wiedźma Margo wiedźma Margo
3676
BLOG

Oscylacje w Grawitorze fotonowym a "nowe wymiary"

wiedźma Margo wiedźma Margo Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 9

UWAGA! Mam taki program komputerowy do rysowania, jaki mam, więc jeśli chodzi o rysunki, to proszę o wyrozumiałość. Ale nauczyłam się rysować całkiem eleganckie sinusoidy :-)

Tę notkę dedykuję panom matematykom: Arkadiuszowi Jadczykowi, Tichemu, Mhg oraz wszystkim innym, a także S.Hellerowi, K.J.Wojtasowi oraz KAPowi.

Profesor Arkadiusz Jadczyk kilka dni temu napisał do mnie u siebie na blogu cytując fragment mojej wypowiedzi:
" >Krzywizna Miotły stosuje się do wszystkich krzywych gładkich (czy to okręgu czy innych)<.

Przyznam, że zaciekawiła mnie ta krzywizna Wiedźmy. Zatem, czy możesz mi miła wiedźmo zrobić małą przysługę i wyliczyć krzywiznę Wiedźmy dla sinusoidy. Jak nie wiesz jak wygląda to jej wykres jest tutaj:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7f/Sin_proportional.svg”

Oj, zainteresowała mnie ta sinusoida bardzo. Wielkie dzięki za inspirujące pytanie.

Mamy taki oto wzór (najchętniej oprawiłabym go w piękne ramki):

N L = k * 2 Pi *r ……………………………….(29)

w którym
N - wielokrotności cykli ubezwzględnionego L
L – wyróżniony (ubezwzględniony) obwód geodezyjnej Grawitora fotonowego w stanie podstawowym (2 Pi c)
k – parametr „wymiaru krzywizny”
r – promień o wyznaczonej wyróżnionej (ubezwzględnionej) stałej prędkości światła c, który możemy także przyrównać do jedności r =1.

Sinusoidę możemy przedstawić za pomocą dwóch współrzędnych:
Oś pionowa wyznacza zmienne wartości promienia r = 1, a oś pozioma wyznacza zmienne wartości krzywizny k.


Oś pionową możemy nazwać współrzędną „wymiaru prędkości”, w którym do jedności przyrównujemy prędkość światła c jako ubezwzględnioną wobec wszystkich innych prędkości.*


Oś poziomą możemy nazwać współrzędną „wymiaru krzywizny” k.


Po co taka innowacja?
W grawitacji kwantowej czas wynika z prędkości stałej c i jest równy 1sekundzie. Jest zmienny w wymiarze krzywizny tak samo, jak prędkość c równa promieniowi geodezyjnej Grawitora fotonowego.



Ruch oscylacyjny wykonują na przykład cząsteczki, które składają się z dwóch identycznych atomów, podobnie dzieje się z geodezyjną – ( okrąg, struna) multi Grawitora fotonowego. Geometria struny ulega zmianie dla coraz większej lub coraz mniejszej liczby Grawitorów wchodzących we wspólny układ grawitacyjny – multi Grawitor . Ruch ten jest harmoniczny i przebiega zgodnie z wykresami funkcji trygonometrycznych. Jednak w przypadku grawitacji kwantowej istotna jest zmienna częstotliwość względem zmiennego obwodu NL i promienia r w „wymiarze krzywizny”. Przyrost N dla L powoduje skracanie promienia, a w rezultacie zmniejszanie amplitudy fali i wzrost częstotliwości tej fali.



Umiejscowienie sinusoidy w układzie współrzędnych prędkości v oraz krzywizny k pozwala na dokonanie kolejnego odkrycia. Otóż, gdy zwiększają się wartości k, wzrasta ilość cykli, ale wszystkie cykle mieszczą się w czasie 1. sekundy wynikającym z ubezwględnionej wartości promienia r = 1 czyli r = c. Ilość cykli na sekundę wyznacza częstotliwość. Stąd wniosek, że zmiana częstotliwości fali multi Grawitora fotonowego jest wynikiem przekształceń NL geodezyjnej (okrąg, struna) multi Grawitora fotonowego w wymiarze krzywizny względem stałej prędkości światła.
 

 

Postarajcie się teraz w wyobraźni pod x podstawić k reprezentujące „wymiar krzywizny”, a pod y podstawcie v reprezentujące „wymiar prędkości”.
Jeśli pod oś x podstawimy „wymiar krzywizny”, a pod y „wymiar prędkości”, to c/k wyznacza zmienne wartości krzywizny względem stałego promienia równego c albo odwrotnie, zmienne wartości v względem stałej krzywizny k. Dla k = 1 mamy określony, wyróżniony i ubezwzględniony jeden cykl fazowy.

A oto dwa wykresy funkcji:
 




oraz drugi
sin(2pix); 1/x  





Przyjrzycie się dokładnie tym wykresom funkcji a zobaczycie istotną różnicę. ( Można je zobaczyć korzystając ze strony http://www.jogle.pl/wykresy/ podanej przez Kapa)

W pierwszym przypadku mamy tylko sinusoidę, a w drugim, oprócz sinusoidy pojawia się także wykres 1/x - hiperboliczne zielone linie, które określają stosunek prędkości światła c względem zmiennej krzywizny. Jedna hiperbola określa stosunek dodatniej prędkości względem dodatniej krzywizny, a druga ujemnej prędkości względem ujemnej krzywizny.
Wykres 2 



 Natomiast w przypadku trzeciego wykresu
sin(2pix);-1/x


 
hiperbole określają stosunek prędkości światła c względem zmiennej krzywizny, ale tym razem jedna hiperbola określa stosunek dodatniej prędkości względem ujemnej krzywizny, a druga ujemnej prędkości względem dodatniej krzywizny.
Następnie mamy czwarty wykres funkcji:
sin(2pix);x


 

W tym przypadku funkcja x (zielona ) jest prostą, która określa stosunek prędkości o zmiennych wartościach dodatnich i ujemnych względem zmiennej krzywizny dodatniej i ujemnej. Stosunek ten jest równy 1. Ze wzrostem cykli, wzrasta krzywizna oraz prędkość v.
 



W wykresach tych funkcji:

sin(2pix); 1/x

sin(2pix);-1/x

stosunek 1/x przedstawiają hiperbole, które wyznaczają stosunek wartości zmiennej prędkości względem „wymiaru krzywizny”. Natomiast dla niezmiennej prędkości c, przy wzroście energii i zmiennej krzywiźnie wzrasta częstotliwość. Tę zależność przedstawia sinusoida (N L ze wzoru 29).
 


Kiedy na wykresie sinusoidy krzywizna i promień przyjmują wartość zerową, to na wykresie cosinusoidy w analogicznym punkcie krzywizna jest zerowa, a promień przyjmuje wartość r = c. Rysunek 7

 

Można to zaobserwować, jeśli uznamy że wykres sinusoidy na dwóch współrzędnych: promienia = prędkości v i krzywizny k jest przedstawieniem zmiennych „stanów fazowych” okręgu. Pojawiają się tutaj jakieś dziwne wartości ujemne dla prędkości c. Co to miałoby znaczyć? Część fali cofa się do tyłu w przestrzeni. To można sobie jakoś wyobrazić, ale w czasie też?


W podanym przykładzie prędkość c jest wyznaczona w różnych kierunkach przestrzeni względem „wymiaru krzywizny”. Natomiast wykres cosinusoidy odpowiada przesunięciu okręgu względem jego stanów fazowych nie w czasie, ale w przestrzeni i to o 90 stopni. Wtedy cosinusoida znajduje się w „przeciw fazie” względem swojego „stanu fazowego” (sinusoida) w przestrzeni i w czasie. Rysunek 8


 
Zaczynamy obserwować drgania kwantowej struny.

Przyjrzymy się, co dzieje się z czasem i w grawitacji kwantowej. Rysunek 9



 

Problem kwadratów prędkości zostaje w ten sposób rozwiązany. Teraz wartości x oraz y czyli także prędkość światła c staje się RZECZYWISTA a nie UROJONA. Oscylacja zachodzi w różnych kierunkach przestrzeni, ale nie w czasie do przodu do tyłu. Ponieważ mamy dwa wymiary prędkości x oraz y, oscylacja zachodzi naprzemiennie w dwóch przeciwnych kierunkach przestrzeni x oraz y.

A teraz przyjrzyjcie się jeszcze następnemu obrazkowi.
Rysunek 10

Na rysunku po lewej stronie kąt alfa wynosi 90 stopni i gdy ulokujemy sinusoidę i cosinusoidę względem siebie pod kątem 90 stopni, trójkąt zmienia swoją geometrię, ponieważ znajduje się w przestrzeni trójwymiarowej – jest „rozciągnięty” w niej. 

Zaczynamy obserwować drgania kwantowej struny. Helisa jest krzywą dzięki której możemy zaobserować oscylacje drgań.

Ruch harmoniczny przedstawia równanie
 

x = A cos (ωt) (cos to jest wartość funkcji oscylacyjnej!!!)
w którym
ω - wielokrotność cykli na sekundę
A – amplituda
x – przemieszczenie punktu



Ale z powyższego rysunku wynika po pierwsze, że przemieszczenie punktu z miejsca Q” do Q oraz Q’ zachodzi nie w jednym wymiarze, lecz dwóch usytuowanych względem siebie pod kątem prostym. I jest to ruch wirowy (spiralny przy malejących wartościach c).
Stosunek sinus do cosinus to tangens danego kata. Stosunek x do y jest pochodną funkcji.


Dla kąta nachylenia 60 stopni tangens wynosi 1,7 wtedy, kiedy sinus i cosinus są jednakowe, a kąt nachylenia wynosi 45 stopni.
Jeśli podwoimy te wartości czyli:
45 + 45 = 90 stopni
i takie jest przestrzenne nachylenie sinus i cosinus, i ich stosunek nadal wynosi 1, bo rozchodzą się równie jednostajnie. 
Kąt nachylenia promienia między osiami x i y jest niezmienny. Cały cykl jest zamknięty w 360 stopniach, ale podzielony na cztery odcinki, każdy po 90 stopni obrotu wokół osi współrzędnych „wymiaru krzywizny”. 


Wzrost prędkości jako zwielokrotnienie prędkości c czyli Nc powoduje zmniejszanie wartości krzywizny k i odwrotnie. Wzrost wielokrotności cykli czyli częstotliwości N * 2 Pi * c jest równoważny ze wzrostem krzywizny. Mamy teraz wzór
N L = k * 2 Pi *r………………………………………………(29)
W nowej postaci
N * 2 pi * c = k * 2 Pi *v……………………………………..(37)
I w tej postaci wzór opisuje ruch harmoniczny fali elektrycznej geodezyjnej Grawitora fotonowego.

W Grawitorze fotonowym geodezyjna „równikowa” (okrąg, struna) znajduje się w stanie fazowym i reprezentuje linie oddziaływania elektrycznego. Wszystkie geodezyjne „południkowe” (sfera, brana) znajdują się jakby w „przeciw fazie” względem geodezyjnej równikowej i reprezentują linie sił oddziaływania magnetycznego. Tworzą one pole sferycznej fali grawitacyjnej o oddziaływaniu elektromagnetycznym, która w wymiarze krzywizny zmienia swój promień. Na płaszczyźnie euklidesowej odpowiada temu stanowi koło, którego wewnętrzna krzywizna jest zróżnicowana: W środku koła przyjmuje ona wartość k = 0, a posuwając się wzdłuż promienia, przyjmuje coraz większe wartości ujemne aż do k = -1 na brzegu. Okrąg brzegowy okalający to koło ma krzywiznę k = 1. Asymetria ta świadczy, jak już wcześniej pisałam, o asymetrii oddziaływania pola grawitacyjnego obiekt – pole **. Można tę asymetrię zaobserwować na modelu zwanym „kandelabrem wiedzmy Margo”, który przedstawia geometrię i sposób tworzenia się z multi Grawitora fotonowego - atomu wodoru.


Energię geodezyjnej Grawitora w stanie podstawowym przyrównałam do geometrii

E = 2 Pi * r ...............................................(19)

Energię wynikającą z zakrzywień przestrzennych geodezyjnej multi Grawitora fotonowego przedstawiam jako:

E = k * 2 Pi * c.........................................................(17)

W stanie podstawowym energia sferycznego pola Grawitora (fali grawitacyjnej) wynosi:

E = 4 Pi *c²


Dla sferycznego pola grawitacyjnego czyli elektromagnetycznego multi Grawitora Energia wynika ze zmiennej geometrii:

E = k * 4 Pi*c²

stąd dla jego innych stanów niż podstawowy:

E = N * 4 Pi *c² = k * 4 Pi *v²......................(38)

Wiemy już, jak z geometrii powstaje masa: 

m = k * 4 Pi *v²/c²...................................................(20)

m = E/c²


E= m c²




M.M.Boratyńska

-----------
* W tym momencie przyznaje panu K.J.Wojtasowi, że jego intuicje dotyczące wymiarów w pewien sposób sprawdziły się. Mamy tu „wymiar prędkości”, „wymiar kołowy” oraz trzeci (który – mam nadzieję- teraz będzie dla niego także oczywisty)„wymiar krzywizny”. Wszystkie one są wymiarami „przestrzennymi” i umożliwiają rozpoznanie sposobu oddziaływań grawitacyjnych oraz ich unifikację z oddziaływaniami elektromagnetycznymi, a także powstawanie materii z energii.
** O tym wielokrotnie wspominał Stanisław Heller zarówno w swojej pracy jak i wypowiadając się na salonie24.



 

" Rzeczywistość składa się z nieskończonego strumienia interpretacji postrzegania, które my, jednostki posiadające specyficzne członkostwo nauczyliśmy się odczuwać jako oczywiste. (...) Nasz odbiór rzeczywistości jest przez nas uznawany za tak niepodważalny, że podstawowe założenie magii traktujące go jedynie jako jeden z wielu opisów, niełatwo przyjąć poważnie." " Don Juan - człowiek wiedzy i nauczyciel Carlosa Castanedy. ------------------------------------------------- dodatek z dnia 13.09.09 "Każdy człowiek tworzy swoją osobistą historię ze swojej własnej i jedynej w swoim rodzaju perspektywy. Po co w takim razie narzucać innym swoją wersję, jeśli będzie ona dla nich nieprawdziwa? Kiedy to zrozumiesz, nie będziesz odczuwać potrzeby obrony tego, w co wierzysz. Nie jest ważne to, aby mieć rację i dowieść innym, że są w błędzie. Postrzegaj każdego człowieka jako ARTYSTĘ, kogoś, kto ma ci do opowiedzenia jakąś historię. Wiedz, że to, w co wierzą inni, jest po prostu ich punktem widzenia, i że nie ma to z Tobą nic wspólnego." Don Miguel Ruiz ------------------------------------------------- -------------------------------------------------- Moje notki "unifikacyjne": 1. Geometria kwantowa 1 2. Geometria kwantowa 2 3. Geometria Kwantowa 3 -wstęp do kwantowej grawitacji 4. Geometria kwantowa 4 5. Torusy 6. Prędkość grawitacyjna a stała Plancka 7. Kwanty światła i eter - część I. 8. Kwanty światła i eter - część II. pozostałe notki w polecane strony

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (9)

Inne tematy w dziale Technologie