15 obserwujących
51 notek
37k odsłon
481 odsłon

PO zmienia nazwy geograficzne. Serio!

Wykop Skomentuj9

Większość Czytelników zapewne słyszała o tzw "aferze piskiej". Dla tych co nie wiedzą w największym skrócie: "Kilka dni temu ekipa miasta uczestniczyła w nagraniu programu „Jaka to melodia” dla TVP. Wśród publiczności siedziała grupa mieszkańców Pisza w miejskich koszulkach. Okazało się, że muszą je albo włożyć tył na przód, albo wywrócić na lewą stronę, żeby napis był niewidoczny –opowiada Rafał Grusznis z Pisza. – Chodziło o to, żeby napis „Pisz” nie kojarzył się politycznie. Niby jako napis „PiS2”.”

cały tekst :http://www.rp.pl/artykul/541283.html

"kontrowersyjne" logo miasta na koszulce:

Logo Pisza

Sprawa niby błaha ale w Platformie Obywatelskiej potraktowano ją z całą powagą. Powołano nawet tajny Parlamentarny Zespół Do Spraw Przeglądu Nazw Geograficznych Pod Kątem Niesłusznych Skojarzeń. Jego szefem został poseł PO Łukasz Tusk a jego zastępcą Roman Kaczor.

Jak się nieoficjalnie dowiedziałem z anonimowego lecz dobrze poinformowanego źródła przebywającego w okolicach kierownictwa PO i  sejmowej restauracji, pierwszym wnioskiem było zbadanie okoliczności i osób stojących za tym, że częśc Podhala nazwano SPISZEM.

Pierwszą awanturę wywołał także Janusz Palikot. Wnioskował by w dalszej kolejności komisja zajęła się PUŁTUSKIEM. Jak napisano w uzasadnieniu tego wniosku, do którego dotarłem tylko sobie znanym sposobem i na co mam rachunek: "jak najbardziej słuszna i budząca prawidłowe skojarzenia nazwa prastarego mazowieckiego grodu jest pisana z oczywistym błędem ortograficznym, co może negatywnie wpływaż nie tylko na wizerunek miejscowości ale także na spadek poparcia dla lokalnego koła Platformy Obywatelskiej i prestiżu Premiera RP".

I nie wiem, śmiać się jeszcze czy już płakać? Bo jeśli tak ma wyglądać "odpolitycznienie" TVP...

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale