127

Iga Świątek absolutną mistrzynią turnieju Rolanda Garrosa!!!

nolas nolas Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

Stało się, Ona to zrobiła!

Pierwsza w historii Polka, 19 letnia Iga Świątek wygrywa paryski turniej jeden z czterech turniejów Wielkiego Szlema.

Iga miała drobne problemy z Amerykanką rosyjskiego pochodzenia jedynie w pierwszym secie (6-4). W drugim secie Iga rozjechała Sofię Kenin do jednego (6-1). Na finał turnieju sponsor Igi czyli Lexus ściągnął do Paryża ojca i siostrę Igi Świątek. Iga żartowała, że jeszcze miał być kot, ale nie wzięli go do prywatnego odrzutowca.

Kenin w drugim przegrywanym przez siebie secie zeszła z kortu informując o kontuzji. Po paru minutach powróciła, ale już się nie podniosła. Sofia z 6 miejsca w światowym rankingu przesunie się o dwie pozycje na 4 miejsce zaś Iga z 54 miejsca wskoczy na 17 miejsce!

Iga była bardziej dynamiczna, precyzyjniejsza, silniejsza, szybsza i na pewno mocniejsza psychicznie. W całym meczu Iga nie była zagrożona choćby na minutę. Amerykanka goniła Igę od pierwszej piłki do ostatniej chociaż drugi set to już festiwal Igi Świątek. To niesamowite, ale w czasie meczu Iga nie dała swoim kibicom żadnego powodu do niepokoju nie mówiąc już o zdenerwowaniu.

Pierwszy raz od czasu mistrzyni Justin Ennen zwyciężczyni turnieju French Open nie przegrała w nim ani jednego seta.

Pierwszą Polką, która dotarła do finału była trzykrotnie Jadwiga Jędżejowska - 1937-1939 turnieju nie wygrała.

Drugą była 8 lat temu Agnieszka Radwańska - turnieju nie wygrała.

Do trzech razy sztuka Iga Świątek 2020 - turniej wygrała!