Wszyscy jesteśmy obywatelami
“Człowiek nie jest w stanie pracować, gdy nie widzi sensu pracy, gdy sens ten przestaje być dla niego przejrzysty, gdy zostaje mu niejako przesłonięty. Praca ludzka stoi w pośrodku całego życia społecznego. " Jan Paweł II
43 obserwujących
915 notek
966k odsłon
270 odsłon

O tym, dlaczego warto głosować na PIS

Wykop Skomentuj2

Witajcie, po długiej przerwie, witam serdecznie! Wybory już w niedzielę, jutro - cisza wyborcza, więc ostatnia szansa, bym mógł jeszcze trochę pozachęcać.

Oczywiście, warto iść na wybory, każdy głos jest ważny i to nie jest tylko pusty slogan. Zdarzyło się tak kiedyś, że mojej córce nie chciało się iść zagłosować, a potem przez długi, długi czas miała gorzką minę, a ja nie znajdowałem sposobu, by ją rozweselić. Lepiej zagłosować i nie żałować. 

Oczywista oczywistość, że warto zagłosować na Prawo I Sprawiedliwość, które gwarantuje nam wreszcie święty spokój. Mamy zapewnione bezpieczeństwo, wreszcie armia jest rozwijana, a nie zwijana. Żaden Komorowski spod żyrandola  nas nie straszy przed wyborami, że będzie wojna z Rosją i nie sieje paniki. Żadni Lewandowscy nie prowadzą złodziejskiej prywatyzacji i nie wyprzedają naszych ostatnich sreber rodowych. Poprawiła się skuteczność skarbówki, oszuści vatowscy już tak  nie okradają nas wszystkich. W latach 2010-15 luka VAT wynosiła 24%, a w 2018 zmniejszyła się do 12,5% wg NIK, a wg Case do 7,2%. Dochody budżetu wzrastają, a dzięki temu jest możliwe "500+", wypłacane dla 3 milionów 620 tysięcy dzieci  - rodziny otrzymały ponad 67 miliardów złotych (do lutego 2019 r.).  Dla rodziców bardzo ważne jest także "300+" na wyprawki szkolne. Emeryci i renciści dostają dodatkową, 13. wypłatę świadczeń. Seniorzy "75+" mają zapewnione darmowe lekarstwa.  A budżet nie traci na tym wszystkim, nie bankrutuje, mimo kasandrycznych zapowiedzi byłego ministra finansów Rostowskiego i profesora Balcerowicza? Przeciwnie deficyt maleje, kontrolerzy NIK piszą o odporności gospodarki na wahnięcia zewnętrzne. NBP kupuje złoto, zwiększając w ciągu ostatnich 2 lat zasoby o 125,7 ton, tj. do 228, 6 ton ogółem, co oznacza, że Polska ma teraz większe rezerwy złota niż Szwecja czy Belgia. Państwowy dług publiczny jest systematycznie ograniczany: z 49% w 2015 r. do 46,5% PKB w 2018 r. Spółki Skarbu Państwa mają większe zyski, LOT zamiast być przejęty przez Lufthansę rozwija nową sieć połączeń, i nikt już nie mówi, że polskie koleje są już zagrożone perspektywami przejęcia przez Deutsche Bahn. Rosną inwestycje i zwiększa się liczba nowo tworzonych miejsc pracy. Gospodarka się rozwija. Stopa bezrobocia wg Eurostatu  wynosiła 3,3 %  w sierpniu 2019, przy średniej UE - 6,2%. Polska jest więc na 3. pozycji wśród krajów o najniższym bezrobociu, przed nami są tylko Czechy I Niemcy. Po raz pierwszy w "nowożytnej" historii budżet państwa będzie miał zrównoważone dochody i wydatki. 

Młodzi ludzie, którym namąciła jakaś Konfederacja, lubująca się w wycieczkach na Krym i do Moskwy, niech pamiętają, że to "katowariaci", którzy uprawiają "rozdawnictwo" dla "patologii" właśnie, a nie nikt inny, zwolnili ich z płacenia podatku dochodowego! I w ogóle te "mohery", "ciemnogrody" czy "dinozaury" jakoś dają radę zmniejszać podatki, oni, a nikt inny tego nie potrafił! 

A zatem Polska gospodarka się dobrze rozwija, wychodzi na prostą i byłoby fatalnie, gdyby nas z tego dobrego kursu coś nagle wytrąciło, np. przejęcie sterów znowu przez te samozwańcze elity, które już pokazały, jak budżet może tracić płynność i może brakować na czynsze państwowych urzędów... Bo tak było, i to całkiem niedawno, ale pamięć ludzka bywa krótka, dlatego przypominam i przestrzegam. Nie dowierzajcie tym, co mącą ludziom w głowach jakimiś strachami o wojnie domowej (Wałęsa) albo jakiejś niesłychanej tyranii (GW), jaka miałaby rzekomo zapanować. Oni mają w tym własny i niezbyt ładnie pachnący interes, żeby nam nie było za dobrze. Jaśniej już nie potrafię. 

Proszę, nie róbmy głupstwa, nie grzeszmy lenistwem, bo potrzebna nam większość i silny, stabilny rząd. I święty spokój.

Trzymamy kciuki i do poniedziałku!


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka