Notatki Energetyczne
ekskluzywne treści o energetyce z zagranicy
0 obserwujących
30 notek
3785 odsłon
  102   0

Największa na świecie ogólnodostępna stacja tankowania biometanu dla pojazdów ciężarowych

CNG Fuels otworzy do końca roku największą na świecie ogólnodostępną stację tankowania biometanu dla pojazdów ciężarowych w pobliżu Bristolu.

Budowa rozpoczęła się w Avonmouth. Stacja będzie obsługiwać najbardziej ruchliwe trasy towarowe w Wielkiej Brytanii. Będzie ona w stanie zatankować 80 pojazdów ciężarowych na godzinę z 14 szybkich dystrybutorów i dołączy do sześciu istniejących stacji paliw, które już działają w całej Wielkiej Brytanii.

CNG Fuels przewiduje otwarcie kolejnych 14 stacji do końca 2022 roku w odpowiedzi na rosnący popyt ze strony marek domowych. 

Steven Gray, Warburtons National Transport Manager, powiedział: "Przełączenie naszej floty pojazdów ciężarowych z oleju napędowego na biometan będzie miało decydujące znaczenie dla osiągnięcia naszych celów dekarbonizacji transportu".

Zapotrzebowanie na paliwo ze strony operatorów flot już teraz rośnie o około 100% rocznie, a CNG Fuels przewiduje, że będzie ono nadal rosło i do 2025 roku około 10% brytyjskiej floty pojazdów ciężarowych o dużym przebiegu będzie napędzane Bio-CNG.

Źródło: https://agaz.info/2021/05/16/worlds-largest-public-access-biomethane-refuelling-station-for-hgvs/

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka