37 obserwujących
365 notek
411k odsłon
  963   0

O pogodzie inaczej

 

 

Od dłuższego czasu jesteśmy świadkami kampanii propagandowej próbującej wmówić ludziom że emisja CO2 doprowadzi wkrótce do katastrofalnego ocieplenia klimatu na kuli ziemskiej. Kampania ta jest sterowana przez koncerny naftowe z USA i popierana z rożnych względów przez rządy na całym świecie, również przez rzad polski. Dlaczego tak jest i dlaczego Polska należny do krajów które najwięcej na tym tracą opisałem w szeregu notek pod ogólnym tytułem „Przepis na złupienie“

http://pogadanki.salon24.pl/411818,przepis-na-zlupienie-czesc-pierwsza

Przedstawiłem tam ekonomiczne i polityczne ramy tej największej przewały w historii ludzkości i podałem przyczyny dla ktorych tak wiele państw i społeczeństw daje się robić w balona przez amerykańską propagandę.

Oczywiście kampania ta jest nie tylko z ekonomicznego lub też politycznego punktu widzenia łatwa do rozszyfrowanie, również z naukowego punktu widzenia tak zwane ocieplenie klimatyczne to bzdura.

W innej mojej notce pokazałem że długofalowe zmiany klimatu na Ziemi maja swoje podłoże w zmianach formy i struktury zaćmień słonecznych i że klimat na Ziemi jest w rzeczywistości bardzo stabilny ponieważ istnieją w naturze mechanizmy regulacyjne utrzymujące na stałym poziomie warunki klimatyczne.

http://www.pogadanki.salon24.pl/427758,apocalypse-now-kiedy-nastapi-koniec-swiata

Oczywiście tylko w tych warunkach jeśli nie następują drastyczne zmiany warunków wyjściowych.

http://pogadanki.salon24.pl/486986,o-przyczynach-przybiegunowania-ziemi

W przypadku przebiegunowania Ziemi mechanizmy te zawodzą i dochodzi do gwałtownych klimatycznych zmian. W tym przypadku działanie człowieka i tak nie jest w stanie tym zmianom zapobiec.

Astronomicznie mamy właśnie pierwsze dni wiosny, statystycznie trwa ona już od dwóch tygodni ale wystarczy spojrzeć za okno żeby się przekonać że po wiośnie ani widu ani słychu.

Co się stało takiego w tym roku że zima jest taka ciężka i tra tak długo. Czyżby dlatego jest tak zimno bo jest tak ciepło jak to twierdza klimatolodzy?

Nie dajmy się zwariować, to że zimę mamy tym razem długą wynika zpołożenia planet w naszym układzie słonecznym.

Już przed tygodniami prognozowałem taki przebieg pogody i nie jestem zaszokowany takim jej przebiegiem.

Dziwie się tylko że tak zwani „naukowcy“ dalej szukają przyczyn zmian klimatycznych w rzeczach które nie maja z nimi nic wspólnego.

Jeśli spojrzymy na sprawę obiektywnie to nie ujdzie naszej uwadze to że o klimacie na Ziemi tak naprawdę decydują zjawiska zachodzące poza nią, w przestrzeni kosmicznej.

Nie podlega dyskusji to że o tym decyduje promieniowanie słoneczne i nachylenie osi rotacji kuli ziemskiej. Te dwa procesy tworzą, że tak powiem, tło klimatyczne na Ziemi.

Trzeba jednak postawić sobie pytanie co powoduje powstanie anomalii i różnic w obrębie tego generalnego tła. Co jest przyczyna powstawanie obszarów wysokiego i niskiego ciśnienia oraz huraganów. Dlaczego występują nagle zmiany temperatur na danym obszarze.

„Naukowcom“ wydaje się że wiedza jakie są tego przyczyny ciekawe jednak że regularnie padają przy probie przewidzenia pogody w okresie dłuższym niż 3 dni. Pomimo użycia superkomputerów i wysoce skomplikowanych algorytmów ich prognozy nie są w stanie przekroczyć tej granicy i nie są ani trochę dokładniejsze niż wtedy kiedy jedynymi narzędziami meteorologów były barometr i termometr.

Naukowcy nie zdają sobie z tego sprawy, albo lepiej powiedziawszy nie chcą sobie zdać, że tak naprawdę pogoda w okresach średnioterminowych kształtowana jest przez całkiem inne przyczyny niż te które oni analizują.

Za zmiany pogodowe w okresach średnioterminowych odpowiedzialna jest pozycja ciał niebieskich w obrębie układu słonecznego.

Zmiany konstelacji Planet maja zdecydowanie największy wplyw na wartość Tła Grawitacyjnego w otoczeniu Ziemi a tym samym na własności oscylacji ziemskiej materii a tym samym również na jej temperaturę.

Jeśli spojrzymy na przebieg anomalii temperatury Ziemi w ciągu ostatnich 30 lat to zauważymy że krzywa ta ma zębaty przebieg i zarowno anomalie dodatnie jak i ujemne są na niej mniej więcej równomiernie rozłożone.

Wykres 1

Rozłożenie tych anomalii nie jest jednak przypadkowe. Odpowiednie minima i maxima są wynikiem zmian wartości TG w otoczeniu Ziemi i zależą od stosunku tej wartości od lokalnej wartości TG którą posiada aktualnie materia ziemska.

Obserwowany stopniowy wzrost średniej wartości anomalii jest tylko efektem pozornym wynikającym z niemożności obiektywnego pomiaru temperatury. Innymi słowy z nie istnienia absolutnej skali temperatury o czym pisałem tutaj:

http://www.pogadanki.salon24.pl/388010,o-nieudolnosci-fizyki-w-pomiarze-temperatury

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie