PS
32 obserwujących
1043 notki
830k odsłon
  1201   0

Kim jest Donald Tusk - tekst poprawiony

Zasłyszane z cyklu jedna baba drugiej babie. Tym razem rzecz się dzieje nie na przystanku, ani w maglu, ale przy sąsiednim stoliku: - Wiesz, ja to już wolę [wybrać] cynicznego gracza niż idealistę. Nie ufam idealistom.

 


Relatywizm? Pragmatyzm? Permisywizm? Czy –stwo?

 

A może zwykła troska o to, by żyło się lepiej, no bo:

 

„Jak myśleć o urządzeniu tego pokoju ładnymi meblami, bibelotami, serwantkami, gdy ciągle błocą podłogę, rozbijają i obtłukują przedmioty?

 

Możemy być dumni z Polski. Nie wszędzie bowiem cynizm bywa doceniany, popierany z taką determinacją i znajduje „szacun” i uznanie - a contrario do faszyzmu, który, jak powszechnie wiadomo musi być idealizmem jakimś, z góry skazanym na porażkę, oczywiście. Nie wszędzie kobiety potrafią zaufać komuś cynicznie wykorzystującemu naiwność, niewiedzę, czy wręcz głupotę ludzką i inne takie sprzyjające okoliczności, tudzież możliwości w swoich Gierkach.

 

Tyle wyrozumiałości i empatii to ze świecą szukać. Eksportować się tego pewnie nie da, ale chyba można podciągnąć do kategorii podwyższonych standardów i kolejnego sukcesu Platformy.

Kochanym, kochającym i ufającym w moc sukcesu Paniom bynajmniej odbierać praw wyborczych nie zamierzam, pozwolę sobie jednak, a właściwie to im też okolicznościowe, choć zakamuflowane, to i barwnym językiem momentami ukraszoneŻYCZENIA NOWOROCZNE, przez Aleksandra Ściosa spisane, polecić.

Link do ciekawego tekstu o PDT wrzucił ktoś na fb:

 

„Kim jest Donald Tusk, poseł na sejm? Szokujące, niewygodne fakty! Tego nie przeczytasz nigdzie indziej

Posted by Jarek Kefir w dniu 29 Grudzień 2012

Życiorys Donalda Tuska

Donald Tusk urodził się 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku…”

http://kefir2010.wordpress.com/2012/12/29/kim-jest-donald-tusk-posel-na-sejm-szokujace-niewygodne-fakty-tego-nie-przeczytasz-nigdzie-indziej/

I na końcu wskazuje [...] Źródło: http://miziaforum.wordpress.com/2012/12/29/donald-tusk-informacje-jawne-nie-wygodne-z-zrodel/.

 

Nie jest to tekst bez wad – i tak np. brak spacji po kropce i linku do filmu:

„Wniosek ten nigdy nie został przez Sejm rozpatrzony.Zobacz na filmie” .

 

Wspomniane źródło czytało mi się jeszcze gorzej, bo nie dawało spokoju ciągle pojawiające się w tle pytanie czy tekst wyśrodkowany jest poprawną i stosowną formą redakcyjną dla tekstu o Organie konstytucyjnym, czy też nie. Niemniej jednak zawiera sporo ciekawostek i mniej znanych cytatów rzucających odrobinę światła na postać Pana Premiera, jak i równie światłe i niemniej umiłowane postacie [postaci] z Nim w przeszłości lub dotąd jeszcze powiązane.

Jak się kogoś kocha to wypada też chyba poznać bliżej, co nie? Możemy tedy poznać trendy, motywacje i priorytety owych kręgów. Okazuje się bowiem, że bywali bardziej szczerzy i barwni w swoich wypowiedziach. Nie to co teraz, kiedy to Pan Paweł Graś wydaje się wywiązywać z powierzonej roli znakomicie.

Oczywiście nie pominięto mojego ulubionego cytatu przypisywanego ex premierowi:

„pierwszy milion trzeba ukraść”.

 

staniu na głowie nago wspomina też  prof. Jerzy Robert Nowak  w artykule pt.  „Donald Kłamliwy”:

"Czasem mam ochotę powiedzieć prawdę, ale - to zabrzmi dziwnie - w tej mojej funkcji mówienie prawdy nie jest cnotą. Nie za to biorę pieniądze i nie to powinienem tam robić". To dość osobliwe oświadczenie Donalda Tuska, jako wicemarszałka Sejmu, zawarte z jednym w wywiadów ("Przekrój", nr 15 z 2005 r.)

„Tusk zaprezentował swoje dość szczególne pojmowanie demokracji, publicznie występując z wyraźną aprobatą dla niekonstytucyjnych działań, które obliczone były na umocnienie władzy Wałęsy. 20 marca 1992 r. powiedział w Radiu Zet: "Być może trzeba będzie wybrać pozakonstytucyjne rozwiązanie, jakim byłoby utworzenie rządu z prezydentem jako premierem". Już w owych miesiącach Tusk wykazał prawdziwie wielkie umiejętności w prowadzeniu gierek i intryg politycznych. Dał im szczególny wyraz w czerwcu 1992 r., odgrywając bardzo aktywną rolę w zakulisowych przygotowaniach do obalenia rządu J. Olszewskiego, żywiąc nadzieję, że również postkomunistyczny SLD odpowiednio wesprze te działania. Pokazał to aż nadto wyraźnie film "Nocna zmiana".”

http://www.jerzyrobertnowak.com/artykuly/Nasz_Dziennik/2007/2007.10.12.htm

Czyli ma talent do prowadzenia „gierek i intryg politycznych”i rozwija? Możemy być dumni...

UPDATE

Po lekturze dochodzę do wniosku, że wypada jeszcze zapytać:

- Jakie wartości prezentuje Prezes Rady Ministrów Donald Tusk

- Kim jest / był* [dla PDT]  Wiktor Kubiak?

 

„Kim jest Wiktor Kubiak? Jego nazwisko i opis działalności znajdziemy w Raporcie z Weryfikacji WSI.” http://www.wykop.pl/ramka/1212045/donald-tusk-batax-wiktor-kubiak-kulisy-sukcesu/


Prawdopodobnie był też managerem Edyty Górniak. Wg Wiki „
Jeden z głównych bohaterów afery markowej”, o której  raczej cicho, chociaż można znaleźć wzmianki np. tu. A ponieważ nie występuje w linkowanych tekstach poniżej dodaję jeszcze inne mogące pomóc w udzieleniu odpowiedzi na powyższe pytanie:

Aleksander Ścios, "CHŁOPCY Z FERAJNY" 

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale