jako oprocen­towanego długu, Polska zrezygnowała z korzyści jakie płyną z senioratu łamiąc przy tym wspo­mniany art. Konstytucji. Straty jakie z tego tytułu ponosi nasza gospodarka, budżet i społeczeństwo szacuje się na około 130 mld zł rocznie. Ten obszar wymaga szczególnej pracy formacyjnej, gdyż mamy tu do czynienia z „kradzieżą prawie doskonałą” z której społeczeństwo nie zdaje sobie spra­wy.

.....

Czytaj całość i to koniecznie: //koreus.vot.pl/rails/active_storage/

Wybaczcie, ale w tej temperaturze trudno o coś oryginalnego.

 

 

nikander
O mnie nikander

Józef Kamycki - obecnie na emigracji wewnętrznej

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka