Spolaryzowanie myślenia o kobietach i mężczyznach jako o przeciwstawnych sobie biegunach to ogromne ryzyko.
CEL INNOŚCI
Oczywiście są takie życiowe sprawy, które dotyczą bardziej kobiet i takie, które dotyczą bardziej mężczyzn. Jednak wszystko, co moglibyśmy nawet nazywać typowo 'męskimi' czy typowo 'kobiecymi' sprawami, nie stoi w opozycji do siebie, ale istnieje dla wzajemnej ich relacji. Dlatego aspekty dotyczące tylko mężczyzn i tylko kobiet nie są sobie przeciwstawne, ale uzupełniające się nawzajem, czy wspierające, jeśli relacja jest swoiście zamknięta, np. w przypadku miłości tzw. romantycznej. Analogicznie realizują się relacje społeczne, czy relacje przyjaźni. A zatem nawet nie można powiedzieć, że coś jest tylko kobiece, albo tylko męskie, bo to wszystko po prostu posiadamy dla siebie nawzajem.
TWÓR FEMINISTEK
Kobieta feministek to wymyślony twór. Jest dziwolągiem, ponieważ jest to człowiek - kobieta oderwany od relacji. Z bardzo dużym naciskiem na oderwanie od relicji z człowiekiem - mężczyzną a potem z człowiekiem -dzieckiem.Od razu uściślijmy: Nie chodzi o to, że kobieta która spędza życie samotnie, jest dziwolągiem. Nie zawsze przecież kobieta - podobnie jak mężczyzna, realizuje życie naturalne w małżeństwie, a losy ludzkie niekiedy bardzo różne.
Chodzi o wewnęcznie, narzucane przez feminizm, nienaturalne odcinanie człowieka-kobiety od relacyjności. To sztuczne życie powodowane jest bezrefleksyjną realizacją założeń feministycznych. Bezrefleksyjne przyjmowanie jakichkolwiek założeń zawsze jest dowodem na realizowaną się w danej społeczności mentalność sekty.
MAŁY BŁĄD
„Mały błąd na początku wielkim jest na końcu” powiada Arystoteles. Współcześnie żyjący człowiek, bez względu na płeć, jeśli przyjmuje feministyczny obraz kobiety - czyli ów bezrelacyjny twór sam w sobie i dla siebie, realizuje życie na podstawie oszustwa. To wielkie ryzyko, z potężnymi, zazwyczaj nieuświadomionymi konsekwencjami.
Jedną z takich konsekwencji jest chociażby patologiczne nieangażowanie się mężczyzn w sprawy dotyczące rozrodczości ludzkiej. A to przecież tylko jeden z wielu ów wielkich błędów na końcu.
cdn...
Kasia Chrzan
Inne tematy w dziale Społeczeństwo