15 obserwujących
51 notek
37k odsłon
662 odsłony

My z getta Kaczyńskiego i Rydzyka...

Wykop Skomentuj6

Rzadko zgadzam sie z jakimkolwiek publicystą Gazety Wyborczej. Ale ostatnio przeczytałem cos, co każe mi przyznać częśćiowo racje Dominice Wielowiejskiej, która postuluje "otwarcie getta Rydzyka".

Nie chodzi bynajmniej o to by wnioski postępowej dziennikarki z gazety wielce zaangażowanej w zwalczanie najdrobniejszych przejawów antysemityzmu, nietolerancji czy ksenofobii wprowadzac w życie. Chodzi wyłącznie o nazwanie przez Wielowiejską tej częsci społeczenstwa, która słucha Radia Maryja lub głosuje na PiS (co wcale nie jest tożsame)- gettem.

Z tym mogę się zgodzić.

Bo tak samo jak Niemcy zamykali Żydów w ogrodzonych murem częściach miast, tak dziś popierana przez Wyborczą władza zamyka inaczej myślacych Polaków w przestrzeniach ograniczonych barierkami policji czy straży miejskiej. Bo tak samo jak Niemcy poniżali Żydów zmuszajac ich do noszenia żółtych trójkatów, tak dziś postępowe media i politycy poniżają znaczna częśc Polaków przypinając im etykietkę Pisowca lub wyznawcy Radia Maryja. Bo tak samo jak niemieccy faszyści narzucali Żydom swoje prawa a własciwie bezprawie, tak dziś salonowe środowiska narzucają reszcie swój jedynie słuszny punkt widzenia. I tak samo jak Niemcy szydzili z żydowskiej wiary, tradycji czy zwyczajów tak samo dziś dominująca tzw elita, szydzi i zwalcza polską historie, tradycję i wiarę. I tak samo jak hitlerowcy mieli swojego Himmlera, Goebelsa, Eichmana, Hessa czy Stropa tak samo dzisiejszy mainstream ma Palikota, Kutza, Michnika, Środę, Kuczyńskiego czy innego Lisa.

Zaiste. My, normalni Polacy- wierzacy w Boga, uczciwie pracujący i wychowujący dzieci, nie mający na sumieniu donoszenia esbecji za to odczuwajacy dumę z bycia potomkami polskich królów, filozofów, poetów czy wojennych bohaterów- żyjemy dziś w gettach.

Poniżani, wyśmiewani, okłamywani, blokowani w karierach...Nietolerowani przez tych co mienią sie rycerzami tolerancji. Nazywani wariatami gdy stawiamy podstawowe pytania np o katastrofę w Smoleńsku. Znienawidzeni w swym wielotysiecznym smutku po utracie tylu szanowanych osób przez tych co nienawiść czują nawet do palących sie zniczy czy świeżo położonych tulipanów.

Ale "historia nauczycielką życia"- jak mawiał klasyk. Więc Dominice Wielowiejskiej i innym światopoglądowym oprawcom wypada przypomnieć, że nawet w zinfiltrowanym przez szpicli, geszefciarzy i łapowników można zorganizować konspirację i wywołac powstanie.  I nawet jego polegli czy pokonani przywódcy mogą znaleźć sie w panteonie narodowych bohaterów a dzisiejsi tryumfatorzy niedługo później mogą znaleźć się w hańbie, na ławach oskarżonych przed stosownym Trybunałem.

Czego tym, którzy wpychaja nas do dzisiejszego getta szczerze życzę.

 

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale