11 obserwujących
590 notek
70k odsłon
  84   0

Czy Iran groził atakiem na Amerykańskiego Kongres za zabicie generała Suleimaniego(6)?!


CBS News tak podała : Mrożąca krew w żyłach groźba skierowana do kontrolerów ruchu lotniczego przysięgających zemstę za zabicie irańskiego generała jest przedmiotem śledztwa

Wielu kontrolerów ruchu lotniczego w Nowym Jorku usłyszało w poniedziałek mrożącą krew w żyłach groźbę w nagraniu audio uzyskanym wyłącznie przez CBS News: „W środę lecimy samolotem do Kapitolu.

Zagrożenie dotyczy Qassema Soleimaniego, irańskiego generała zabitego w zeszłym roku w amerykańskim ataku dronowym zarządzonym przez prezydenta Trumpa. Powstał w rocznicę śmierci Solejmaniego, za co irańscy urzędnicy od dawna ślubowali zemstę.

Nie jest jasne, kto wysłał groźbę. Chociaż rząd nie wierzy, że ostrzeżenie o ataku jest wiarygodne, jest ono badane jako naruszenie częstotliwości lotniczych, dowiedziała się CBS News.

Źródła powiedziały CBS News, że Pentagon i inne agencje zostały poinformowane we wtorek o zdigitalizowanym nagraniu głosu. Źródła podały, że uważają, że zagrożenie miało na celu zasugerowanie uderzenia w Kapitol w tym samym dniu, w którym Kongres ma policzyć wyniki Kolegium Elektorów.

Eksperci stwierdzili, że włamanie jest niepokojące, ponieważ może wpłynąć na instrukcje pilotów dotyczące tego, jak i gdzie latają samoloty.

Źródła podały CBS News, że we wtorek wysłano wiadomość do kontrolerów ruchu lotniczego, przypominając im, że każde zagrożenie lub samolot zbaczający z toru lotu powinien być natychmiast zgłaszany

FBI nie komentuje, ale stwierdziło, że "wszystkie groźby użycia przemocy są traktowane poważnie dla bezpieczeństwa publicznego". Federalny Zarząd Lotnictwa powiedział, że jest w kontakcie z organami ścigania

__________________________________________

Nie wiem CBS do której strony należy ale czy ktoś ma ochotę na wojnę 

przetłumaczone za pomocą  Google translate

https://www.cbsnews.com/news/threat-air-traffic-control-iranian-general-qassem-soleimani-revenge

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale