0 obserwujących
507 notek
219k odsłon
  3439   0

Rosjanie: PiS szykuje prowokację przed przyjazdem patriarchy

Samolot z patriarchą Kiryłem wyląduje w Warszawie na lotnisku Okęcie już w czwartek 16 sierpnia. W trakcie pobytu w Polsce ma dojść do podpisania wspólnego przesłania Kościoła i Cerkwi.

Jak podała agencja informacyjna Regnum, przewodniczący episkopatu abp Józef Michalik powiedział, że polscy biskupi opowiedzieli się w anonimowym głosowaniu za przyjęciem porozumienia o współpracy między katolikami a prawosławnymi, pomimo pojawiajacych się z zewnątrz głosów sprzeciwu .

Negatywnie do planowanego porozumienia odniosła się była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga. Krytycznie podchodzi do tej sprawy także grupa przeciwników porozumienia, która namawia polskie społeczństwo do podpisania wniosku o wycofanie się z porozumienia Kościoła, uważając, że obecne stosunki polsko-rosyjskie nijak się mają do planowanego aktu pojednania.

Abp Józef Michalik wyraził nadzieję, że takie tragedie jak katyńska nie powtórzą się, a zatem nie będzie powodów dla zemsty i nienawiści. Powiedział, że w polsko-rosyjskich stosunkach religijnych nadszeł czas na budowanie przyjaźni z dala od polityki.

Według rosyjskiej agencji Regnum, w kręgach związanych z partią PiS w związku z przyjazdem patriarchy Kiryła szykowana jest prowokacja. Spektrum możliwości jakimi dysponuje PiS w swojej antyrosyjskiej propagandzie jest wyjątkowo szerokie – dotyka zdarzeń Euro 2012 oraz procesu zespołu Pussy Riot, który jest wprost idealnym argumentem dla polskich rusofobów.

Przyjazd rosyjskiego patriarchy może okazać się próbą, której Polacy nie zdadzą.

 

Lubię to! Skomentuj46 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale