Blog
ov mjuzik
bojadżijew
0 obserwujących 65 notek 26583 odsłony
bojadżijew, 28 maja 2012 r.

Projekt recenzja 21. Fanthrash – Duality Of Things

                     Propozycja wmichaela, to chyba jakiś ukłon do lubelskich ziomków. Mamy bowiem do czynienia z weteranami, kapela powstała w połowie lat 80-tych, ale dopiero teraz debiutuje pełnoprawnym albumem. Jak nazwa zespołu wskazuje łupią thrash metal i nie biorą jeńców. Muzyka tkwi w korzeniach thrashu, ale nie jest jego zakładniczką. Przede wszystkim mamy nowoczesne brzmienie, choć wcale nie plastikowe, płyta solidnie wali po uszach.

W kompozycjach można doszukać się trochę nowocześniejszych riffów (choćby ten na otwarcie w „Allocation of a soul”), bardziej osadzonych, rzekłbym groovy rzeczy („Trauma despotic”). Mamy też pokłady klasycznego thrashowego łojenia (tytułowy Duality of things), a wstęp do „Under the open sky” to na początku klasyczny „slayerowy” motyw, zaś w „Trauma despotic” czuję Exodus. Co do ostatniego tytułu widzę też jakieś muzyczne pokrewieństwo z elbląską Traumą, mimo, że ta młóci ostrzej, choć i Fanthrash nawiązuje
w paru miejscach do death metalu(„under the open sky”).
Pomysłowe orientalizmy i eksperymentalne wokale w „green tatoo” robią z niego niezły przebój (ha!).
A „lizard skeleton” to instrumentalna zabawa, trochę technicznego szaleństwa dla oddechu. A minusy - wokal jakiś taki mało charakterystyczny, mało dynamiczny, wręcz monotonny, mimo ciekawych tu i ówdzie pomysłów deklamacyjnych.
Generalnie płyta technicznie bez zarzutu, solówki na wysokim poziomie, produkcja jak trzeba. Wydaje się jednak, że to za mało by się wybić na szerokie wody, bo takich płyt ukazuje się teraz cała masa, konkurencja jest bardzo duża. Ale jeśli miało to być nagrane bez spinki i podboju świata, to jest dobrze. Daje 3,5, z tendencją zwyżkującą.
 
 Recka  Dawrweszte
 Recka wmichaela 
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor Świetny wywiad!
  • @Autor Kawał krwistego mięska, zalatuje bagnem z Florydy:)
  • a będzie jak będzie, zobaczymy:)

Tematy w dziale