2 obserwujących
273 notki
45k odsłon
187 odsłon

Sankcje unijne dla Polski

Wykop Skomentuj6

Zarzucanie Polsce niepraworządności, niewspierania będących w potrzebie, oraz prześladowanie osób o niestandardowych orientacjach seksualnych jest najzwyklejszym czepianiem się do państwa usiłującego utrzymać godne i zgodne współżycie dla wszystkich i wobec wszystkich.

Po pierwsze, Polska pod rządami zjednoczonej prawicy wprowadza prawo obowiązujące wszystkich, bez względu na przynależność partyjną, bez względu na zajmowane stanowisko w organach państwa. Temu też usiłuje przeorganizować organy sądownicze. Dotychczasowy stan sądownictwa, odziedziczony po PRL-u jest niezgodny z prawem państw demokratycznych. Stan do którego zdąża reorganizacja polskiego sądownictwa istnieje w krajach unijnych, do których nie czepia się, tak Komisja Europejska, jak i Komisja Wenecka.

Odnośnie działalności pomocowej dla ludności – głównie – państw z regionów skonfliktowanych Polska wspiera je pomocą, tak finansową jak i organizacyjną – uczestnicząc w łagodzeniu konfliktów i w pracach organizacyjnych na terenach państw w których występuje masowe niedożywienie. Ponadto w Polsce znajdują zatrudnienie obywatele Ukrainy, Białorusi, a nawet z Kazachstanu, Azerbejdżanu, i Gruzji. Obwinianie Polski o odmawianie pomocy obcokrajowcom jest bezzasadne i stanowi tylko i wyłącznie agresywną reakcję Komisji Europejskiej wobec Polski, za odmowę relokacji uchodźców z Bliskiego Wschodu, co można nazwać najzwyklejszym draństwem.

Nie bez znaczenia są działania rządu Zjednoczonej Prawicy są programy pmcowe dla rodzin ubogich, takie jak 500+. Uruchomione zostały także programy o wielkości 35,1 mld zł. które już zostały zatwierdzone przez Komisję Europejską.

Także dyscyplinowanie Polski odmową wsparcia przez Unię Europejską uzasadniane niedoborem praworządności jest działaniem zakłócającym dobre stosunki polsko-unijne, nie mające realnych podstaw, Można byłoby, w tym miejscu zapytać: Komu zależna na szkodzeniu Polsce, która czynnie uczestniczy w życiu międzynarodowym włączając się w przeróżne działania mające – głównie – na celu bezpieczeństwo, tak militarne, jak i gospodarcze?

Pod poniższymi linkami głosy innych w poruszonym temacie.

https://www.polityka.pl/…/1630771,1,politycy-glodza-dzieci.…

https://www.gov.pl/web/rodzina/rodzina-500-plus

https://www.gramwzielone.pl/…/gryglas-rzad-szuka-portu-dla-…

https://www.senat.gov.pl/…/art,5670,konferencja-poswiecona-…

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka