![]()
Gdzie to się kiedyś komuś marzyły Eurofirany. A jednak. Mamy już dostęp do Eurofiran. Cuda, Panie, jak zapowiadali. Po latach w Unii należy nam się, co nie? Tak, ten napis na końcu to “Eurofirany” właśnie. Dzisiaj odkryłem, chociaż tak blisko. Gdzie można kupić te Eurofirany? – Oczywiście w Raju. ![]()
A jak dojechać do tego Raju. Najbliższa stacja pkp to Konin – Niesłusz, w trakcie modernizacji chyba.
Peron drugi widzę, że jakby rozkopany. Może zamiast tych betonowych płyt będą kłaść jasny marmur, albo jaspis?
Podejdźmy bliżej. ![]()
No tak, rozkopane.
Chyba tylko jeden peron czynny. ![]()
Ale za to szyny eleganckie, połyskują w Słońcu, nic tylko jechać. ![]()
![]()
![]()
![]()
Piękne, długie i wysmukłe, a do tego podwójne jak kobiece nogi. A gadajo kolejorze, że jakie szyny taka stacja. Tylko bez podtekstów. I Pendolino
już dotarło. Sam widziałem na sąsiednim dworcu kolejowym Konin - Centralny, Główny, czy jak mu tam.
Nawet telewizja przyjechała wtedy jakaś. Oglądać i filmować tego Pendolino chyba.
W modnych kozaczkach, czy też gumiaczkach. Pewnie z Warszawy przyjechali. Ale wróćmy do Niesłusza, by dojść do Raju po Eurofirany i by żyło się lepiej. Więc może dla tego Pendolino drugi by się przydał tor, jak już peron remontują. ![]()
![]()
![]()
I dlatego rozkopane może. Ale… idę dalej i chyba jednak nic z tego, bo tego drugiego toru to już nie ma dawno, jak się okazuje. Ani podkładów – już nie mówię o tych nowoczesnych, Europejskich, znaczy betonowych włoskich (z eleganckim i gustownym napisem “Made in Italy”), zapewne przystosowanych do Pendolino, ale nawet takich zwykłych, starych drewnianych jak na tej mostowej autostradzie kolejowej przez Odrę w Brzegu Dolnym. ![]()
![]()
Normalnie nic nie ma, tylko ślad na przejściu po torach pozostał i trawą zarosło. ![]()
I tabliczki takiej jak na głównym dworcu kolejowym też nie ma.
To chyba jednak nie będą kładli tego nowego toru skoro trawą już zarosło. Może te 7 milionów za które można by zmodernizować Niesłusz poszły na spota jakiego, albo co? I chyba jednak Pendolinem tu się nie dojedzie, do Niesłusza. Ale można wysiąść na głównym w Koninie, wyjść tunelem w kierunku Zatorza,
ale – UWAGA - ignorując te prowokacyjne napisy ![]()
nawołujące do złożenia Platformy, bo to pułapka taka być może z monitoringiem połączona i mogą ukarać mandatem. I po wyjściu przejść jakieś 15 minut ulicą Chopina w prawo. Albo lepiej i krócej można też przez tory kierując się na ten wieżowiec zwany Sonatą
- kiedyś był w nim hotel taki SONATA - za komuny , ale chyba upadł, bo ludzi nie stać na hotel już, czy c€$ i zrobili mieszkania. Tak przez tory by było lepiej i bliżej, ale też trzeba uważać, żeby nie zapłacić mandatu i nie wpaść pod pociąg, więc może lepiej jednak tym tunelem, ale nie dając się sprowokować do składania Platformy, żeby mandatu nie wlepili i żeby na Eurofiranki starczyło, i by żyło się lepiej. I jak już się ma Eurofirany to se można zaśpiewać “Hey Żydzie”, czy jakoś tak.
UFF, normalnie mam dreszcze jak sobie pomyślę.
Ciekawe czy takie niebieskie też majo?



Komentarze
Pokaż komentarze