10 obserwujących
129 notek
84k odsłony
  622   2

Widzę "plusy dodatnie" zamieszania z Astrą Zeneką

Całe to zamieszanie pokazuje ale i potwierdza kilka ciekawych zjawisk zarówno wśród nas, zjadaczy chleba jak i w obozie władzy.

Pierwsze potwierdzenie - to uleganie sporej części nas wszystkich emocjom w stopniu wyższym niż przeciętny. Kilka dni pompowania fejków przez media - powstała mała panika. Nie szczepić się bo może grozić zakrzepica. Nie ważne, że to są pojedyncze przypadki - np. 40 na 17 milionów zaszczepionych w Anglii

https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,zakrzepica--objawy--zwiazek-z-covid-19-i-szczepionka-astrazeneca,artykul,44809956.html

Rozsądne głosy lekarzy - jak ten powyżej - giną w powodzi rozmaitych wiadomości podawanych przez "zorientowanych" i "wtajemniczonych" informatorów - głównie zaliczających się do antyszczepionkowców.

Pomyślmy - teraz każdy zgon osoby po zaszczepieniu będzie przypisywany wpływowi szczepionki - czy to nie paranoja? A tych osób będzie coraz więcej - i to głównie seniorów - gdyż oni byli i są w czołówce grup do zaszczepienia. No i seniorzy umierają najczęściej - taka jest kolej rzeczy.

Drugie potwierdzenie - to nieudolność - personalna i merytoryczna - KE w zakupie szczepionek. Powtarzać się nie będę - bo wszyscy znają szczegóły. Została ostateczność - czyli blokowanie eksportu/wywozu poza UE szczepionek w UE wyprodukowanych.

Pierwsza istotna informacja - to ta, że niezależnie od rodzaju szczepionki - rządzący w różnych krajach - wraz z całym swoim sztabem doradczym - reagują chaotycznie i sprzecznie - vide Niemcy/Austria. Czyli: szczepionka Sputnik jest ok, AZ - jest be. Mimo, że jest ten sam rodzaj szczepionki. Więc wspierają tych producentów, na których im zależy, a nie mają na względzie bezpieczeństwa własnych obywateli.

Druga istotna informacja - to jest promyk nadziei, że na nasz obecny rząd nie mają dużego wpływu lobbyści rosyjscy/niemieccy. Cieszą się nasi rządzący, że nie ulegli panice i nie wstrzymali szczepień AZ - i to potwierdza ostatnią informację. Wprawdzie trochę szyki popsuł Fakt szerząc panikę - ale co można wymagać od szmatławca zarządzanego z Niemiec?

Wniosek dla rządzących i rozsądnych dziennikarzy - informować, informować i informować - rzetelnie. A nie tylko hurra optymistycznie lub katastroficznie! Wtedy będzie mniej niespodzianek...

Dział: Polityka, tag: Szczepionki, Zdrowie...Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości