11 obserwujących
509 notek
59k odsłon
114 odsłon

Parę słów od wiceministra spraw zagranicznych Iranu o umowy nuklearnej

Wykop Skomentuj7

wybrałam parę zdań: 


Seied Abbas Araghci, wiceminister spraw zagranicznych Islamskiej Republiki Iranu, dzisiejszego wieczoru (środa), w programie "specjalnych rozmów" na drugiej sieci telewizyjnej Iranu, nakreślił decyzję Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Iranu, aby zaprzestać niektórych podjętych zobowiązań w nuklearnej umowie.

On o dzisiejszej decyzji Iranu powiedział: „Od ponad dwóch lat mamy do czynienia ze zjawiskiem zwanym Trumpem i radykalnym państwem w Stanach Zjednoczonych”,który wierzy, że było to najgorsze i najbardziej haniebne porozumienie w historii Ameryki , i że Iran dzięki tej umowy jest silniejszy i bardziej potężny na arenie regionalnej ,jego gospodarka kwitnie, sprzedaje ropę, sankcje zostały zniesione i został wycofany z siódmego Rozdziału Rady Bezpieczeństwa i że z tą Islamską Republiką, która jest silna i działa w regionie trzeba jemu się przeciwstawić. Od samego początku mówili, że trzeba nałożyć sankcje i zablokować Iran i nałożyć łańcuchy na rękach Iranu i żeby Iran nie mógł pokazać swoją władzę.

Irański sekretarz ministra spraw zagranicznych dodał: „Od samego początku Tramp stwarzał warunki, abyśmy wyszli z umowy i, aby wina wydalenia się była dla Iranu, ale Iran zmagał się ze swoim sprytem i inteligencją, a potem walczyli żeby Europa do nich dołączyła. Próbowali poprosić o rozmowy side-by-side, że Iran zmierzył się z tym zjawiskiem dewiacyjnym, w wyniku czego Trump doszedł do wniosku, że musi zrezygnować z umowy.

Ten wysoki dyplomata naszego kraju stwierdził: „W końcu Stany Zjednoczone wycofali się z umowy, po czym przyjęły politykę maksymalnej presji na Iran, która jest zdefiniowaną polityką o tym samym tytule. Ta polityka jest stosowana przeciwko krajowi, który jest silny, gdybyśmy byli słabi, nie potrzebowali tych nacisków, dlatego krok po kroku zwiększyli swoją presję i dodali sankcje do nowych sankcji. a Iran próbuje powstrzymać się przed prowokacją Amerykanów i dać światu i reszcie członków umowy szansę

sekretarz polityczny ministra spraw zagranicznych w odpowiedzi na pytanie, czy Europejczycy nie odnieśli sukcesu lub nie chcieli?powiedział, czy nie chcą lub nie mogą jest ważnym pytaniem, możliwe że obu przypadki . To jest prawda że Europejczycy nigdy nie mieli ochoty angażować się z Islamską Republikę Iranu i zmuszeni byli w rezultacie po umowy nuklearnej znieść sankcje, Odnosi się to również do Stanów Zjednoczonych, które wywierają na nich ogromną presję.

Powiedział, że Europejczycy zobowiązali się do wykonania pewnych pracy, pierwszym krokiem było stworzenie kanału finansowego i bankowego, Po pierwsze, powiedzieli że będą aktywować banki centralne, które USA powiedziało że nałoży na nich sankcje, a następnie powiedzieli, że przeznaczą bank do pracy z Iranem, z którym konfrontowali się Amerykanie, a potem była sprawa INSTEX, który nadal kontynuje się.

Powiedział: „mamy plan żeby odejść od umowy nuklearnej, nikt nie powinien być wobec tego sceptyczny i wątpić czy to jest naszym planem. ale krok po kroku . Iran jest gotowy cofnąć się do poprzedniej pozycji na każdym etapie, w którym partnerzy wypełniają swoje zobowiązania. Naszą polityką jest zapewnienie dyplomacji i dać innym krajom szansy na zrekompensowanie własnych niepowodzeń w przeszłości.

Ten wysokiej rangi dyplomata mówił również o dodaniu poprawki do umowy nuklearnej: „Stanowisko prezydenta było dziś bardzo jasne, chcemy żeby umowa została zrealizowana, a nie mniej , ani więcej. Nic nie będzie dodane do umowy nuklearnej, nie będzie zmian w wynikach, nie byliśmy gotowi negocjować na temat umowy nuklearnej ani żaden temat poza zasięgiem umowy.

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka