0 obserwujących
6 notek
4047 odsłon
  834   0

Znasz Cennik " Owsiaka " dla artystów grających " DARMO " ??

Muzyk Tomasz Lipinski - znajdziesz ten tekst w jego profilu na Face-booku opublikował tekst o "darmowych występach " artystów w WOŚP.

Tekst Arcyciekawy !

Polecam:

 
4 stycznia o 20:53 ·Kiedyś rokrocznie występowałem na koncertach WOŚP, całkiem za darmo, przejęty wyrządzanym dobrem. Nawet zwrotów za podróż nie brałem. Do czasu, gdy dowiedziałem się w garderobie od członków pewnego, wtedy bardzo popularnego kabaretu, że dla nich ten dzień to prawdziwe żniwa: objeżdżają kilka podwarszawskich miejscowości, w każdej występują, a za każdy występ inkasują sowite honorarium. Najpierw nie uwierzyłem, w końcu Owsiak zawsze twierdził, że wszyscy grają za darmo, Hołdyspiętnował itd... ale odkryłem, że niestety - wersja Owsiaka bardzo, ale to bardzo mija się z prawdą. Kiedy później dzwoniono do mnie z różnych lokalnych komitetów WOŚP, odpowiadałem, że to zbyt dla mnie dwuznaczna moralnie sytuacja, by brać udział w tym przedsięwzięciu. Na co za każdym razem słyszałem odpowiedź: "No ale my przecież Panu zapłacimy ile Pan będzie chciał." 
Tutaj post scriptum, dopisane później, ponieważ dla niektórych moja intencja nie jest dość czytelna, wątek jest dość bogaty, a moje bardziej detaliczne posty - długawe; zatem kawę na ławę:
Jeśli summa summarum WOŚP ma sukces, a MA i tego nie neguję, to niech płacą artystom, napędzającym całą imprezę. Nie mam z tym problemu. Chodzi mi o to, że ktoś, kto dysponuje takim kapitałem społecznego zaufania, przekładającym się na realny kapitał finansowy, nie powinien mijać się z prawdą nawet o milimetr. Bo co to jest??? Kłamstwa usprawiedliwione słuszną sprawą? Artyści zarabiają, ale im wstyd więc milczą? Owsiak wie (wszyscy zainteresowani wiedzą, cała branża), że sztaby im płacą, ale rokrocznie z ogniem w oczach krzyczy, że to nieprawda? 
Ale czytam gdzieś czyjś wpis: "Ja temu facetowi (tj. Owsiakowi) wierzę jak setki ludzi wierzy w religię." No i już wiem - nie da się z wierzącymi rodakami racjonalnie porozmawiać, wyjaśnić wątpliwości, bo wierzący rodak widzi świat w dwóch kolorach: czarnym i białym. A ludzi dzieli na dwie kategorie: podobnych sobie, czyli tych dobrych bo swoich i myślących inaczej, którzy automatycznie są wrogami. Cóż, taki mamy klimat i mam go powyżej dziurek w nosie. Powiem więcej: uważam, że Owsiak ma prawo do zatrudnienia żony i całej rodziny, jeśli pomaga mu to w osiąganiu celu WOŚP; nie uważam natomiast, że osiągnięcie tego celu stawia Owsiaka w takiej pozycji, w której nie wolno wobec niego wyrażać jakichkolwiek zastrzeżeń. Taka postawa wyznawców Owsiaka czyni ich lustrzanym odbiciem zwalczającej go kato-prawicy i szkodzi całej sprawie. I tyle.
zyczy, że to nieprawda? 
Ale czytam gdzieś czyjś wpis: "Ja temu facetowi (tj. Owsiakowi) wierzę jak setki ludzi wierzy w religię." No i już wiem - nie da się z wierzącymi rodakami racjonalnie porozmawiać, wyjaśnić wątpliwości, bo wierzący rodak widzi świat w dwóch kolorach: czarnym i białym. A ludzi dzieli na dwie kategorie: podobnych sobie, czyli tych dobrych bo swoich i myślących inaczej, którzy automatycznie są wrogami. Cóż, taki mamy klimat i mam go powyżej dziurek w nosie. Powiem więcej: uważam, że Owsiak ma prawo do zatrudnienia żony i całej rodziny, jeśli pomaga mu to w osiąganiu celu WOŚP; nie uważam natomiast, że osiągnięcie tego celu stawia Owsiaka w takiej pozycji, w której nie wolno wobec niego wyrażać jakichkolwiek zastrzeżeń. Taka postawa wyznawców Owsiaka czyni ich lustrzanym odbiciem zwalczającej go kato-prawicy i szkodzi całej sprawie. I tyle.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Koniec tekstu Tomka, ciekawa sprawa prawda? Powoli  "wychodzą szydła z wora..." ciekawe czy Owsiak zrobił jakiś uniwersalny cennik dla artystów czy też komitety na własną rękę ustalają stawki a z życia wiem , że tam gdzie jest władza nad pieniądzem zdażają się też nadużycia...

A może Ty czytelniku znasz taki cennik ?

Ktokolwiek to wszystko kontroluje ? Ktokolwiek może zagwarantować , że X zł % zebranych przez dzieciaki trafia na deklarowany cel ?

Urząd Skarbowy otrzymuje podatki od kwot wypłacanych "DARMOWYM " artystom ? 

Pytań jest wiele. Ja wspomnę o mojej koleżance , która mówiła nam/znajomym w tajemnicy o kilkuset złotych jakie otrzymała za udział w WOŚP , podobnie jej syn i podobnie mąż taksówkarz , z tą różnicą , że on jako służący swoją taksówką - dostał o 100 zł więcej... Było to z 10 lat temu i nikt mi nie chciał w to uwierzyć... a ja wiem , że ona prawdę mówiła. I - ona artystką nie była. 

Owsiak powinien wyklarować sprawę a na pewno nie powinien ponownie "palić głupa " biegając po rekwizytach na scenie szukając słoików z kasą , którą to niby schował jak to śmielili się twierdzić bezczelni przeciwnicy Owsiaka.... Tego typu sztuczki medialno-psychologiczne nie działają na każdego. Zwłaszcza na sądy nie powinny wywierać wpływu.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale