0 obserwujących
67 notek
18k odsłon
  431   0

Polska się obudzi, a mgła opadnie

Antoni Macierewicz przemawia do zebranych / B.C.
Antoni Macierewicz przemawia do zebranych / B.C.

10 września, jak co miesiąc, członkowie i sympatycy piotrkowskiego PiS, Klubu Gazety Polskiej oraz kół Radia Maryja wzięli udział w Mszy Św. w kościele OO. Bernardynów, celebrowanej w intencji ofiar Tragedii Smoleńskiej. W uroczystościach wzięli też udział poseł Antoni Macierewicz, senator Wiesław Dobkowski, radny sejmiku wojewódzkiego Piotr Grabowski, poseł Robert Telus, była europosłanka Urszula Krupa oraz były poseł Jacek Tworkowski. Nie zabrakło też naszych Przyjaciół - przedstawicieli Ogólnokrajowego Związku Byłych Żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego - Oddział w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Podczas kazania Ojciec Sławomir przypomniał, że podejmowanie obowiązku rządzenia krajem musi wiązać się z głębokim poczuciem służby wobec rodaków. Służba ta powinna być oparta o czyny, a nie deklaracje. Od 20 lat możemy cieszyć się wolnością. Powinniśmy jednak zawsze pamiętać o pokoleniach Polaków, którzy za ten dar zapłacili utratą życia, zdrowia, czy też dobytku. Jesteśmy im to winni. Wolność bowiem to wielki, ale trudny dar. Źle pojmowany może prowadzić do zdeptania wszelkich wartości. Dziś, w obecnych czasach, Polaków nie stać na konsumpcjonizm. Nie z braku środków finansowych, ale z powodu wyzwań jakie stoją obecnie przed członkami naszego Narodu. Nie możemy pozwolić sobie na zapomnienie, na ucieczkę od odpowiedzialności za przyszłe pokolenia.

 

 

Ojciec Sławomir wspomniał te spośród ofiar Tragedii Smoleńskiej, które znał osobiście, które były jego przyjaciółmi. Wśród nich znaleźli się kapelan Roman Indrzejczyk, prezes Stowarzyszenia Parafiada Józef Joniec, kapelan Policji ks. Andrzej Kwaśnik, Tomasz Merta a także Anna Walentynowicz, która powiedziała Ojcu Sławomirowi niedługo przed Tragedią: Ojcze, módl się, bo Polska nie zmierza w dobrym kierunku. Wobec nich wszystkich mamy wielki dług do spełnienia. Obecni w kościele nie zapomną, ale obowiązkiem naszym jest by kolejne pokolenia także nie zapomniały. Ci, którzy zginęli w katastrofie, kochali Ojczyznę a my mamy zobowiązanie przekazywać tę miłość do Polski naszym następcom.

 

Po Mszy Św. uczestnicy liturgii przeszli pod Pomnik Katyński, gdzie pomodlono się za zmarłych. Następnie przewodnicząca Klubu Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim Beata Dróżdż odczytała Apel:

Już za miesiąc Polacy zdecydują o losach swojego kraju. Rozliczą obecną władzę i wybiorą nową. Bez odsunięcia od rządów obecnej ekipy nie da się wyjaśnić smoleńskiej tragedii. Wielu ludzi trzymających kurczowo ster władzy jest osobiście odpowiedzialnych za doprowadzenie do katastrofy. Wielu innych odpowiada za ukrywanie prawdy. Dzisiaj boją się, że mogą stracić stanowiska, a społeczeństwo rozliczy ich z wyrządzonych krzywd.

Ta władza będzie bronić swoich interesów posuwając się nawet do łamania prawa, tak jak to robili inwigilując prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Musimy im patrzeć na ręce. Musimy pilnować komisji wyborczych i uczciwości całych wyborów.

Poległym w Smoleńsku winni jesteśmy uzdrowienie i uratowanie polskiej demokracji. Tylko wtedy ze szczytów władzy nie będzie niszczona pamięć o ofiarach katastrofy. Tylko wtedy kara dosięgnie odpowiedzialnych za tragedię. Polska się obudzi, a mgła opadnie.

 

Po Apelu złożono kwiaty i znicze. Następnie przemówił poseł Antoni Macierewicz. Podziękował piotrkowskim patriotom za obecność. Podkreślił, że to właśnie dzięki ludziom gromadzącym się co miesiąc na uroczystościach Pamięci o ofiarach Tragedii Smoleńskiej wiemy coraz więcej o tym przerażającym wydarzeniu. Rośnie opór wobec kłamstw władzy a w całej Polsce słychać wołanie o prawdę, prawo i sprawiedliwość.

 

Zdjęcia na:

 

http://piotrkovskie.pl/index.php/glowna/miasto/241-polska-sie-obudzi-a-mgla-opadnie

 

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale