2 obserwujących
320 notek
49k odsłon
  155   0

Zbrojny napad Rosji na Ukrainę

W obecnej sytuacji, gdy na terytorium Ukrainy agresor torturuje i morduje cywilną ludność Politycy państw reszty świata powinni nieustannie obradować nad ustanowieniem i sankcjami dla potencjalnych agresorów i wprowadzić je w życie w trybie natychmiastowym.


I co? I nic! I Ukraina została pozostawiona samej sobie z napaścią dokonaną przez „Imperium Zła”.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że Imperium zła jest państwem, terytorialnie kilkakrotnie większym od Ukrainy. Państwem, które – można rzec – od zawsze stroi się militarnie aby, w przypadku nadarzającej się okazji napaść i dokonać aneksji niepodległego państwa. Ochota imperium zła na „adopcję” jakiegoś niepodległego państwa była pośród społeczności międzynarodowej – niemal – powszechnie znana. Zauważyć to można było gdy ingerowało ono w sprawy Mołdawii, Gruzji, Czeczenii, Syrii i teraz już jawnej napaści na Ukrainę.

No i ….? No i społeczność międzynarodowa nie dopatrzyła się, w mieszaniu się imperium zła niczego złego. Prowadziła z nim kontakty, tak polityczne jak i gospodarcze. Nie zauważyła też nic złego w budowie dwóch nitek gazociągu do zachodniej Europy. Nie przyszło jej do głowy, że te dwie rury dostarczające gaz z imperium zła do Europy zachodniej mogą być wykorzystane jako narzędzie narzucające zachowanie poszczególnych państw Europy zachodniej. Żeby mało było tego, organizacja nazywana Unią Europejską nastawiła się wrogo do Polski zauważającej i przeciwstawiającej się budowie obu gazociągowych nitek.

Tutaj znowu nasuwa się pytanie: O czym świadczy takie – wręcz – spolegliwe zachowanie społeczności międzynarodowej wobec poczynań imperium zła? – Na pewno nie o spostrzegawczości i dbałości o poprawność stosunków międzynarodowych. Dlatego tak twierdzę, że prawo do niepodległości jest prawem podstawowym, którego nikt nie powinien go gwałcić. I dlatego społeczność międzynarodowa powinna zabezpieczyć się przed jego gwałceniem. Cóż? Nikomu, z przywódców państwowych nie przyszło do głowy aby ustanowić międzynarodowe prawo stojące na straży niepodległości państwa, jako jednostki będącej członkiem międzynarodowej społeczności. Skutkiem tej niedbałości są – zbrodnie wojenne i ludobójstwo dokonywana na Ukrainie przez żołdactwo imperium zła – Rosji. Aby uniknąć podobnych zdarzeń istnieje natychmiastowa konieczność uzupełnienia międzynarodowego prawa o paragraf zabraniający agresji jednego państwa na drugie, z przyjęciem sankcji wobec agresora zniechęcających, albo wręcz uniemożliwiających podejmowanie mu agresji. W obecnej sytuacji, gdy na terytorium Ukrainy agresor torturuje i morduje cywilną ludność Politycy państw reszty świata powinni nieustannie obradować nad ustanowieniem i sankcjami dla potencjalnych agresorów i wprowadzić je w życie w trybie natychmiastowym.


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka