26 obserwujących
170 notek
106k odsłon
  1322   0

Jak PiS połknął Kukiza

Stowarzyszenie Endecja powstało po to, aby PiS mógł łatwiej rozgrywać "narodowców" przytulonych do Kukiz'15 za pomocą Ziemkiewicza.

Zastanawiałem się jakim cudem bądź co bądź intelektualista odnajduje się wśród ludzi o wiedzy i intelekcie na poziomie Andruszkiewicza.Jak to jest, że Ziemkiewicz pisze, że astroturfing to ściema, a kolejnego dnia Andruszkiewicz składa interpelację o kontrolę Otwartego Dialogu bo uwierzył w astroturfing.

Przejrzałem listę pozostałych członków Endecji. Tam nie ma kompletnie nikogo na poziomie Ziemkiewicza.

Został on więc zapewne oddelegowany do kontrolowania tych osób, aby nic złego PiSowi nie zrobili, a dodatkowo stali się wygodnym narzędziem w rękach PiS.

To przecież Andruszkiewicz, a nie PiS składa absurdalne interpretacje, dzielnie walczy z islamem i wręcza Schetynie wniosek o obywatelstwo Niemieckie. Andruszkiewicz działa dokładnie tak jak PiS chce, przy czym cały obciach z tym związany bije właśnie w niego, a nie w PiS.

Ziemkiewicz finansowany przez Kurskiego będzie tych biednych narodowców mamił absurdalnymi sloganami o tym, że tworzą nową elitę i "think tanki" odnowionej prawicy.

Tymczasem plan PiS jest zapewne taki, żeby Endecja dociągnęła do wyborów, a tuż przed nimi nastąpi jakiś rozłam rozsadzający Kukiz'15 od środka, albo inny bałagan, który doprowadzi do zatopienia/zjedzenia przystawki Kukiz'15.

Prawdopodobnie umiejący się dostosować do sytuacji Jakubiak i Chruszcz dostaną jakieś w miarę dobre miejsca na liście PiS w następnych wyborach. Andruszkiewicz nie dostanie, bo z powodu swojego poziomu będzie dla PiS niebezpieczny gdyby był wewnątrz i wyskakiwał ze swoimi genialnymi "interpelacjami". PiS panią Pawłowicz już ma i dubler - pan Pawłowicz Andruszkiewicz jest im zbędny

Dodatkowo PiS pamięta o błędach popełnionych podczas współpracy z LPR, dlatego każdy pomysł Kukiz'15 będzie przez PiS pacyfikowany, aby nie dać konkurentowi w walce o prawicowy elektorat do ręki żadnych realnych sukcesów.

I z tego tez powodu projekt dotyczący zezwolenia na posiadanie broni zostanie przez PiS odrzucony albo wprost, albo poprzez brak dyscypliny partyjnej w tej sprawie.

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka