11 obserwujących
509 notek
59k odsłon
90 odsłon

Czy IAEA szpieguje dla poszczeglnych krajów

Wykop Skomentuj

szef organizacji energii atomowej Iranu Ali akbar Salehi miał wywiad z gazetą Etemad . cześć tego wywiadu po niżej: 

Szef Organizacji Energii Atomowej powiedział, że IAEA nie powinna być narzędziem uzupełniającym służby wywiadowcze poszczególnych krajów, aby zweryfikować takie informacje, stara się zweryfikować działania szpiegowskie, które naruszają suwerenność innych krajów i prawa rządzące stosunkami międzynarodowymi.

Pytanie :Jaki jest obecny stan kontroli i nadzoru po krokach zmierzających do zmniejszenia zobowiązań? Czy nowe wnioski Agencji o inspekcje większej liczby miejsc istnieją i jaka jest reakcja Iranu na te wnioski?

Po krokach zmierzających do zmniejszenia zobowiązań inspekcje nie zostały znacznie zmniejszone, ponieważ nie chcemy, aby działania te zamieniły się w działania prawne lub naprawcze.Pomimo dużej liczby inspekcji IAEA w naszym kraju kwestia ta nie była głównym przedmiotem protestu.Oczywiście, niektóre kontrole uniwersytetów i ośrodków badawczych zostały technicznie omówione przez obie strony.Ponadto kwestia oskarżeń i roszczeń wysuwanych przez reżim syjonistyczny, których IAEA śledzi, jest silnie protestowana przez Iran,wynika to z faktu, że agencja zapomina swoją niezależną rolę nadzorczą i nie działa na podstawie prawnej,rozważa raczej polityczne aspekty sprawy, na których szanowany rzecznik organizacji i stały przedstawiciel naszego kraju w Agencji udzielił logicznej i uzasadnionej odpowiedzi. IAEA nie powinna być narzędziem uzupełniającym służby wywiadowcze poszczególnych krajów, aby zweryfikować takie informacje, stara się zweryfikować działania szpiegowskie, które naruszają suwerenność innych krajów i prawa rządzące stosunkami międzynarodowymi.

wygląda że po Amano , roszczenia Izraela przeciwko Iran są rozważane przez IAEA , ale jeszcze dokładnie nie można tego wnioska weryfikować.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka