Notatki Energetyczne
ekskluzywne treści o energetyce z zagranicy
0 obserwujących
31 notek
4068 odsłon
  152   0

8 spółek wodorowych do obserwowania na giełdzie w Oslo

Nicholas Cappello
Nicholas Cappello

Źródło: FenixWing.com

Porównaj spółki wodorowe notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo, Norwegia. Należy pamiętać, że akcje, które obecnie osiągają dobre wyniki, mogą nie być najlepiej zachowującymi się akcjami w przyszłym roku - a nawet następnego dnia. Inwestowanie w akcje jest ryzykowne i powinno być dokonywane z rozwagą.

Hexagon Purus ASA (HPUR.OL)

Hexagon Purus Holding AS dostarcza:

- Wodór typ 4 butle wysokociśnieniowe.

- Systemy dla pojazdów.

- Pakiety akumulatorów dla pojazdów elektrycznych z ogniwami paliwowymi i akumulatorów elektrycznych.

Oferuje wysokociśnieniowe zbiorniki wodoru i systemy dla lekkich pojazdów wodorowych, infrastruktury, dystrybucji, pojazdów szynowych, średnich i ciężkich, a także dla przemysłu lotniczego i kosmicznego. Firma dostarcza również systemy dla pojazdów elektrycznych z napędem akumulatorowym i pojazdów elektrycznych z ogniwami paliwowymi dla autobusów i zestawów akumulatorów. Ponadto oferuje wysokociśnieniowe butle do przechowywania wodoru, które umożliwiają zastosowanie w autobusach tranzytowych, magazynach naziemnych, dystrybucji, przemyśle morskim, kolejowym i lotniczym. Firma została założona w 2017 roku, a jej siedziba znajduje się w Alesund w Norwegii. Hexagon Purus Holding AS

Everfuel A/S (EFUEL.OL)

Everfuel A/S działa jako zintegrowana firma zajmująca się ekologicznym paliwem wodorowym w Danii, Norwegii, Szwecji, Holandii, Niemczech i Belgii. Firma rozwija, posiada i obsługuje infrastrukturę ekologicznego wodoru dla pionowo zintegrowanej produkcji, dystrybucji i tankowania wodoru. Oferuje rozwiązania w zakresie dostaw wodoru i tankowania przede wszystkim dla autobusów, ciężarówek i taksówek, samochodów dostawczych, pociągów, statków morskich, samochodów prywatnych oraz podmiotów branżowych pracujących z alternatywnymi paliwami ekologicznymi opartymi na wodorze i produktami power-to-X. Firma została założona w 2017 roku, a jej siedziba znajduje się w Herning w Danii. Everfuel A/S działa jako spółka zależna od E.F. Holding ApS.

Aker Clean Hydrogen AS (ACH.OL)

Aker Clean Hydrogen AS opracowuje, buduje, posiada i obsługuje zakłady produkcji czystego wodoru w Norwegii. Spółka posiada portfel dziewięciu projektów i obiektów perspektywicznych w zakresie czystego wodoru o łącznej mocy netto 1,3 GW, które są w trakcie realizacji, oraz dodatkowe projekty i możliwości o łącznej mocy 4,7 GW. Siedziba spółki znajduje się w Lysaker, w Norwegii. Aker Clean Hydrogen AS jest spółką zależną Aker Horizons AS.

HydrogenPro AS (HYPRO.OL)

HydrogenPro AS projektuje i dostarcza dostosowane do potrzeb klienta instalacje wodorowe dla klientów przemysłowych. Firma dostarcza głównie wysokociśnieniowe elektrolizery alkaliczne. Oferuje również rozwiązania kontenerowe dla małych zakładów; oraz instalacje wewnętrzne dla średnich zakładów. Firma została założona w 2013 roku i ma siedzibę w Porsgrunn w Norwegii.

Nel ASA (NEL.OL)

Nel ASA, firma z branży wodorowej, dostarcza różne rozwiązania do produkcji, przechowywania i dystrybucji wodoru z energii odnawialnej w Norwegii, Stanach Zjednoczonych, Danii i Korei Południowej. Działa w dwóch segmentach, Nel Hydrogen Fueling i Nel Hydrogen Electrolyser. Firma produkuje stacje tankowania wodoru H2Station, które zapewniają pojazdom elektrycznym napędzanym ogniwami paliwowymi szybkie tankowanie i duży zasięg, jak w przypadku pojazdów konwencjonalnych, w tym samochodów, autobusów, ciężarówek, wózków widłowych i innych zastosowań. Produkuje i instaluje również elektrolizery do produkcji wodoru. Firma obsługuje przedsiębiorstwa przemysłowe, energetyczne i gazownicze. Firma była wcześniej znana jako DiaGenic ASA i zmieniła nazwę na Nel ASA w październiku 2014 roku. Nel ASA została założona w 1927 roku i ma siedzibę główną w Oslo, w Norwegii.

Horisont Energi AS (HRGI.OL)

Horisont Energi AS koncentruje się na produkcji niebieskiego wodoru i niebieskiego amoniaku w Norwegii. Zajmuje się również świadczeniem usług w zakresie składowania dwutlenku węgla. Horisont Energi AS została założona w 2019 roku, a jej siedziba znajduje się w Sandnes w Norwegii.

Saga Pure ASA (SAGA.OL)

Saga Pure ASA to firma inwestycyjna koncentrująca się na energii odnawialnej, wodorze, gospodarce cyrkularnej i możliwościach redukcji CO2. Inwestuje w aktywa finansowe o długim i krótkim terminie zapadalności. Firma była wcześniej znana jako Saga Tankers ASA i zmieniła nazwę na Saga Pure ASA w listopadzie 2020 roku. Saga Pure ASA została założona w 2010 roku, a jej siedziba znajduje się w Oslo, w Norwegii.

Aker Carbon Capture ASA (ACC.OL)

Aker Carbon Capture AS dostarcza produkty, technologie i rozwiązania w zakresie technologii wychwytywania, utylizacji i składowania dwutlenku węgla. W procesie wychwytywania węgla firma wykorzystuje mieszaninę wody i organicznych rozpuszczalników aminowych do absorpcji CO2, który może być stosowany do emisji z różnych źródeł, w tym gazu, cementu, rafinerii i odpadów do energii poprzez wodór i innych przemysłów przetwórczych. Jej produkty obejmują Just Catch, Big Catch, Offshore Just Catch i mobilne jednostki testowe. Spółka została założona w 2020 roku, a jej siedziba mieści się w Lysaker w Norwegii. Aker Carbon Capture AS jest spółką zależną Aker Horizons Holding AS.

Źródło: FenixWing


Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka