Bogodar Bogodar
244
BLOG

Polacy powalczą o medale Mistrzostw Świata Juniorów w boksie

Bogodar Bogodar Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Ponad 650 zawodniczek i zawodników z 89 krajów w dniach 13-27 listopada w hiszpańskiej La Nucii wystąpi w rywalizacji o tytuły Mistrza Świata. Wśród uczestników pojawi się 19-osobowy skład reprezentacji Polski.

Do najważniejszej imprezy w kalendarzu młodzieżowego boksu olimpijskiego pozostało kilkanaście dni, w tym czasie najlepsi polscy juniorzy będą przygotowywać się w Centralnych Ośrodkach Sportu w Giżycku i Władysławowie. Na ostatnie zgrupowania przed wylotem do Hiszpanii powołania otrzymało łącznie 19 zawodniczek i zawodników.

— Już za kilka dni, tj. 2 listopada rozpoczynamy ostatni obóz w Centralnym Ośrodku Sportu — Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie. Wezmą w nim udział pięściarki powołane do kadry na Mistrzostwa Świata Juniorek — powiedział Kamil Gorząd, główny trener młodzieżowej (junior i kadetek) żeńskiej reprezentacji Biało-Czerwonych.

W 9-osobowym składzie dziewcząt znalazło się 7 zawodniczek, które podczas kwietniowych Mistrzostw Europy Juniorek w Sofii wywalczyły 5 medali. Srebrny medal zdobyła Aleksandra Jankowiak, a po brązowe sięgnęły: Aleksandra Cyrek, Julianna Rutkowska, Oliwia Czerwińska i Weronika Bochen.

We Władysławowie bezpośrednio do startów na Mistrzostwa Świata U-18 szykować się będą: 48 kg Oliwia Jakubczyk, 52 kg Oliwia Formela, 54 kg Dorota Wawszczyk, 60 kg Aleksandra Cyrek, 63 kg Julianna Rutkowska, 66 kg Aleksandra Jankowiak, 70 kg Oliwia Czerwińska, 81 kg Maria Pępek, +81 kg Weronika Bochen. — Jeśli nie będzie żadnych kontuzji, to w tym składzie pojedziemy do Hiszpanii. — zakomunikował trener Kamil Gorząd.

Nieco inaczej sytuacja prezentuje się w kadrze prowadzonej przez Dariusza Kochanowskiego, gdzie tylko dwóch z zaproszonych zawodników wystartowało w rywalizacji o czempionat starego kontynentu, zdobywając jeden, srebrny medal Nikolasa Pawlika.

W La Nucia w prowincji Alicante boksować będą: 51 kg Nikolas Pawlik, 54 kg Nikodem Szafarz, 57 kg Kirill Globenko, 60 kg Artur Proksa, 63,5 kg Bartłomiej Rośkowicz, 71 kg Aleks Urbański, 75 kg Ivan Kucherenko, 80 kg Nikodem Kozak, 86 kg Patryk Borucki, 92 kg Olaf Pera — mówi Dariusz Kochanowski, główny trener reprezentacji juniorów.

W ostatniej edycji Mistrzost Świata Juniorów zorganizowanych w 2021 roku w Kielcach Polacy prowadzeni przez trenerów Tomasza Dylaka i Dariusza Kochanowskiego zdobyli 8 medali — 3 srebrne Natalii Kuczewskiej, Barbary Marcinkowskiej i Jakuba Straszewskiego oraz 5 brązowych Karoliny Apulskiej, Wiktorii Tereszczak, Darii Parady, Martyny Jancelewicz i Oliwii Toborek.


Bogodar
O mnie Bogodar

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport